Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Haziran '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
290
 

Şu CHP'nin işleri...

Şu CHP'nin işleri...
 

 Aslında CHP’ye hiç dokunmak istemiyorum. Üst yönetimi öylesine bir sırça köşkte yaşıyorlar ki ; altlarında ve arkalarında  HALK var mı , yok mu  farkında bile değiller. İşleri güçleri  muhalefet adına poz kesip durmak… Açıkçası gevezelik etmek ve suya sabuna dokunmayan laflarla günü gün etmek.

Bunların başında da Muharrem İnce geliyor. O da bir zamanlar Deniz Baykal’ın kullandığı yöntemlerle, eliyle koluyla  bağırıp çağırarak fakat hiçbir şey söylemeden, Kürsüde bir saat konuşmayı marifet sayıyorlar.

Bunlar kendilerini fasulye gibi nimetten sayabilirler ama CHP’nin kendisi de “Poz kesen”leri ne kadar takdir ettiğini, Meclis Başkanlığı seçimlerinde gösterdi. İnce neredeyse yardımcılığa bile seçilemeyecekti ama, neyse…

Bu arada ne olduysa Emine Ülker Tarhan’a oldu.

Son derece değerli bir insan , bir hukukçu… Her şeyi bırakıp CHP’yi seçmiş politika yapmaya gelmiş , siz de onu arka sıralara gönderiyorsunuz.

Bu CHP ne zaman olacak?

Ne zaman elindeki kadın kadrosunu harcamazsa adam olacak … Daha önce AKP Prof Dr. Nur Serter’i harcarken  hiç arka çıkmayan CHP ; dün de Emine Ülker Tarhan’ın seçimlerde harcanması sırasında sustu gitti…

Behey CHP bilmiyor musun ki, Türkiye’nin yarısı kadındır. Bu kadınların haklarını, hukuklarını savunduğun gün sen kazanmaya aday bir Parti olursun. Sen de AKP gibi erkek partisi olursan, 35 milyonu zaten otomatikman harcamış bulunursun. Bunu görmüyor musunuz?

Elinizdeki değerlerden azami öçüde yararlanın. Bayanlara fırsat verin; onları özendirin. Bu iş bir tek Güldal Mumcu’ya göstermelik görev vermekle olmaz.
CHP’nin Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iyi niyetli, güzel bir insan… Ama geleceği ilişkin öngörüleri yanlış. Bu politika ve gidişle AKP orada daha 50 yıl daha oturur…

Hiçbir şey bilemiyorsanız. Şu son olaylarda, halkın size gösterdiği rotayı izleyin,

Her şeyden önce anlamaya çalışın. Halk ne istedi. Ne umdu, ne buldu?

Biraz analiz yapın… O kadar bilim adamınız var. Yazık.

Bu olaylardan da bir ders çıkarmadıysanız. Size kim ne yapabilir ki…

Hadi işiniz gücünüz rastgelsin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir zamanlar Akepe nasıl tepki oylarıyla bugünlere geldiyse CHP de tepki oyları ile birkaç kafatasçı milliyetçi yüzü suyu hürmetine mecliste bulunuyor diye düşünüyorum. Aynen yazdığınız gibi saatlerce konuşuyor, ama hiçbir şey söylemiyorlar. Bu seçimde artık onlara oy vermek istemiyorum, bakalım başka bir seçenek çıkacak mı? Selamlar.

Güz Özlemi 
 20.07.2013 23:00
Cevap :
"Asabi Kedi" hemen sinirlenme! Biraz daha düşün...  21.07.2013 4:05
 

Ülke dinamikleri CHP lehine gelişmeler gösterirken,bunlar velinimetini iterek,içe kapanarak kısır döngülerini sürdürüyorlar.Velhasıl bunlarla CHP nin yürümesi zor..Çok genç ve dinamik bir kadronun egemen olması gerek.Saygılarımla.

Mesut Selek 
 01.07.2013 18:51
Cevap :
Haklısınız Sayın Selek. Gezi Parkı Olayı CHP'nin halktan ne kadar uzak olduğunu gösterdi.. Gittiler ve seyrettiler. Gençlik onlara öncülük etti ve bu işlerin nasıl olacağına ilişkin örnek gösterdi. CHP de RTE gibi sadece konuşuyor;fakat dinlemiyor... Hadi bakalım bu düzenle nereye kadar gidecekler, göreceğiz. Teşekkürler.  02.07.2013 4:53
 

Ne çok haklısınız sayın Ceyhan,sözde kotalar vardı,ne oldu?Siz genel merkezde o kotayı düşürürseniz,bunu önemseyip benimsemezseniz,aşağılar da size uyar o zaman.Emine Ülker Tahran gibi,duyarlı ve cesur,işinin ehli,savaşçı bir değeri yana koyarsanız olmaz,sayın CHP.Düşüncelerinize katılıyorum ben de.Koparılan gürültüler hiçbir yarar getirmiyorsa,onun sahipleri de çok cılız kalıyorlar demektir.Gençleri anlamalılar çok geçmeden ve akıllı,sağlıklı ve yararlı desteklerini de gö stermeleri gerekir kanısındayım.Elinize sağlık.Saygılarımla.

Abbas Oğuz 
 01.07.2013 15:58
Cevap :
Benim düşüncemi desteklediğiniz için teşekkür ederim Sayın Abbas Oğuz. Bence CHP gibi öncü bir partinin gençlere ve bayanlara özel bir önem vermesi gerekir. Kadınları partiye katmak ve söylemlerini dinlemek için özel önlemler alınmalıdır. Bu arada Partinin içindeki böyle değerler de harcanmamalıdır. Sanıyorum, CHP'yi ancak aklı başında kadınlar kurtarabilir. Bir çevrelerine bakabilseler, böyle insan harcama makinası olmazlar. Saygılar.  03.07.2013 0:15
 

chp' de chp 'ye adam yetişmediği...! gibi, bir de kolay adam harcanırsa dediğiniz gibi 50 yıl. Ve bu partide birileri gençlerin önünü tıkıyor mu?

İbrahim ARSLAN 
 01.07.2013 14:05
Cevap :
Gençlere siyasette yer veren mi var? Hepsi 60'ın üzerinde ihtiyarlar partisi be... Gençlerin halinden dilinden nasıl anlarlar? Hele kadınlar...Onlar ölsünler be..! Saygılar, selamlar... Ben böyle düşünüyorum!  02.07.2013 17:22
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 2579
Toplam yorum
: 10204
Toplam mesaj
: 237
Ort. okunma sayısı
: 770
Kayıt tarihi
: 24.10.10
 
 

Mesleğim eğitimcilik… Şimdi artık emekli bir vatandaşım… biraz şairlik, biraz hayalcilik, biraz s..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster