Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

23 Mayıs '18

 
Kategori
Trafik
Okunma Sayısı
361
 

Trafik Canavarları Ölüm Saçıyorlar

Trafik Canavarları Ölüm Saçıyorlar
 

Hızla artan taşıt sayısıyla birlikte trafik sorunu artmıştır. Ülkemizde her yıl binlerce insan trafik kazalarıyla hayatını kaybetmektedir..

Yapılan bütün ikazlar ve artırılan denetimlere rağmen kural tanımayan sürücüler dehşet saçmayı sürdürüyor. Bilgisiz ve cahil insanlar trafik kurallarına uymayarak ölen insan sayısının artmasına sebep olmaktadır.

Aşağıdaki haber ve görüntüleri televizyonda izlediğimiz zaman tüylerimiz diken diken oluyor..

Lütfen trafik kurallarına uyalım uymayanları ikaz edelim ve ilgililere bildirelim. İşte aşağıda birkaç örnek:

NAHİDE ÇELEBİ

ARABAYI KÜÇÜK ÇOCUĞUN KONTROLÜNE BIRAKTI
Beşiktaş Büyükdere Caddesi'nde bir kişinin lüks arabasının direksiyonunu kucağındaki küçük bir çocuğa bırakması görenleri şok etti. Hem kendi canını hem de trafikteki sürücülerin canını hiçe sayan sürücünün o anlarda önüne bile bakmıyor olması bu kadarına da pes dedirtti.

DİREKSİYON BAŞINDA MÜZİK EŞLİĞİNDE OYNADI
Seyir halinde direksiyon başında müzik eşliğinde oynayan genç sürücü, kazaya adeta davetiye çıkardı. Trafikte seyreden genç sürücü, açtığı müzikler eşliğinde direksiyon başında oynadı. Aracın hâkimiyetini tamamen bırakarak oynayan sürücüyü, yanında oturan başka bir kişi cep telefonuyla görüntüledi.

SÜRÜCÜ ZURNA ÇALDI, YANINDAKİ YOLCU TELEFONUYLA OYNADI
Köprüde seyir halinde olan sürücünün direksiyonu bırakıp zurna çaldığını fark eden diğer sürücüler gördükleri karşısında hayrete düştü. Trafik canavarının yan tarafında oturan kişinin ise hiç bir şey olmuyormuş gibi cep telefonuyla oynaması dikkat çekti. Kuralları hiçe sayarak hem kendi canını hem de diğer sürücülerin canını tehlikeye atan sürücü, kazaya davetiye çıkardı.

MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ ÖLÜM SAÇTI
Antalya Karayolunda motosiklete binen iki genç, yağmurlu havada ilerlerken kullandıkları motorun önünü kaldırarak yürekleri ağza getirdi.
Plakası olmayan motorları ile kask takmadıkları gözlenen iki gencin, 80 kilometreye yakın hızla motosikletin önünü kaldırarak akrobatik hareketler yapması, karayolunda ilerleyen diğer sürücülere de zor anlar yaşattı.
Diğer araçların yanına kadar sokulup akrobatik hareketlerine devam eden ikili, Yolcu taşıyan ticari minibüslerin arasından makas atarak son sürat bölgeden ayrıldı.

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yorumum yarım kaldı;....... Ölümüne sebebiyet vereceğini ve kendisinin aynı akıbetlere maruz kalacağını hesap edemeyecek kadar sağlıksız bir ruh yapısı içinde olanlara ehliyet verilmesinin sakıncaları izahtan varestedir. Öte yandan, milletvekilleri ve ailelerine tanınan üstünlük ve muafiyetin tamamen kaldırılması iktiza eder. Ayrıca, sözlü medyanın ve yazılı basının, bu konuya her gün ama her gün yeteri derecede tanıtımı içeren bilgilendirme ve uyarı reklamları ve programları koymaları gerekir. Trafik dersleri, din ve ahlak derslerinin içeriğinde geniş önem verilerek ilk okuldan başlayarak, lise, hatta üniversite sıralarında devam ettirilmeli ve üniversitede, bu sorunun çözümüne yönelik yarışmalar ve tez uygulamaları hayata geçirilmelidir. Her insan, sabah evinden çıkarken, "Allahım, beni trafik kurallarını ihlal etmekten alıkoy, yaşadığım bu şehirde, vahim kazaların oluşmasına mani ol" şeklinde bir dua ile evden adımını atmalıdır. Sevgi ve selamlarımla. Refik

Refik Başdere 
 28.05.2018 20:12
 

Sevgili ablacığım,hepimizin yüreğindeki yaraya parmak basmışsın. Bu ülkede trafik sorununun çözümlenmesi bana göre olanaklı değildir. Sebepleri önem sırasına göre arz ediyorum. 1) Eğitim: a) Trafik eğitimi b) Ruhsal, sosyal ve pedagojik eğitim. Trafik eğitimi ile, kuralları öğrenmek yeterli değildir. İnsan hayatının önemini kavrayacak bir bilinç ve ruh yapısı oluşturulmadıkça, istediğiniz kadar trafik eğitimi verin. Başkalarını sakat bırakacağını, ölümüne sebebiyet vereceğini

Refik Başdere 
 28.05.2018 20:01
Cevap :
Sevgili kardeşim Refik Değerli yorumunza çok teşekkür ederim.Trafik kurallarını ihlal eden canavarlara çok ağır cezalar getirilmeli ki caydırıcı olsun.Selam ve sevgiler sağlıklı mutlu günler. Nahide Çelebi  29.05.2018 12:07
 

Sarı ışıkta son sürat geçenler ve de yayayı görünce hız artıran sürücüler yalnız bizim memlekette herhalde. Güzel bir konuya parmak basmışsınız arkadaşım. Teşekkürler. Sevgiyle

SAHAFÇA 
 24.05.2018 22:39
Cevap :
Sevgili Arkadaşım, trafik canavarlarına çok ağır cezalar getirilmeli ki akılları başlarına gelsin.Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim.Selam ve sevgilerimle öptüm.NAHİDE ÇELEBİ  25.05.2018 8:36
 

Kentlerimizin baş belasıdır trafik.Buna bir de cahilce keyif hovardalıklarını eklersek içinden çıkılmaz bir hal alıyor.Hem büyük kentlerimiz çok göç aldılar.Sadece istanbul'da bile iki milyon Suriyeli yaşıyor.Altyapının kaldırması mümkün değil sağlıklı ve yeni çözüm yolları aranmazken.Ve daha neler...Çok önemli bir sorunu dile getirmişsiniz değerli öğretmenim.Duyarlılığınız için sağolun.Uzak kaldım bir süre bloğa.Diğer yazılarınızı da zevkle okuyacağım.Selam ve saygılarımla sağlık içinde kalınız.

Abbas Oğuz 
 24.05.2018 16:44
Cevap :
Sayın Oğuz! Değerli yorumunuza çok teşekkür ederim. Büyük kentler trafik sorunları nedeni ile yaşanmaz hale geldi.Trafik canavarlarına çok ağır cezalar verilmeli ki akılları başlarına gelsin.Selam sevgi ve saygılar .NAHİDE ÇELEBİ  25.05.2018 8:43
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1943
Toplam yorum
: 11865
Toplam mesaj
: 162
Ort. okunma sayısı
: 1034
Kayıt tarihi
: 25.11.08
 
 

Erzurum doğumlu, Ankara'da yaşıyor. D.T.C.F mezunu, emekli lise öğretmeni, evli, 2 çocuklu. "İsya..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster