Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

11 Ocak '08

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
1791
 

Pitbull sahipleri size sesleniyorum

Pitbull sahipleri size sesleniyorum
 

Milliyet gazetesi , bir canavar , köpek sınıfına girmeyen , canavarlığını gösterirken.


Aslında söyleyeceğim çok şey var ama eminim ki , yayınlanmayacağı için yazamıyorum. Bir Pittbull neden beslenir ?Kendi kendime düşünüyorum, o kadar güzel huylu köpek varken, insanlara, hayvanlara dost olan köpek varken, neden Pittbull? Ben söyliyeyim, sizin kendinize bile itiraf edemediğiniz, belki de farkında olmadığınız nedeni ben size söyliyeyim. Tamamen kompleksten.

İngiliz psikolog Bernard W.Shaw bir makalesinde, Pitbull sahiplerinin aslında psikolojik yardıma ihtiyacı olduğunu, bu tip insanların toplum içindeki aşağılık komplekslerini yenmek ve hayatta ihtiyacı olduğu gücün bir şekilde elinde olduğunu , çevresine insanlara gösterme çabası olarak bu genetiği değiştirilmiş hayvanları beslediğini belirtmiştir.Yani uzun lafın kısası ben sokakta Pitbull gezdiren birisini gördüm mü , bayan olsun , bay olsun , kendi kendime işte aşağılık kompleksi olan , kendisiyle barışık olmayan , psikolojik bir vaka bir psikopat , canavarı ile gidiyor diye düşünüyorum.

Şimdi konuya başka bir çerçeveden bakalım.Lütfen resme dikkatlice bakınız.Bir canavar , bir kediyi dişlerinin arasına almış.Kedi , ümitsiz ve can havli ile canavarı kendi gücü yettiğince ısırmaya çalışıyor.Kendini kurtarmak için çırpınıyor ama tabi yapacağı fazla bir şey yok.İlk bakışta kurtarmaya çalışan sahibi gibi gözüküyor ama anladığım kadarıyla değil.Oradaki bir başka insan.Canavarın gözü öyle dönmüş ki , imkanı yok bırakmıyor.

O kedinin yerinde bir çocukta olabilirdi ve yaşanan örnekleri de oldu.Maalesef bizim meclisimiz abuk sabuk , yasaklar çıkaracağına , bu canavarların beslenmesini yasaklaması gerekir. Nitekim bir çok ülkede yasak. Ama maalesef bizim ülkemizde , hava atma aracı ve komplekslerini yenme , tatmin etme aracı ve bir nevi gövde gösterisi aracı olan bu canavarları besleyenler , sokaklarda cirit atıyorlar. Ve ne acı ki bu kişiler bizlerin içinde insan gibi yaşıyorlar .

Güncelleme: 14 Ocak 2008 Hele şükür sahibi bulunmuş.Yanılmışım , resimdeki bayanmış. Pitbull veya melez bu tehlikeli hayvanlarla ilgili olarak devletin yasal düzenlemeleri artık tıpkı sigara yasağı gibi koyması gerekiyor. Ayrıca bu yasağın takipçisi de olması gerekiyor. Ben bir vatandaş olarak, bir adım ileri gidip, artık gördüğüm bu canavarı şikayet edeceğim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Pitbullarda dier kopekler gibi normaldir.Eger iyilikle ve sefkatle yetistirilirse.AMA ne yazikki o gariban kopekleri saldiriya egitiyorlar!Bu onlarin sucu deil Dunyadaki butun dier kotulukler gibi insanin sucu pitbull olmasi gerekmez herhangi bir hayvani dogusturen horoz olsun.... SEREFSIZLERDIR!!! Yoksa pitbul saldirgan deildir benim arkadasimin war ki kendisi cok yakindir bana. Kusu bile incitmez. Hersey egitimle alakali!!!

ilbay Ozaslan 
 30.09.2009 19:03
Cevap :
Sen öyle diyorsan...  01.10.2009 10:05
 

gerçekten çok üzücü bir durum o kediciğin yerinde bir çocuk olsaydı düşünmek bile istemiyorum benim de köpeğim var neden pitbull besler nden bmyle tatsız olayalrın yaşanmasını neden olurlar anlamıyorum

Necip DILEK 
 13.01.2008 18:59
Cevap :
Sevgili Nedim bey , nedenini belirttim.Bunlar Ruh hastası.Psikolojik yönden tedaviye ihtiyaçları olan kompleksli kişilikler.Besledikleri hayvan onlara göre bir çeşit koruma kalkanı , zırh , silah , güç , ilgi , alaka , dikkat çekme simgesi.  14.01.2008 9:12
 

siz demeniz gereken herşeyi söylemişsiniz zaten. Saygılarımla...

narçiçeği 
 11.01.2008 21:52
 

Çok haklısınız Melih bey. Aynen katılıyorum ve yazınızın altına imzamı atıyorum. Sevgiler.

Yıldız Nihat 
 11.01.2008 15:21
Cevap :
Vallahi Nihat bey ,aslında dediğim gibi diyecek çok şey varda bu binsanlara , buradan dedirtmezler.  11.01.2008 15:28
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 139
Toplam mesaj
: 48
Ort. okunma sayısı
: 725
Kayıt tarihi
: 27.07.06
 
 

1994 Uludağ Üniversitesi İ.İ.B.F. İktisat bölümü mezunuyum. Aynı üniversitede Genel İktisat Polit..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster