Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Mayıs '13

 
Kategori
Dünya
Okunma Sayısı
6591
 

Suriye muhalif askeri Esad'ın askerinin kalbini kesip yiyor. Vahşetin nedenleri

Suriye muhalif askeri Esad'ın askerinin kalbini kesip yiyor. Vahşetin nedenleri
 

"Alt yazıda Allaha yemin ederim (Askerlerin) kalplerini yiyeceğiz" yazıyor


Suriye'de bir Britanya planı olarak başlatılan ve yıllardır devam eden çatışmalar çeşitli vahşet görüntülerine neden olmakta. Özgür Suriye Ordusu adı verilen Batı (Nato ve İsrail) destekli grup Esad'ın Rusya, Çin ve İran destekli ordusuna karşı tüm gücüyle saldırmakta ama hala sonuç alamamakta. Esad'ın hava saldırısında bir çok sivil masum insan hayatını kaybetmekte. 

Esad ordusunun yaptığı saldırılar sonucunda ölen masumları gösteren türkiye ve Batı televizyonları konu ÖSO (Özgür Suriye Ordusu)'nun katliamları olunca sus pus olmakta. Hatta o katliamları Esad'ın askerlerinin çektiği ve propaganda olsun diye yapıldığı anlatılmakta dilden dile.

İnternette yaptığım İngilizce, Almanca taramalarda konuyla ilgili yazı ve videolar tüylerimi ürpertmekte. Aşağıda bulunan linkte ÖSO askerinin Esad askerinin kalbini yarıp yemesi ve Allahu Ekber demesi vahşeti karşısında insan gözlerine inanamıyor. youtube.com/watch?v=Z9IRn5b0aik

ÖSO içinde bulunan fanatik gruplar mezhepçiliği İslam'ın önünde tutarak katlimalar yapmaktalar. kendileri gibi inanmayan diğer mezhepleri KAFİR ilan edenler fanatizmin gözünü kapatmasıyla her türlü naneyi yiyebilir.

Aslında sorun bu adamların ALİM diye fetvalarına inanan ve o fetvalarla katliam yapmalarıda. Mesela Alimleri Yusuf Kardawi denen şahıs bırakın Esad yanlısı askerleri öldürmeyi masum Esad yanlısı sivilleri bile öldürmelerini fetvasına taşıdı bile. Burada amaç mezhepsel bir soy kırım yapmaktır. ivedihaber.com/haber/13268-dunya-kardaviden-inanilmaz-fetva-esedi-destekleyen-sivil.html   Esad sivil asker ayrımı yapmadan hava saldırısı yapmakta ve masum Sünni sivillerde ölmekte. Diğer yandan Sünni Muhalif gruplar ise Alevilere karşı soykırıma girmeye başladı bile.

Bütün bunların sebebi adına MEZHEPÇİLİK dediğimiz Ortadoğu'yu yeni yangın yerine çevirme ve Müslümanları birbirine kırdırma planı olan adi BATI (Britanya) planıdır. Bu plana en büyük desteği ABD, NATO, İsrail, Suudi Arabistan, Ürdün, Katar ve Türkiye vermektedir. Türkiye'de Hükümet elinde bulundurduğu iktidar gücünü kaybetmemek adına yeni bir ABD destekli 28 Şubat Beyzbol sopasını kafasına yememek adına bu onursuz plana istemeyerek destek vermekte. Zaten bunu defalarca yazdım. 

Ben bunları hükümeti sevdiğimden ya da sevmediğimden değil sadece adalet duygusu gereğinde yazmaktayım. Bizim bağımsız bir Cumhuriyet ve Batı'dan ayrı planları olan bir ülke olduğumuzu iddia edenler sadece saftır. hayalcidir, goy goycudur, yalakadır. 

Tüm Müslümanları ciddi mezhepçi bir fitne beklemektedir. Ülkemiz içinde de Esad, reyhanlı sonrasında kendi içindeki savaşı Türkiye'ye yaymaya çalışmaktadır. Sadece Suriye'de Esad değil, İran, Rusya ve Çin'de Suriye üzerinden Shangay bloğuna saldıran Batı ve onun önemli Karakolu Türkiye'ye şimdiye kadar ses çıkartmamışlardı, bundan sonra Shangay grubunun İstanbul ve Ankara gibi daha büyük metropollerde Esad üzerinden Terör yayabileceğinide düşünmekteyim.

Erdoğan'ın işi zor, aşağı tükürse Lozan maddeleri yukarı tükürse Nato Antlaşmaları elini bağlayacak. En çok Kılıçtaroğluna ve Bahçeli'ye gülümsüyorum. Sanki onlar iktidarda olsalar farklı siyaset üretecekler.

Sonuçta halkımız uyanık olmalı, Mezhepçi kışkırtmalara gelmemeli. Benim korkum provakasyonla Türkiye içinde Alevi ve Sünni çatışmalarının başlamasıdır ki bu herşeyi mahveder.

Hükümet derhal ve ivedilikle şu aşağıdaki adımları atmalıdır.

1- Çok hızlı bir şekilde Kürtlere ve Alevilere demokratik hakların verilmesini sağlayacak yeni Anayasa'nın yürürlüğe geçmesi.

2- Suriye'de Britanya dayatmalarına rağmen arkası Rusya ve Çin tarafından sağlam olan Esad'ın Federal Suriye oluşturulması ve serbest seçimlerin yapılması için nispeten şimdilik ilişkilerimizin iyi olduğu İran'la ve Rusya ile ikna edilerek antlaşma sağlamak.

3-Türkiye'ye gelen Suriyeli göçmenlerin ülkeye entegrasyonunu yaparken bunların Esad yanlısı olup olmadıklarınada dikkat ederek terörün ülke içinde yayılmasına engel olmak. Mümkünse Suriyeli Muhaliflerin entegre olana kadar İstanbul ve Ankara'dan uzak alanlarda yerleşmelerini sağlamak. Zira Reyhanlıda patlayacak bombayla Ankara ve İstanbul'da ki terör eylemleri aynı sonucu vermez. (Titiz göç politikası)

Dileğim Müslümanların artık siyasal mezhepçi ayrışma yerine toptna allahınipi olan Kuran merkezli bir buluşmayı sağlamaları. Zira ülkemiz içinde Suriye Muhaliflerinden beter zihniyette kendini Müslüman sanan Terörist kafalı adamlar var. Bunlara fırsat verilse bırakın sadece Kemalistleri öldürmeyi nerede Nurcu, Yaşar Nuri, Ali Bulaç, Mustafa islamoğlu grubunun düşündüğü insanlar varsa hepsini katletmek isteyen tiplerdir.

Allah bu ülkeyi cahil fanatiklerin eline bırakmasın....

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Evet her hükümet batıdan bağımsız hareket etmemiştir bu güne kadar ama Türkiye topraklarında Silahlı terorist gurupları besleyen ve komşu ülkesine saldırtan yegane hükümet akp dir. Muhalefete bosuna gülme bence. Mültecilerin entegrasyonu ne demek vatandaslıga gecmelerini istiyorsun sanırım. hmm akp icin iyi oy deposu olur. Türk vatandaşlarının huzursuz olması önemli degil gaz ve suyumuz yeterli. Rejim yanlısı mültecileri almamalıyız demissin buda insani degerlerini yeterince ortaya koymuş yoruma gerek yok. Suriye iç savaşında yaklaşık 100.000 kişi öldü 50 bin muhalif bir o kadarda rejim yanlısı. Muhalifler için yeri gögü inletirken diğerlerinin ölümünü benimsemek hatta sevinmek nasıl bir zihniyet bilemiyorum ama oyle yapmalıyız çünki gerekirse 20 milyon Suriyelide ölmeli ve muhalifler kazanmalı Ulu Liderimiz öyle istiyor.28 şubat döneminde olsaydık hergün şeriatcıların Suriyede nasıl katliam yaptıklarını izliyor olacaktık. Önemli olan nasıl şartlandırıldığımız

serkan azak 
 19.05.2013 13:13
Cevap :
Merhaba Serkan Bey. Yazımda işinize gelen yeri almış gelmeyen yeri almamışsınız. Ben Muhaliflerin yaptıklarını onaylasam o videoyu paylaşmam. Madem ülkelerinden buraya kaçıp gelen zorda ki muhalifler alınmakta öyleyse onların entegrasyonu içinde çabalanmalı. Zira Türkiye nüfusu düşme eğiliminde ve düzenli göç almasıda yerinde olur. Hükümet'e olan kininiz o kadar büyükkü benim reel politikalar doğrultusunda optimum bir çözüm için yazdıklarımı Esad karşıtlığı gibi algılamışsınız.Oysa orada kocaman bir resim ve video bağlantısı var. Üstelik Muhaliflerin katliam yapmalarının fetvasını veren Kardawi icazetide var. Esad, siz ister kabul edin isterse etmeyin bu saatten sonra Türkiye'nin içine kendi savaşını yaymak için çabalayacak. Bunun için Esad yanlılarının girişinin Muhaberatında girişi anlamına geleceğini bilmek gerek. nemli olan Hükümetin titiz göç politikası. Madem Nato üyesiyiz ve alınan ortak kararlar uygulanmakta o zaman maksimumdüzeyde önlem alınmalıki mezhep savaşı bize taşınmasın  21.05.2013 18:13
 

Belirttiğiniz gibi, aslında, Amerika-Rusya savaşıyor... Ölen hep Müslüman, hep Müslüman. Çok acı. Selâmlar...

İsmail Hakkı CENGİZ 
 14.05.2013 9:04
Cevap :
Malesef durum bu...  14.05.2013 13:55
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 722
Toplam yorum
: 418
Toplam mesaj
: 14
Ort. okunma sayısı
: 3660
Kayıt tarihi
: 23.01.09
 
 

A.Ü İktisat Fakültesi mezunuyum, daha önce Kazakistan ve Hollanda'da eğitmenlik ve tercümanlık iş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster