Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Hayattaki gizemin, mutluluğun, arayışların ve yolculukların önemini kavrayan bir yolcu, Ekonomi mezunuyum, üniversite yıllarında ve sonrasında bugüne kadar psikoloji, insan davranışları, felsefe, toplumsal yaşam konularıyla ilgili kitaplar okudum, amatörce ilgilendim. Bu konular, bence insan olma özelliğinin sonucu olan, h..

Devamı
 
 
Kendini tanımak

YAŞAM SÜRECİNDE,BEN KİMİM SORUSU VE KENDİMİZİ TANIMAK ÇOK ÖNEMLİ. BU SORUYU SORAN KİŞİNİN AÇMAZI; KENDİ BİRİKİMLERİNE GÖRE, YANİ NE OLDUĞUNA GÖRE SORMASI. NE OLDUĞUNU, SÜREKLİ GELİŞTİRECEK UNSUR DA, SÜREKLİ OKUMAK, DEĞİŞİK KİŞİ VE DEĞİŞİK YAŞAM ORTAMLARINI TANIMAKTIR. iNSANIN NE OLDUĞU SÜREKLİ DEĞİŞECEĞİNDEN, BEN KİMİM SORUSU DA SÜREKLİ DEĞİŞECEKTİR, CEVAPLARIYLA BİRLİKTE. YAZIN ÇOK GÜZEL, DÜŞÜNDÜRÜCÜ, ETKİLEYİCİ. DEVAMI GELMELİ,BENCE.

24 Ağustos 2008 15:37
Allah, etki altında kalmadan inkar edilebilir mi? Ateizm(II)

inanmak, anlam olarak içinde belirsizliği barındırır. bu anlamda ateizm de tanrıya inanmamaktır ve sonuçta bir inançtır ve bu da belirsizdir. artık insanlar, teismi de ateizmi de yargılamaktan vazgeçsin, herkes istediğine inansın, o kadar. siz de belirttiğiniz 3 tür atesistin, teiste uyarlarsak, hangi tür teisttensiniz. herhalde spontane teist olmadınız. saygılar,

24 Mayıs 2007 09:56
İnsan doğamızın dikotomileri

yazınızı çok beğendim. aynı duyguları ben de paylaşıyorum ve yaşıyorum. sizinle felsefi konularda fiki alışverişi yapılacak bir ortamda olmayı isterdim. başarılar.

16 Mart 2007 12:41
 
Toplam blog
: 9
Toplam yorum
: 7
Toplam mesaj
: 2
Ort. okunma sayısı
: 463
Kayıt tarihi
: 22.02.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster