Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Ocak '18

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
360
 

Terör Coğrafya ile Sınırlı Olmadığı İçin Harita Üzerindeki Başarılar Terörü Bitirmez

Terör Coğrafya ile Sınırlı Olmadığı İçin Harita Üzerindeki Başarılar Terörü Bitirmez
 

Terör nasıl sona erer? Bütün teröristleri yok ederek. Binlerce kişiyi öldürecek misiniz?

Terör örgütlerinin artık bu işin olmayacağını düşünerek terörden vazgeçmesi/teslim olması (Barış dahil)

Devletin terörle baş edemeyeceğini görerek terör örgütlerinin isteğini kabul etmesi/Anlaşma (Barış dahil)

Türkiye’nin terör stratejisi birinci şık ama bunun olamayacağının da bilincinde; asıl amaç örgütü ikinci şıka zorlamak

Türkiye terör örgütlerine ağır darbeler indirdikçe insanlar terörün bitirilmekte olduğu fikrine kapılıyorlar. Bu, moral olarak iyi de gerçeği ifade etmiyor çünkü terör coğrafya ile sınırlı değil.

Operasyonlarda sık sık işte, “Şuraya kadar gideceğiz, şurayı temizleyeceğiz” falan denilerek arazi üzerinde sağlanan başarılar ülke içine terörün bitirildiği şeklinde yansıyor. Keşke öyle olsa, 30 yıldır bitirememişiz… Yani terörü bitirmek de Afrin’i terörden temizlemek gibi olsa keşke.

Yine de başarı tabii ki; terör örgütü manen çöker, askerine güç ve heyecan gelir. Yani şöyle bir şey yok, “Afrin’i aldık terör bitti”

Terörün menzili yok bir yerlere kadar giderek terörü bitiremiyorsunuz, ancak zayıflatabilirsiniz. Terör sayı da değil, işte şu kadar terörist öldürdükle bu iş olmuyor; olsaydı bu güne kadar olurdu zira 30 küsur yılda etkisiz hale getirilen terörist sayısı ortada.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sıfırlamak mümkün değil tabii... Mühim olan, etkin mücadele. Ben, son bir yıldır, içeride ve dışarıda etkin mücadele edildiği kanısındayım.

İsmail Hakkı CENGİZ 
 30.01.2018 9:25
Cevap :
" Ben, son bir yıldır, içeride ve dışarıda etkin mücadele edildiği kanısındayım." Ben de...  01.02.2018 16:37
 

350 dolar değil 500,dahası 1000 dolar aylık verirsiniz ve istediğiniz kadar insan toplarsınız bir de eğitirsiniz.Ellerine de ağır silahları tutuşturur istediğiniz yerde sıkıntı yaratırsınız.Mümbiç ve Fıratın batısı böyle işte.350 dolar aylıkla ABD'nin silahlı milisleri bir ordu konumunda.Arap saçı gibi.Çöz çözebilirsen yani.Çok akıllı dış politikalar yürütmek gerekirdi bugüne kadar...Selamlar.

Abbas Oğuz 
 30.01.2018 2:23
Cevap :
Çok doğru bir Suriye analizi...  01.02.2018 16:45
 

Merhaba Kerim Bey...Ne Türkiye'de ne de dünyada terör bitmez...Terör bir yaşam tarzı ve geçim kaynağıdır...Bunların patronlar, ya silah tüccarları ya da uyuşturucu organizasyonlarıdır...Yani, terör bir meslektir...Sıkıştırıldığında, bir terörist,terörü bırakıp gidip mahallesinde bir bakkal dükkanı açmaz. Em azından daha az tehlikeli başka bir terör örgütüne katılır, geçimini temin etmek. Bunların siyasi bir amacı yoktur; kimin kayığına binerlerse onun küreğini çekerler; yani verdikleri görevleri yaparlar... Bu arada ölürse ya da yaralanırsa bu onlar için "iş kazası" olur. Google girin, "terör örgütleri yazın, karşınıza halen faal olan yüzlerce terör örgütü çıkar... Bunlar maaşlıdır...Özet, Afrin. Münbiç ve Sureye'nin kuzeyini içine alan coğrafyada, terör bir şekilde bitirilir...Ama, başka bir coğrafyada, aynı ya da başka bir adla devam eder...Gazetelerde,özellikle "vasıfsız işçi" ilanlarına dikkat etmek gerekir, diye düşünüyorum...Selamlar.

cdenizkent 
 29.01.2018 16:04
Cevap :
"Gazetelerde,özellikle "vasıfsız işçi" ilanlarına dikkat etmek gerekir, diye düşünüyorum.." Hiç aklıma gelmezdi, ilginç gerçekten...  01.02.2018 17:30
 

Çok doğru bir tespit. TC bunun farkında. İstiyor ki dünya da aynı farkındalık bilinciyle teröre karşı dursun. AB Türkiye raportörü ne diyor? "PYD ve PKK bizim için tehdit değildir"... ABD'nin yaptığı da bundan farklı değil zaten. Kendine dokunmayan ve çıkarına engel olmayan terör örgütü onun dostu olabilir.

Muharrem Soyek 
 29.01.2018 13:23
Cevap :
"Çok doğru bir tespit. TC bunun farkında. İstiyor ki dünya da aynı farkındalık bilinciyle teröre karşı dursun." Devlet bunun farkında diyorsunuz, umarım öyledir.  01.02.2018 17:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5111
Toplam yorum
: 13380
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 669
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster