Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

İktisadi İdari Bilimler / İşletme Bölüm Mezunu. 25 Yaşında. Şu anda ithalat ile uğraşıyor.

 
 
İş aramanızın vakti geldi mi acaba?

İşten Ayrılma Vaktinin Geldiğini Düşünen Sayısı Eminin Çok Fazla..Eğer Mutlu Değilseniz, Hergün Bir İşkence Olmuşsa İşe Gitmek, Yöneticinizle Aranızda Soğuk Rüzgarlar Esiyor ve Maaşınız Yaptıklarınızın Yanında Çok Sönük Kalıyorsa, Şu Cesareti Gösterin ..Daha İyisini Bulma ve Size Zarar Vereni Terketme Cesareti..Bu Cesaret Kişinin Kendine Ne Kadar Değer Verdiğiyle Alakalıdır..Kendinize Değer Verin, Kimse Size O'nu Vermeden Önce..Kişinin Başkalarından Göreceği Değeri Haketmesi İçin Bu Şarttır..Donanımlı Olmak Kendine Değer Vermektir..Ezildiğinizi, Sömürüldüğünüzü Ve Daha İyisini Hakettiğinize İnandığınız Bir Ortamda Varlığınızı Sürdürmek, Kendinizi ve Hedeflerinizi Uzaklaştırmaktan Başka Bir İşe Yaramaz.! Geriye Dönüp Baktığınızda Çok Geç Olmasın..O Vakit ' Keşke..' Demekten Başka Çareniz Olmayacak Çünkü.. Yarın Değişim Cesaretini Gösterebilenlerin Olacaktır.! Hoşçakalın , Değişimsiz Kalmayın.!!

03 Nisan 2007 23:33
Hep bana hep bana

O Halde İK Maceralarımı Anlattığım Bir Yazı Yazayım da Daha İyi Anlaşılsın Durumun Vahameti.! Hem de Uzun Uzun Anlatayım, Yapılanmakta Derken Gelişimlerini Tamamlayamadıklarını Kastettiğim Hakkında Bir Anlatı Yazacağım..Lütfen Takip Edin, Siz de Kalın Sağlıcakla..

01 Nisan 2007 18:28
Hep bana hep bana

Ben de Bu Konuya İlişkin Olarak Şayet Bu Yazıyı Okuyan İnsan Kaynakları Çalışanları Olur İse , Onlara Personel Seçimlerinde Kişileri Sadece Branş Alanları ile Değil, İlgi Alanları ve Emek Harcadıkları Uğraşları ile de Değerlendirmelerini Tavsiye Ediyorum. Bu Yorumu da Yüzlerce Mülakata Katılmış Biri Olarak Yapıyorum, İnsan Kaynakları Firmalarda Henüz Yeni Yeni Yapılanmakta Olan Bir Birim ve Bu Süreçte İK Çalışanlarının da Hatalar Yapmaları Doğaldır Fakat Daha Gayretli Olmaları Gerekiyor.İnsan Kaynakları Sadece Adayları Telefonla Arayıp Adres Vermek ve Bilgileri Kaydetmek Değildir, Daha Duyarlı Olmaları Gerekiyor..Mesele Ben Bir Şirketi Tanımak İçin Önce İK Birimine Telefon Açarım ve Anlarım O Firmanın Rengini.!!

31 Mart 2007 20:33
 
Toplam blog
: 1
Toplam yorum
: 0
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 304
Kayıt tarihi
: 29.03.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster