Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Haziran '13

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
1859
 

Şebnem Ferah'ın Başbakan'a yazdığı mektup...

Şebnem Ferah'ın Başbakan'a yazdığı mektup...
 

Taksim-Gezi Parkı olaylarında çakan kıvılcım herkesi uyandırmaya yetti.

Halka destek veren sanatçılar, ellerinin uzanabildiği kadar her yana uzanmaya çalışarak, halkı kandırmaya çalışan akillere güzel ders verdiler.

Bunlardan birisi de Şebnem Ferah’tı.

Şebnem Ferah’ın, Başbakan Erdoğan’a yazdığı ve Twitter hesabında paylaştığı mektubu şöyle:

“Unutmayınız; siz, size oy vermeyenlerin, sizinle aynı fikirde olmayanların da başbakanısınız. Günlerdir kendi vatandaşlarınıza ruhen ve bedenen şiddet uygulanmaktadır. Üstelik dünyanın neresine giderseniz gidin 'doğru' ve 'haklı' sayılacak, parkını, ağaçlarını, şehirlerini korumaya gönüllü insanların masum gösterisine karşılık olarak…

Sayın Başbakanım, lafı hiç uzatmayayım. Hislerim beni yanıltmıyorsa bugünlerde takınacağınız tavır tarihe nasıl geçeceğiniz konusunda her zamankinden çok daha etkili olacak.

Sayın Başbakanım, eğer söylemezsem bir insan olarak büyük bir yanlışa ortak olmuş gibi hissedeceğim, lütfen bir konuşma daha yapınız ve özür dileyiniz. Zararın neresinden dönülürse kardır.

Bugün konuyla ilgili söylediklerinizden çok daha yapıcı olacağına inancım sonsuzdur. Lütfen, 'Vatandaşlarımın haklarını korumak şöyle dursun; en ufak ve doğal demokrasi emaresinde onları ruhen ve bedenen yaraladığım için, bu ülkede yaşayan insanların tamamının ne düşüneceğini, ne hissedeceğini, neyi kabulleneceğini yönlendirme erkine sahip olduğum yanılgısına düştüğüm için, vicdanımın sesini dinlemek ve sağduyulu bir hamleyle bana ne anlatıldığını dinlemek, görevimin ve sorumluluklarımın gerçek gerekliliklerini yerine getirmek yerine her istediğini yaptırmaya alışmış ve oyuncağı elinden alınmış öfkeli bir çocuktan farklı davranamadığım için bütün kalbimle özür dilerim' deyiniz.

Bütün kalbimle ve inanarak söylüyorum; bence bunu bize borçlusunuz. Sayın ve Sevgili Başbakan'ım… Ben 'bir ağaç gibi tek ve hür, bir orman gibi kardeşçe yaşamak' isteyen vatandaşlarınızdan biriyim.

Siz bizim başbakanımızsınız. Rica ediyorum, karşıdan bakıldığında en eksik ifadeyle 'erk sarhoşluğu' gibi görünen bu tavrınızı bir tarafa bırakınız ve ivedilikle 'dinlemeye' başlayınız.”

Söylenecek söz var mı?

Ha bu mektuba başbakan cevap verir mi?

Bence verir, ama kürsüden ve ağzına geleni söyler!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

sevgili Kardeşim Mesut, bu gün hepimizden fazla sevinmeye ve mutlu olmaya senin hakkın var, çünkü çok emek verdin. Sevgiler selamlar. Ali Nail.

Ahmet Güüreşçioğlu 
 02.06.2013 18:17
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  04.06.2013 15:42
 

Erk sarhoşluğunu yaşama alışganlıkları devam ediyor.Söyleyecekleri hiçbir zaman inandırıcı olmadı,olmayacaktır da.Teşekkürler,sayın Karip.Bir sanatçının duygu ve görüşleri daima çok önemlidir,bunu da yansıtmanız çok yararlı olmuştur.

Abbas Oğuz 
 02.06.2013 13:32
Cevap :
Merhaba, yorum ve katkı için teşekkürler. Selamlar, saygılar...  04.06.2013 15:42
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 3842
Toplam yorum
: 6442
Toplam mesaj
: 310
Ort. okunma sayısı
: 3038
Kayıt tarihi
: 23.03.08
 
 

Antalya'da 1956 yılında doğdum. Emekliyim, Üniversite mezunuyum. Evliyim, bir oğlum var Mimar. Gü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster