Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Temmuz '19

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
45
 

Pazarda Yazık Markette Kazık

Müşteri/tüketici bıkkın çaresiz. Sorun sadece pahalılık değil bir kısım esnaf tarafından aldatma, kötü davranma ve daha neler neler.

Tüketici/müşteri parasıyla bir şeyler alıp kullanmak, tüketmek, yemek içmek istiyor. Aslında esnaflık yapan kimseler de ürün satıp para kazanmak istiyor.

Ama işte bu tamamen normal alışveriş denen olayın alanı da satanı da memnun ve mutlu etmesi gerekir. Üst tabaka denilen zenginler ile onların alışveriş ettikleri kimseler mutludur.

Paranız yoksa sadece malın kötüsünü almıyor kötü muameleye de maruz kalıyorsunuz. Pazar yeri mutlu alışveriş yeri değildir. Ben yiyeceğim/kullanacağım şeyi seçip almalıyım ama dokundurmuyor.

Tamam kendin ver ama iyi niyetli değil. Ürünlerin çürüğü olur, sakatı, olmamışı vs. Yollarda ezilmiş, bozulmuş, çürümüş. Uzaktan getiriyorsun üçte biri böyle. Iskartaya ayırıp maliyete ekleyeceksin ki ekliyorsun zaten, fire var diyerek 1 liraya alıp 5 liraya satıyorsun. Bir de çantamıza çürük meyve sebze dolduruyorsun.

İnsanlar mecbur nasılsa ucuz değilse bile markete göre üç kuruş aşağı belki, sırf bunun için. Ben pazara gidince sopa yemiş gibi oluyorum. Sadece fiyat değil davranış tarzı. Rencide oluyorum döver gibi mal satıyorlar! Seçip iyisini önüne diziyorlar ve ürünü öyle sanıyorsun. Aldığınla gördüğünün hiç alakası yok, arkadan dolduruyor. Yarısı çürük, ezik, bozuk… Fire diye maliyete ekle yine de vatandaşa… Neyse!

E markette de biraz pahalı. Herkes alamıyor. Valla imkânınız varsa pazara gitmeyin. Üç kuruş fazla verin marketten alın. Ya aslında ben markete karşıyım. Bizi sömüren kapitalist zihniyet. Elbette pazara gitmek isterim ama insanlar dürüst değil. Bugün biz marketten alışveriş ediyorsak nedeni pazarcıların davranışı.

NAHİDE ÇELEBİ, yDuysal bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Kerim kardeş pahalılık aldı başını gidiyor. Fırsatçılar Milleti aptal yerine koyuyorlar.Selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 05.07.2019 7:00
Cevap :
Evet maalesef...   08.07.2019 18:50
 

Kerim Bey, duygularımıza tercüman oldunuz. Ben de artık pazara gitmiyorum, gitmek isterim ama hep kandırılıyorum! Korkuyorum kavga çıkacak, kavga çıkmasa bile sinir oluyorum, asabım bozuluyor. Pahalı da olsa, en iyisi market. Orada da başka sorunlar var ama ne yapacaksın. Pazardan iyidir. Kalemine ve yüreğine sağlık. Baki selamlar.

Dr Atanur Yıldız 
 04.07.2019 18:58
Cevap :
Ben de pazara gitmiyorum, yorum güzeldi  07.07.2019 20:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 4728
Toplam yorum
: 12756
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster