Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

26 Aralık '07

 
Kategori
Haber
Okunma Sayısı
4185
 

Şafak Sezer, Esra Ceyhan'a saygısızlık etti.

Şafak Sezer, Esra Ceyhan'a saygısızlık etti.
 

Şöhreti yakalayınca daha dikkatli ve saygılı olunmalı.


Kanal D'de, ESRA CEYHAN'LA Programını izliyorum. Stüdyo Konukları Ali SUNAL, Şafak SEZER ve şu anda ismi aklıma gelmeyen 2. el eş deyimiyle gündeme oturan şarkıcı bayan.

Ali Sunal hiç babasına benzemiyor. "Bir şey sorsalar da kızsam" der pozlarında. Ama bu durumu kamufle etmek için de gülümseyip duruyor. Bir izleyicinin telefonda sorduğu sorulara pek de nazik olmayan cevaplar veriyor. Aslında izleyici, merak ettiği soruyu gayet nazik ve kendisini takdir ettiğini, sevdiğini belirterek, sadece meraktan soruyor.

Bu arada Şafak Sezer yeni filmi KUTSAL DAMACANA'nın afişinin asılı olduğu panoyu stüdyoda oradan oraya taşıyor. Kamera çekecekmiş de, reklamı olacakmış. Zaten film hakkında konuşmak için gelmiş oraya.

37 yaşında kendisi. 19 yaşında iken Ankara Halk Tiyatrosu'nda Haldun TANER'in "Eşeğin Gölgesinde" oyunuyla atmış sahneye adımını. İyi de yapmış. Çeşitli TV dizilerinde ve sinema filmlerinde zevkle izledik kendisini. Kabiliyetli bir oyuncu. "Maskeli Beşler"de Peker AÇIKALIN ile çok güzel oynadılar. Birlikte iyi bir arkadaşlık da sergilediler. Ama o kıskançlık yok mu? O kıskançlık? Türk insanının çoğunda olan bu kötü huy onların dostluğunu da kısa sürede bozdu.

Çeşitli vesilelerle katıldıkları toplantılarda birbirleriyle idrar yarışı yaptılar. Bu da ekranlara yansıdı ve her ikisinin de oyunculuklarına gölge düşürdü.

Gayet doğal değil midir, insanların sevdikleri oyuncuların özellerini de merak etmeleri?

Bu iki sevimli oyuncu niye kavga etmişler?

Şimdi barıştılar mı? Yoksa hâlâ küsler mi?

İşte bunları merak ediyor hayranları.

Bir kadın izleyici de telefonla programa bağlanarak bu soruyu sordu. Çok kibar ve düzgün bir Türkçe ile.

Şafak Sezer izleyiciyle alay eder şekilde cevaplar vererek sorudan rahatsız olduğunu belirtti. İzleyici,

"- Bana alay eder şekilde cevap vermenize üzüldüm", diye nazikçe ikazda bulundu ama Şafak SEZER anlamamakta ısrarlı.

"Eşeğin Gölgesinde" oyunuyla sahneye adım atmış ya, hâlâ bu sevimli hayvanın etkisinde kalmış gibi davranıyor. Telefondaki izleyiciye "Tamam, haklısınız, bi daha yapmam vs" gibi alaycı cevaplar vermeye devam ediyor.

Ortalık biraz gerginleşiyor. ESRA CEYHAN kibar ve her zamanki gülümseyen, sempatik tavrıyla yatıştırmaya çalışıyor ama arkadaş ısrarlı,

"- Reklam arasında terk edeceğim burayı, sizi de ebediyen defterimden ve hayalimden sileceğim" gibi bir lâf ediyor. Bu programa sadece yeni vizyona giren filminin tanıtımı için gelmiş de, bilhassa küslük konusu ile ilgili özel sorulara cevap vermek istemiyormuş.

Herkes şaşkın. Esra CEYHAN ne diyeceğini şaşırıyor. Ama kırıldığı belli.

Bu vatandaş saygısızca konuşmalarına son vermeyince, "Biz sizi fazla tutmayalım, madem ki gitmek istiyorsunuz, buyrun" sözlerini söylemekte gecikmedi Esra Ceyhan. İyi de etti. Şafak Sezer stüdyoyu terk ederken reklam arası veriliyor ve reklamlardan sonra Esra Hanım kısa bir açıklama ile Şafak Sezer'i kınadığını ve kendisiyle tüm dostluk bağlarını kopardığını belirtiyor.

Medyatik isimler, sanatçılar, sanatçı geçinenler, oyuncular... Bu insanların bir bölümü şöhreti yakalayınca çabuk şımarıyorlar ve havalara giriyorlar. İstiyorlar ki medya sadece onların güzel taraflarını halka yansıtsın. Ama her türlü saygısızlığı, ahlak dışı davranışları yapmak onlara serbest olsun.

Bir istekleri daha var, TV kanalları onları programlarına konuk etsinler, gazete ve dergiler onlardan bahsetsinler ama sadece reklamlarını yapsınlar. Kötü haber yapılmasın! TV Programlarında hiç soru sormasınlar. İzleyici telefonları bağlanmasın. Onlar istedikleri gibi konuşup kendi reklamlarını kendileri yapsınlar. Medya da aracı olsun!

Olur! Görürsek söyleyelim.

Herkes haddini bilmeli! Medya kanalıyla şöhreti yakalayıp biraz paralandıktan sonra, medya çalışanlarını paralamaya kimsenin yetkisi de yok gücü de...

ÖFKE İLE KALKAN ZARAR İLE OTURUR derler ya!

Ne yaptı şimdi Şafak Sezer?

Yarın birkaç medyatik haber çıkacak, kendinden bahsettirecek.

Ama Doğan Medya Grubu'nu karşısına aldı bir yerde. İyi mi oldu? Bence olmadı.

Mustafa Mumcu, 26. 12. 2007

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

değerli büyüğüm;,köylerinden neden ne olursa olsun ayrılmış olan insanlar şehirlerde yaşamk zorunda kalınca ve tarım eskisi gibi gözde işler arasında olmayınca karpuzlarda kalmadı umarım insanlarımız köylerinde yine huzur içerisinde yaşarlar ve yine o güzelim ürünleri görme imkanımız olur,sağlıcakla kalın. saygılarımla

Alex Kaptan 
 28.12.2007 17:57
Cevap :
Üzücü tabii. Ben bir Salihli karpuzu tanırım bir de Diyarbakır. Sizin de dilediğiniz gibi inşallah kısa sürede terör belası biter ve Doğu ve Güneydoğu'da Hayvancılık ve Tarım eskisinden daha güzel bir şekilde yeniden hareketlenir. Avrupa'da şehirden köye göç var bizde de köyden şehire. Aslında köylerimiz daha modernleştirilse de köy yaşamı daha bir güzel şekilde sürse. Ben şahsen çağın teknolojisi de evimde olmak üzere bir köyde yaşamayı şehirde yaşamaya tercih ederim. Saygı ve sevgilerimle. Mutlu Yıllar!  29.12.2007 0:37
 

Değerli büyüğüm;bence biraz sorun bizden de kaynaklanıyor yılların sanatçılarını bir tarafa atıp bu ve benzeri şöhret şaşkını insanlara gereğinden fazla ilgi alaka gösterirsek,sonuçları da böyle olsa gerek,emeğinize sağlık,sağlıcakla kalın. saygılarımla

Alex Kaptan 
 27.12.2007 20:00
Cevap :
Sevgili kardeşim bekçibaşı, yine her zamanki kibarlığında yazdığın yorumun için teşekkür ederim. Yılların sanatçılarını bir tarafa atmayalım ama, böyle gençler de sivrilsin, şöhretin rizvesine ulaşsınlar. genç derken yani 37 yaşına gelmiş bir genç... Bunlar kavun değil ki koklayıp alalım. Bazen koklayıp aldığımız kavunlar bile kelek çıkıyor ya... Bu vatandaş programın başından itibaren saygısızlık yaptı. Şımarık tavırlar sergiledi. Zirveye çıkmak isteyen insan çok daha dikkatli olmalı. Çünkü her hareketleri daha çabuk göze batabilir. Bizlerin TV kanallarından fazla seçme şansımız yok ki. Hele gündüzleri hangi kanalı çevirsen aynı ağlaşma, bağrışma, acındırma ve saygısızlık. Diyarbakırlılara biraz kırgınım. O güzelim Diyarbakır karpuzlarını artık yetiştirmiyorlar mı, kendileri mi yiyorlar yoksa dirakt yurtdışına mı gönderiyorlar? İzmir'e yıllardır Diyarbakır karpuzu gelmiyor. Adanalılar darılmasınlar ama onların karpuzları Diyarbakır karpuzunun yerini tutmuyor. Saygı ve sevgiler  27.12.2007 20:58
 

bu yazınla adam olamamış bir adamdan bahsettin. Bendeniz cennet kuşu ise senin,"adam gibi adam" olduğuna iyice ikna oldum. Yorumlarda siten olduğunu öğrendim. Bu yazıyı kaydedip hemen sitene gireceğim. Sevgi ve saygılar..

mamut 
 27.12.2007 6:41
Cevap :
Sevgili kardeşim "mamut", yorumun ve düşüncelerin için teşekkür ederim. Siteme tekrar bir bakmanı, logoyu incelemeni rica ederim. Saygı ve sevgilerimle.  27.12.2007 11:33
 

Bunlar filimin ses getirmesi için yapılan tak tikler...Böyle olursa o zaman medyanın dikkatini çekecek...Flaş flaş Şafak Sezer stüdyoyu terk etti. Diye magazin programlarında bir kaç kez yayınlanınca filimin gişeside güzel olacak..Artık bu numaraları o kadar çok gördük ki herkes öğrendi...Sevgi ve saygılarımla.

Zeynep Gülay 
 26.12.2007 20:50
Cevap :
Sevgili Zeynep Hanım, Siz olayı bu açıdan değerlendirmişsiniz. Benim tespitlerim biraz değişik. Tabii ki reklam amaçlı bu tür davranışlar planlanıyor ama bugünkü sadece Şafak Sezer açısından reklam amaçlı olarak planlanmış olabilir. Esra CEYHAN niye ona bu derece alet olsun? Yarın bir gün bu konuda haberler çıkabilir tabii. Ama Şafak Sezer için eksi puan getirir. Ayrıca o, programı terk edeceğini söylediği için Esra Ceyhan, hiç taviz vermedi "Gitmeyin!" demedi. "Madem ki gideceksiniz mani olmayalım." dedi. Film afişinin asılı olduğu pano orada duruyordu. Film hakkında hiç konuşulmadı bile. Esra Hanım da onu fazla tutup filmin reklamını yapmayarak cezalandırmış oldu. Sizin bu konudaki düşünceleriniz doğru değil gibi geliyor bana. Ama yine de saygı duyuyorum. Sevgi dolu selamlar.  26.12.2007 22:32
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 325
Toplam yorum
: 2858
Toplam mesaj
: 684
Ort. okunma sayısı
: 3101
Kayıt tarihi
: 10.04.07
 
 

06. 06. 1945 İzmir doğumluyum ve İzmirli olmaktan da gurur duyuyorum. 1968 yılında birkaç yıllığın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster