Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Kasım '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
3001
 

Sen daha iyilerine layıksın!

Sen daha iyilerine layıksın!
 

Beni çileden çıkartan bir kişiye hitap edişten bahsetmek istiyorum.
Ayrılık sırasında karşındaki insanı kırmamak adına çok sıkça söylenen bir yalan:
- Sen daha iyilerine layıksın!
Evet, haklısın bu demek oluyor ki; seni hak etmemiş. O an ilişkiyi bitirmek adına türlü yalanlar söylenir Ve bu caba ilişkinin biran önce bitmesi içindir. Belki bu söylenmiş olan yalanlar taraflardan birini üzmemek adına söylenmiş olabilir ama sonuç değişir mi?

Bugün çok yakın görüştüğüm ve aynı durumu kısa bir sure önce yaşayan ben;

- Sorun ben miyim?
- Hayır kesinlikle sen değilsin
- Biraz yalnız kalmam düşünmem gerekiyor.
- Ara mı veriyoruz?
- Sana beni bekle diyemem. Beni anlamıyorsun SEN EVELENİLECEK cinsten bir kızsın. Seninle keşke daha önce tanışsaydım….

Diye sürer ve gider. Şimdi benim anlayamadığım bir nokta var "evlenilecek cinsten kız" nasıl oluyor. Neye göre bu ayrımı yapıyor erkekler. Bir diğer klasik cinsten cümle ise " sen daha iyilerine layıksın" bak aslında burada çok doğru bir cümle kuruluyor. Demek sen doğru insan değilsin. Ama işte tam burada çileden çıkıyor insan….

Bir de en zor gelen kısımda ne biliyor musunuz? Tam olarak doğru insanın karşına çıktığını düşünüyorsun işte "hayatının erkeği karşına cıktı, onu gerçekten seviyor ve seviliyorsun" diye düşünürken erkek biran durumun ciddiyetine varıyor ve kendine olan güvensizliğinden ayrılma planları yapmaya başlıyor ve en iyi çözüm olarak "Sen daha iyilerine layıksın, beni hak etmiyorsun" diyerek başlıyor cümleye. Kendini kötülemesinin amacı karşısında ki insanı üzmemek olamaz böyle bir durumda.

Bu cümle yerine neden doğrulardan kaçılır ki; aslında karşında ki insanı o an üzmen en iyisi senden daha kolay kurtulmasını sağlarsın. Örneğin ilişkiniz yorulmuş ve ayrılmak istiyorsunuz bunu nasıl yapacağınız çok önemli değil mi? En iyisi o insana doğru cümleyi kurmaktır. Yalnız unutmayın doğru cümle karşındaki insanı kırmamak demek değildir.

Bu cümlenin doğruluk payı hakkında yorumlarınızı almak istiyorum böyle bir durumla karşılaşmış olan kişiler eminim ki aramızda vardır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

kutluyorum sizi hanımefendi, çok guzel deginmişsiniz evet sürekli ve sıradanlaşmış bir cümleye dikkat çektiğiniz için. Bu cumle kendine guveni az olan bireylerin bir kaçış savunması olarak algılıyorum; öyle olmasa neden? içinde saklamış oldugu neden teşkil eden cümleleri kullanmıyor yoksa karşı tarafla yüzleşmeye yetecek kadar iradesi yok mu yada varsa da karşı tarafı üzmemek için mi madem üzmemek içinse karşı tarafa yalan söylemek veya gerçek niyetini maskeleyerek yansıtmak en büyük çıkarcı veya rencide edici yaklaşım degil mi? Güzel yazılarınızın devamını diliyorum...sevgi ve saygılarımla...

Saruhan dag 
 21.12.2006 14:41
Cevap :
Sevgili saruhan, güzel yorumun icin ve beni anladaıgın icin sana cok teşekkur ederim.sevgiyle kal  21.12.2006 16:52
 

Bakın bence bu laf yani sen daha iyilerine laiksin lafı insanları rencide etmemek için kullanılır. Bunda yanlış olan bişey yok gibi gözüküyo belki siz daha gerçekci şeleri istiyorsunuz ama inanın bana bu laf çoğu insanı rahatkatıyodur. belliki siz bu lafı duymaktan hiç haz etmemişsiniz vede duymuşsunuz keşke duymasaydım diyosunuz. kızlar erkelerden daha romantikleridr ya daha nazik daha kibar ne bilim siz daha iyilerine laiksiniz:) Ama şunu söleyebilirimki siz bu lafı hiç ama hiç haketmemişsiniz. Saygılarımla..... gökhan..

gökhan b. 
 10.12.2006 13:55
Cevap :
Sevgili gökhan, dogru olmadıgını kimse inkar edemez ama bazen bu sozler bile insanın canını oyle acıtıyor ki... sevgiyle kal  11.12.2006 20:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 27
Toplam yorum
: 91
Toplam mesaj
: 69
Ort. okunma sayısı
: 2027
Kayıt tarihi
: 14.08.06
 
 

İzmir doğumluyum ama tamamen bir Çanakkale aşığıyım. Herkesin hayatı bir öyküden oluşuyor ve ben ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster