Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Şubat '07

 
Kategori
Küresel Isınma
Okunma Sayısı
645
 

Sıfırlama için geri sayım başladı

Sıfırlama için geri sayım başladı
 

Bir doğumun sancıları bunlar. İnsanoğluna bırakılacak bir hesap değildi bu ve bırakılamazdı. Sadece canlıların yaşaması gereken, tekamül etmesi gereken bir hesap ve plandı bu. Bu hesabı yapan ve evreni yaratan muhteşem matematikçi, bu baş döndürücü ahengin kaderini kendi yarattığı canlılara bırakmayacak kadar kudret sahibiydi. O yüce güç bunun olacağını zaten biliyordu ve bu muhteşem hesabı ona göre yapmıştı. İnsanoğlu bu beklenen sonu sadece çabuklaştırmış olabilirdi. Evet insanoğlu bu acı sonu , önüne koyulan tüm harika ve olağanüstü dengenin bilmecesini çözemeyerek beklenen sonu kendi elleriyle hazırladı. İnsanoğluna, bir çok seçilmiş üstün ruh gönderilerek tüm yaşama yeniliklerin gelmesi sağlatıldı. Çoklu ve tercihli bir plan içinde yaşama şansı ve iradesiyle yaratılan insan çoğunlukla planın cezbedici ve bir anlamda aldatıcı olan bölümlerini tercih etti. Din adamları ve ve benzeri topluluklar , bu büyüleyici ahenk ve dengeden korkarak , peşlerinden gelen kitleleri de korkuttular. Onları zorla ibadete yönelttiler. Oysa yarattığı müthiş planın en önemli parçası olan insanoğlu için, güneşi, ışığı veren , geceyi yıldızlarla süsleyen hesap sahibi, nasıl olurda yarattığı mucizenin kendi önünde zorla eğilmesini isteyebilirdi. O bize işlenmemiş, bir sevgi hamuru olan bebekte , masumluğu ve saflığı gösterdi. Yaşamın önemli bir parçası olan insandan istenen, farkındalık kavramı ile yaşadıkları ve sahip olduğu tecrübeleri ile ruhunu tekamül ettirerek, başka alemlere hazırlanmasıydı. Zaten kendisinin bu müthiş planın parçası olduğunun ve sahip olduğu nimetlerin farkında olan insanın şükretmesi ve tekamülü kaçınılmazdı.

Artık bu doğum engellenemeyecek olup, planın bir parçası olan sıfırlama ve yenileme gerçekleşecektir. Deniz kenarlarından ve fay hatlarından uzak yerleşim bölgelerine taşınılması şarttır. Bu olay insanoğlu tarafından ne kadar geciktirilebilir bilinmez. Yapmamız gereken bol bol meditasyon yaparak, ruhumuzun tekamül ederek, temizlenmesini sağlamaktır. Belki de bir kaç ana deprem ve volkanik patlamayla taşlar yerini bulur. Ya da büyük bir göktaşı ile herşey yoluna girebilir. Kimbilir küresel ısınma ve eriyen buzlar , hesap sahibinin yapacağı helvanın unu şekeridir belkide.

Metin ÖZKAYA / MEDYUM

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yazdıklarınızı olası bir kıyamet senaryosu olarak değil de, bir geçiş yazısı olarak okudum. Dünya, canlı olduğunu unutup onu hoyratça kullanan canlılardan kurtaracak kendini ve dönecek yeniden hayata en saf haliyle...

Mutlu Taflan 
 01.02.2007 22:24
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 641
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3161
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

İstanbul' da doğdum. Antikacı, saray restoratörü ve eksperim. Antika konusunda 50’ye yakın belgesel ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster