Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Ocak '08

 
Kategori
Bebek - Çocuk
Okunma Sayısı
11177
 

Taşıyıcı anne,sadece taşımıyor

Taşıyıcı anne,sadece taşımıyor
 

Taşıyıcı anne yöntemiyle bir başka kadına enjekte edilen embriyolarla, çocuk sahibi olmanında son yıllarda artış gösterdiği artık hepimizce bilinmekte.

Bilimsel verilere göre, taşıyıcı anne ile cenin arasına gen alışverişinin devam ettiği ve sonuçta yumurtayı veren ve taşıyanın genlerinin karıştığı bugün ispatlanmış bilinen bir gerçek.

Eskiden soyun babadan devam ettiği sanılırken, tıpta bugün gelinen noktada biyolojik bulgular annenin daha hakim unsur olduğunu ortaya koymuştur.

Her ne kadar 23 kromozom babadan,23 kromozom anneden gelerek birleşse de kromozom altı bir gen grubunun sadece anne yumurtasında bulunduğu tespit edilmiştir. Bu da anne rahminde gelişmekte olan ceninin gen alışverişinin devam ettiğinin göstergesidir.

Sonuçta başka kadının yumurtası bile olsa taşıyıcı annenin genleriyle hamilelik müddetince birbirine karışmakta ve çocuk onunda genetik özelliklerini almaktadır.

Sonuçlar böyle olunca doğacak çocuk gerçek anlamda onların çocuğu olmayacaktır. E o zaman bir sürü anasız babasız çocuklar var kimsesizler yurdunda. Onlardan birini evlat edinmek daha doğru değil mi?

Tamamiyle benden olamayacaksa o çocuk, şahsen ben taşıyı anneden faydalanmaz ve kesinlikle düşünmezdim.

Bu bilgileri öğrendikten sonra hala taşıyıcı anne konusunda istekli olanlar, kendileri kabul ettikleri için bence bir sorun yok. Tabii burda bir de dini yönden yapılması gerekenler varmış. Bu konu şimdiye kadar pek merak edilmemişti.

Ancak bugün Sn. Süleyman Ateş'in Tv kanalında yaptığı açıklamalar bence önemli. Babanın taşıyıcı anne ile dini nikahını olması gerektiğini söyledi ve doğum geçekleştikten 3 ay sonra da dinen boşanması gerekiyor. Bunu uygulayıp uygulamamak tamamen inanca bağlı.

Zaten kaç kişi herşeyi doğrusunu biliyor ve yapıyor. Herkesin davranışı kendini bağlar.

Ancak bir soru soruluyorsa doğru cevabı vermek de bu konuda uzmanı olanların vazifesidir. Bu yüzden Diyayeti suçlamak kanımca yanlış olur.

Sevgimle...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bence bu zamanda çocuk sahibi olmaktan çok onun eğitimi önemli .Doğum kontrolu diye yakınırken bu da yeni moda .Al bir çocuk kimsesizler yurdu dolu.Kendini deforme etmenin anlamı ne.eğer vermediyse demek öyle olması gerekir derim.Dökme suyla değirmen dönünce .ceviz ağacında üzüm bitiriyorlar.Saygılar

ütopik 
 29.01.2008 16:13
Cevap :
Söz çok hoşuma gitti...taşıyıcı anne fikrine sıcak bakamıyorum ama herşeye rağmen bu yolu deneyenler kendileri bilir.Sevgiler  29.01.2008 16:20
 

Kesinlikle sokakta bu kadar kimsesiz çocuk varken illa benim kanımdan olsun diye uğraşanlara, kanından olabilir ama geninden asla:) şeklinde soğuk duş etkisi yaptıracak bu gelişmeyi okumak güzel. Kalemine sağlık arkadaşım:)

A.Müjde Özdemir 
 28.01.2008 14:31
Cevap :
Aaaa canım nerelerdesin epeydir görünmüyordun.Sıhatin iyidir inşallah.Ben de şahsen senin gibi düşünüyorum,Sevgiler  28.01.2008 14:59
 

Genetik tıp, zaman ilerledikçe artarak tüyler ürpertici oluyor. SEVGİLER(Bu arada maillerimi alıyor musun? Cevap gelmeyince almadı mı ki diyorum da :) )

Lavinya 
 28.01.2008 13:35
Cevap :
Evet gün geçtikçe gerçekleri öğreniyoruz. Bu aralar nete çok az girebiliyorum. Şu an işyerindeyim.Akşam gidince bakacağım:))))  28.01.2008 13:51
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 351
Toplam yorum
: 1482
Toplam mesaj
: 167
Ort. okunma sayısı
: 3111
Kayıt tarihi
: 16.05.07
 
 

Emekli olmaya çalışan bir sanatçı,yazmaktan büyük keyif alıyorum. Kocaeli Gölcük' de oturuyorum e..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster