Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Nisan '07

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
22339
 

TOEFL testinde çıkmış olan essay (Kompozisyon) konuları I

TOEFL testinde çıkmış olan essay (Kompozisyon) konuları I
 

TOEFL Testinde yüksek skor mu almak istiyorsunuz? Şimdi size önemli bir ipucu vereceğim: Aşağıda yazmış olduğum konu başlıkları TOEFL testinde karşınıza gelebilir. Bence hemen bu konular üzerinde kompozisyonlar yazmaya başlayın.

1. People attend school for many different reasons (for example, expanded knowledge, societal awareness, and enhanced interpersonal relationships). Why do you think people decide to go to school? Use specific reasons and examples to support your answer.

2. Do you agree or disagree with the following statement? Coaches are the best teachers. Use specific reasons and examples to support your answer.

3. Nowadays, with the invention of the microwave and with the popularity of fast food restaurants, food has become easier to prepare than ever. Do you think microwave ovens and fast food restaurants are beneficial to society? Use specific reasons and examples to support your answer.

4. It has been said, "Not all learning takes place in the classroom." Compare and contrast knowledge gained from personal experience with knowledge gained from classroom instruction. In your opinion, which source is more important? Why?

5. Your government has announced that it wishes to build a military base near your community. Discuss the advantages and disadvantages of this new influence on your community. Do you support or oppose the military base?

6. If you could change one important thing about your country, what would you change? Use reasons and specific examples to support your answer.


7. How does advertising influence people's behavior? Use reasons and specific examples to support your answer.

8. Do you agree or disagree with the following statement? The invention of the Internet has had negative effects on your civilization. Use specific reasons and examples to support your opinion.

9. Some students prefer to attend a small university. Others prefer to attend a big university. Discuss the advantages of each. Then indicate which type of university you prefer? Use specific reasons and details to support your answer.

10."When people succeed in life, it is because of hard work. Being lucky has nothing to do with success in life." Do you agree or disagree with the quotation above? Use specific reasons and examples to explain your position.


TOEFL Writing Topics yani TOEFL Testi Kompozisyon Başlıklarını yazmaya devam edeceğim.

Sevgiler,


Işıl Tabağ
Director

Resim ve içerik kaynağı ETS (Educational Testing Service) den alınmıştır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bireyin kendi başına mı ders çalışması daha iyi yoksa bir öğretmenlemi çalışması daha iyi?bu konuyla ilgili elinizde örnek bir essay varsa bana yardımcı olursanız sevınırım

sebnem köken 
 13.07.2007 0:28
Cevap :
Sebnem Hanım, Essay konusunda bir bilenle çalışmak gerekir. Çünkü yazdığınız kompozisyonun hatalarını görüp düzeltecektir. Örnek konu başlıklarında yazarak kompozisyon değerelendirme konusunda yetkin kişilere ve/veya öğretmenlerinize danışabilirsiniz. Kompozisyon düzeltilmesine essay editing deniyor. Google aratırsanız aynı kompoziyonun hem ham halini hem de düzenlenmiş halini gösteren pek çok örnek bulabilirsiniz. Sevgiler, Işıl Tabağ  13.07.2007 12:55
 

merhaba oncelikle arkadaslara yanlis bilgi verdiginizi belirtmek zorundayim. evet bu sorular toefl sinavinda cikiyor dogrudur. ama bunun gibi yaklasik 170 tane daha soruyu atlamissiniz. arti ETS bunu saklamiyor. tum brosurlerinin arkasinda 180 esas sorunu veriyor. cunku yeni toefl'da esas kismi iki cesit oldu. biri sizin deginiz 180 sorudan biri digeri ise hem reading parcasi hem de listening yaptiktan sonra olacak 20 dakikalik bir essay. turkiyedeki arkadaslari yanlis bilgilendirmeyelim

sedem yener 
 21.04.2007 9:13
 

Üzgünüm İngilizce bilmiyorum. Keşke bilseydim ne yazdığınızı okuyup yorum yapmak isterdim.Keşke Türkçe çevirisini de altına yazsaydınız. Sevgilerimle

Abla 
 11.04.2007 8:24
Cevap :
Sayın Sevim Hanım, Yazılarımı anlayarak okumak istediğiniz için gerçekten çok teşekkür ederim. Bazı yazılar ister istemez bu şekilde yazılmak zorunda oluyor. Çünkü TOEFL İngilizce seviyesini ölçen bir sınav. Pek çok işyeri veya üniversite TOEFL'da belli bir puan almayı şart koşuyor. İyi bir puan almanın yolu da TOEFL'ın bir bölümü olan kompozisyon kısmında iyi performans çıkarmaya bağlı. Bu konuyla ilgili kişilerin konu başlıklarını bu şekilde görerek çalışma yapması asıl olan. Çünkü sınavda da aynen yazdığım şekilde çıkıyor. Ancak siz de bir okuyucu olarak sonuna kadar haklısınız. Ben de yazılarımı gelen sorulara göre şekillendiriyorum. Yazdığım konular yurtdışı eğitim olunca zaman zaman böyle bir durum yaşanabiliyor. Bugun TOEFL sınavı nedir? başlıklı bir yazı hazırlamaya çalışacağım. Ayrıca ben de bir İzmirli olarak oğlunuzun ve sizin yurtdışı eğitimle ilgili merak ettiğiniz konular varsa yardımcı olmak isterim. Yorumunuz için teşekkür ederim. Saygılarımla, Işıl Tabağ  11.04.2007 10:05
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 189
Toplam yorum
: 131
Toplam mesaj
: 50
Ort. okunma sayısı
: 6345
Kayıt tarihi
: 11.10.06
 
 

Endüstri Mühendisi olan Işıl Tabağ, Avrupa Okullar Birliği görevinden sonra 1998 yılından bu yana..