Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Mart '14

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
583
 

Seçim bitti! Farkında mısınız?

Seçim bitti! Farkında mısınız?
 

alıntıdır


Aylardır süren gerilim yerini sonuçlara bıraktı. Bıraktı bırakmasına ama hala kıran kırana bir çekişmedir gidiyor. Ne yazık ki insanlar kendi içlerinde birden saman alevi gibi parlayıveriyor. Bir sakin olun! Yakında seçim sonuçları yüzünden kimsenin çevresinde insan kalmayacak. Kıracaklar birilerini ve yenemeyecekler kırıldıkça öfkelerini.

Demokrasiyi savunan bireyler olarak başkasının fikrine saygısızlık neden? Siyasi bilgisi olmayan, araştırmayan, okumayan insanlarımız bile öyle abuk sabuk şeyler yazıp çiziyorlar ki; aman Allah’ım!

Hani öyle ki kimisini tanımasak yazdıklarını bir yerlerden kopyala yapıştır yapmadığına inanacağız. Tamam, yeter! Bitti seçimler. Herkes özgür iradesiyle gitti seçim hakkını kullandı ve bitti. İster üzülelim, ister sevinelim ama sonuç bu, değişmedi.

Şimdi yaka yakaya gelecek şekilde, hırs, öfke, intikam, rekabet, kavga, kaos neyi değiştirecek? Bütün olarak hangi duyguları derinimizde hissedersek, ülkemize de bu duyguları çekeriz. 

İnşallah şöyle olur böyle olur diye dua edenler var!

Yahu söyledikleriniz olsa kimin canı yanacak? Hiç mi etkilenmeyeceksiniz olan bitenden?

Eskiden düğün, nişan vs… toplantılarında küslük çıkarmış. 2014 yılında da seçimlerden mi çıkacak? Ve yine eskiden her şey bu kadar deşifre edilmez, herkes fikrini kendine saklar sandığa gidermiş. Görüyoruz ki, ulu orta konuşmanın getirisi hepimize pahalıya patlıyor. İnsan kaybediyoruz hayatımızdan!

Bakıyorum sevgiyi unuttuk bir kalemde! Oylamada seçtiği parti birinci gelen arkadaşlar diğerlerini kızdıracak söylemlerde bulunuyor. Bu ağır hakaret boyutlarını alıyor. Unutmayın ki davranışlarınız sizin ne olduğunuzu gösterir. Es kaza biri çıkıp beğendiği bir parti ile alakalı tek söz söylemesin, aman Allah’ım cahili cüheylası atlayıveriyor. (benim gözümde polemik yaratmak için söylenen her söz cehalettir)

Arkadaşım kendi işine baksana. Sen laf söyledin diye karşındaki fikrinden mi vazgeçecek? Kaldı ki, sen düşünebiliyorsan o da düşünebiliyor!

Bu hep böyle oldu maalesef insanlarımızda. Bir iki kez Nişantaşı’na giden nasıl kendini jet sosyeteden saydıysa, seçim üzeri bir iki yazı okuyup kulaktan dolma konuşanda siyasetçi oluverdi.

Eğitimden öğretimden bir haber olanı kalktı diğerini cehaletle itham etti.

Bakıyorum bir hırs, bir azim!

Keşke bu azimi kendi hayatlarını şekillendirirken de kullanabilselerdi.

Vazgeçin bu kaosa ortak olmaktan. Dileyelim ki her şey güzel olsun ülkemiz adına. İster inan ister inanma, sadece bunu tekrarla!

Şennur Köseli bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Merve hanım, bogunuza biraz geç okuddum. Kısaca bog yazınıza tamamen katılıyorum. Didişmek toplumun içine işlemiş olmalı! Bakın üstünden 3 hafta geçti. Futbolda didişecek bir konu bulup didişiyorlar. Dükkanları yakıyorlar. Bu da biter, yeni bir didişme konusu bulurlar. Bu bir fanatizm kültürü. Sevgiler

Bülent Selen 
 30.04.2014 20:43
 

Adil,hür ve demokratik bir seçim yapılmadı.Demokratik ülkelerde insanlar kullandıkları oyların güvenliğinden asla kuşku duymazlar.İsveç gibi demokrasileri düşünsenize bir.Soygun,talan,yalan ve hırsızlığın pirim yaptığı bir ülkede huzursuzluk ve rahatsızlık duyuluyor. Sanırım siz nasıl olsa birşey değişmeyecek diyerek boşuna sıkılıp üzülmenin gereği yok demek istiyorsunuz.Bunca baskıları ve zorbalığı ne bizler ne de ülkemiz haketmiyor Merve hanım.Şahsen benim üzgünlüğüm bunadır.Ve asıl kaos da geride daha.Özerklik belası..Benim de dileğim sevgi ve saygı asla zedelenmesin.Sûkunete davet yazınız daha sağlıklı ve akıllı olmayı önermiş olması da sevindiricidir.Yüreğinize sağlık.Selam ve saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 09.04.2014 22:20
Cevap :
Abbas Bey değerli yorumunuz ile sağladığınız katkıya teşekkür ederim. Selamlar  18.04.2014 12:52
 

Ne seçimmiş ya, bitmedi bitmiyor bir türlü, bakın bazı yerlerde tekrar seçime gidilecek! Bu bile siyasi arenada boy gösterenlerin nasıl güven kaybettiklerinin kanıtı, dilerim demokrasi kazanır, dilerim bir an evvel kendimiz gibi düşünmeyenlerin de yaşam hakkına saygılı olabilmeyi öğreniriz. Elinize sağlık Merve hanım, sevgiler

Cemile Torun 
 06.04.2014 21:00
Cevap :
Asıl sizin ellerinize sağlık Cemile Hanım. Ruhumu okudunuz sanki. Maalesef insanlar öfkesini kontrol edemedikçe bu kaosun içinden çıkmak zor. Dilerim bir an evvel dirlik ve düzen dolu günlere ilerleriz. Sevgiler...  09.04.2014 20:40
 

Merve kardeş, hiç bir şeyin farkında değilim, henüz uykudan uyanmadık. Selam ve sevgiler.NAHİDE ÇELEBİ

NAHİDE ÇELEBİ 
 01.04.2014 10:03
Cevap :
Maalesef hocam. Umduğumuz gibi sonuçlar alamadık. Ama hırs, öfke yakışmıyor topluma. Sürekli bir kaos ortamında olmaktansa susmayı tercih ederim. Vatandaşlık görevim oyumu kullanmaktı ve layıkıyla yaptım. Gerisi hakaret boyutundaki kavgalar.   01.04.2014 11:34
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 670
Toplam yorum
: 3227
Toplam mesaj
: 35
Ort. okunma sayısı
: 1882
Kayıt tarihi
: 19.12.10
 
 

İstanbul doğumlu. Kuantum Yaşam Koçu. EFT, NLP, ETKİLİ İLETİŞİM, BEDEN DİLİ gibi bir çok konuda e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster