Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Haziran '15

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
176
 

Suriyeli mülteciler bizi batırdı, diyenler Yunanistanın iki milyar UERO'luk borcunu ödeyelim, diyor!

Suriyeli mülteciler bizi batırdı, diyenler Yunanistanın iki milyar UERO'luk borcunu ödeyelim, diyor!
 

internetten alınmıştır


Aslında bu ülkenin temel sorunu bu: Bir kısım siyasetçi, yazar, gazeteci vs.."aydın"ın yaşadığı toplumun hassasiyetlerinden çok uzaklarda durmaları!

Suriye'de zalim Esed'in varil bombalarından kaçan çoluk çocuğa aş verdik diye ülke ekonomisinin battığını iddia edenler, şimdi komşumuz Yunanistanın AB'ye olan iki milyar uero'ya yakın borcunu ödememizi istiyor...

Buradaki sakatlık şudur: hem tarih ve din, hem coğrafya açısından komşumuz olan Suriyeli'yi "el gibi" gören kafalar, sadece coğrafya komşumuz olan ama tarih ve kültür açısından zıt durduğumuz Yunanistan'ı borcunu ödeyecek kadar "kendilerinden" görüyor...

Türkiye, son 13 yılda ekonomik anlamda çok mesafe aldı... Yunanistan AB'nin hazır fonlarından söğüşlerken, Türkiye üretim ve yatırımla milli gelirini nerdeyes on kat artırdı...

Karıncayla, Ağustos Böceği hikayesinde olduğu gibi, onlar çalıp oynarken biz didine didine ekonomimizi bir yerlere getirdik... Şimdi, kış geldi ve Ağustos Böceği için ağıt yakma devri başladı...

Türkiyenin Yunanistana verecek fazladan iki milyar uero'su varsa versin, sonun değil... Yani, ben Hristiyan Batılı ve çoğu Türk/Müslüman düşmanı komşumuza yardım edilmesin, demiyorum... Ancak, Suriyeli garibanın yediği lokmayı sayanlar bunu söylediği zaman, onlara söyleyecek bir çift sözümüz oluyor:

Sürekli yerden yere vurduğunuz, hiç bir şeyini beğenmediğniz Türkiye'den şimdi "ruh ikizi"niz saydığınız Yunanistan'ın borçların ödemesini istemeye hangi yüzle kendinizde hak buluyorsunuz!!

HDP'li Ertuğrul Kürkçü ve gazeteci başka bir Ertuğrul'un belli bir zümrenin içinden geçenleri böyle dile getirmeleri üzerine bunları yazdım.

Bu ülkeyi, dışardaki düşmanlarına karşı "terorist" diye jurnalleyen, dindaşımız, komşumuz ve hatta çoğu akrabamız olan Suriyeli Müslümanları horlayan sizler, kalkmış bu Hükumetten Yunanistanın borçların ödemesini istiyorsunuz!!!

Yaşadığınız ülkenin insanlarına bu denli yabancı iken, yaşamadığınız ülkeye bu "muhabbet" nerden geliyor acaba?...

Bunun soyla sopla, genlerle alakası olabilir mi?... Yoksa, daha düne kadar Süper yıldızın olan Çipras'ın yardımına koşmayı sosyalist kardeşliği babından mı sayıyorsunuz...

Ben bir önceki blogum da, gerekirse bu ülke Suriyeli mazlumlara baktığı gibi Yunanistanlı mağdurlara da bakar, demiştim... Bu bizim Osmanlı ahfadı olmamızın, İslam ümmeti bulunmamızın gereğidir.

Ancak, bu bakma belki ayni yardım, belki iş verme, aş verme şeklindedir... Yoksa, Yunanistanın zamanında rahat rahat yediği borçları(ki o zaman milli gelirleri otuz bir uero'yu buluyor ve bizim Yunanseverler, sürekli Yunanistan methiyesi düzüyordu) şimdi niye bu millet ödesin??

Yani, bazı şeyleri dillendirirken insan biraz izan, biraz da had bilmeli!!!

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ali Bey Yine altına imza mı atabileceğim şahane bir yazı Selamlar, sevgiler...

SÜLEYMAN SIRRI 
 01.07.2015 11:59
Cevap :
Teşekkür ederim Sayın doğrularım..Eksik olmayın..Hayırlı Ramazanlar...Selamlar  01.07.2015 17:24
 

Merhaba Ali Bey...Demirtaş'ı Çipras'a benzetmişlerdi ya onun içindir...Bir zamanlar, Yunanistan ekonomisini Türkiye'ye örnek olarak gösterenleri ben hiç unutmadım...Ama şu anda yüzlerinin mosmor olduğunu da biliyorum...Selamlar.

cdenizkent 
 01.07.2015 10:35
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1645
Toplam yorum
: 4273
Toplam mesaj
: 224
Ort. okunma sayısı
: 811
Kayıt tarihi
: 19.01.08
 
 

Edebiyat, kamu yönetimi ve gazetecilik tahsili... 27 yıllık eğitimcilik hayatından sonra emeklili..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster