Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

31 Ocak '07

 
Kategori
Ruh Sağlığı
Okunma Sayısı
710
 

Sizce neye gülüyor?

Sizce neye gülüyor?
 

Bu minicik bebek gülmeyi nerede öğrendi acaba? Hangi düşünce ya da görüntü karşısında, gülme iç güdüsünü harekete geçirebiliyor? Yoksa insanoğlunun ilk gıdalarından biri gülme olgusumu. Belki de Tanrı yeme içmenin dışındaki en önemli gıdayı kendi öğretmenlerine verdiriyor. Saf sevgiyi, temizliği, masumluğu bir bebeğin hamuruna işleyip, kendi parçamızda bunları görmemize olanak sağlıyor. Bizler ne kadar büyüsekte , içimizdeki bebeğin saflığı, temizliği, masumluğu ve gülücükleri hep içimizin bir yerlerinde saklı duruyor. Yani o bebek de yaşadığımız sürece bizle beraber dolaşıyor.

Ama insanoğlu büyüdükçe, yaşı ilerledikçe kendi kendine yarattığı yaşam kaosunda o masum bebeği , yani özünü içine hapsediyor. Zaman zaman gerek rüyalarında , gerekse bunalımlarında içindeki bebeğin masumluğunu yaşasa da, çok çabuk unutan bir varlık olduğu için, kısa zamanda tekrar madde dünyasına uyum sağlıyor.

Bütün bu olumsuz gelişmelere rağmen bazı insanlar , içindeki çocuğu hapsetmeden , onunla beraber yaşamayı başarabiliyorlar. Güleryüzlü, sempatik ve çocuksu davranışları onları toplum içinde seçilebilecek hale getiriyor. Çok enteresandır, bu tip insanların yüzlerinde, mimiklerinde ve bakışlarında içlerindeki çocuğu görebilirsiniz. Zaten karakterler insanların yüzünde şifreli olarak gizlidir. Bir çoğumuz yüze bakarak karakter çözebilme yeteneğine sahip bulunmaktayız. Özellikle emniyet mensuplarının bazıları ve işleri adaletle uğraşmak olan kişilerin çoğu bunu iyi bilirler.

İÇİMİZDEKİ BEBEĞİ HAPSEDİP ÖLDÜRMEDEN, ONUN MASUMLUĞUYLA, ONUN SAFLIĞIYLA , ONUN TEMİZ GÜLÜCÜKLERİ VE COŞKUSUYLA UZUN BİR YAŞAM DİLİYORUM.

METİN ÖZKAYA/ MEDYUM

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Gülmek kadar güzel bir şey var mı?..Annem vefat edeli tam onbeş yılı geçti,hala mahallede onun attığı kahkahalar konuşulur...şimdi buna ben adayım;))

Gülden Işık 
 03.02.2007 15:19
Cevap :
Annenize Tanrıdan rahmet dilerim. Size ne güzel bir miras bırakmış. sevgiyle kalın.  03.02.2007 17:41
 

Yaşamın özü bu...Gülmek için, somurtmak için olduğundan daha az kas çalışır. Doğal ve kolay olan, gülümsemek. Ve fizik bedenimizin de savunma mekanizmasını güçlendiren birşey. Yazılarınızı keyifle izliyorum. Işıkla kalın.

Mutlu Taflan 
 31.01.2007 12:35
Cevap :
Teşekkür ederim bu güzel yoruma. Sevgi ile kalın  20.05.2007 18:29
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 116
Toplam yorum
: 641
Toplam mesaj
: 33
Ort. okunma sayısı
: 3141
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

İstanbul' da doğdum. Antikacı, saray restoratörü ve eksperim. Antika konusunda 50’ye yakın belgesel ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster