Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ekim '16

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
208
 

Tümay Özokur Atölye, yeni eğitim dönemine hazır

Tümay Özokur Atölye, yeni eğitim dönemine hazır
 

Türkiye’nin ilk oyunculuk ajansının kurucusu Tümay Özokur’un yeni ufuklar açarak, sektörün ihtiyaçlarına uygun donanımda oyuncular yetiştirmek amacıyla, sektöre bir vefa borcu olarak kurduğu Tümay Özokur Atölye, Ekim 2016 itibariyle yeni eğitim dönemine merhaba dedi.

Başarılı akademisyenlerden oluşan eğitim kadrosuyla 1 Ekim’de başlayan yeni atölye döneminde, sektöre emek vermiş birbirinden değerli yapımcılar, yönetmenler, oyuncular, gazeteciler ve modacılar Atölye’yi, bu sene de düzenlenecek workshop’larıyla onurlandırmaya devam edecek.

Geçtiğimiz dönemde Atölye’ye konuk olan isimler arasında Ertuğrul Özkök, Ezel Akay, Kartal Çıdamlı, Eylem Koza, Nisan Akman, Murat Onbul, Sami Dündar, Gani Müjde, Lale Eren, Ahmet Kayımtu, Bülent İşbilen, Zeynep Özbatur Atakan, Ali Eyüboğlu, Salih Keçeci, Uğurkan Erez, Metin Uca, Cengiz Semercioğlu gibi alanında uzmanlaşmış değerli isimler vardı. Atölyemiz, konuk eğitmenleriyle düzenlediği özel programlarla, yeni dönemde de oyuncu adaylarına sektörün en saygın ve güvenilir kişilerin deneyimlerinden yararlanma imkânını sunacak.

Atölyemize, konusunda uzman ve duayen isimlerden oluşan bir eğitmen kadrosu destek veriyor;

Sektöre başarılı oyuncular kazandırmış Menajer Tümay Özokur: Hedef Belirleme ve Kariyer Yönetimi, Özge Gürel, Hatice Şendil gibi birçok isimle çalışan oyuncu koçu ve oyuncu Ayşegül Aydın Baydar: Kamera Önü Oyunculuk, Dünya starlarının yakın korumalığını yapan ve Türkiye’de Beren Saat olmak üzere birçok oyuncuya özel dersler veren Çağdaş Agun: Sahne Dövüş Teknikleri, İmaj Danışmanı Şenay Akay: Kadınım Ben, Esquire dergisinin başarılı Genel Yayın Yönetmeni Togan Noyan: “Kariyerde Medyanın Gücü”, Oyuncu Tayanç Ayaydın: Oyunculuk Teknikleri, Oyuncu Burcu Salihoğlu: Temel Oyunculuk ve Drama, Oyuncu Mert Yavuzcan: Oyunculukta Farkındalık, Oyuncu Kubilay Karslıoğlu: Etkin ve Doğru İletişim, Yrd. Doç. Dr. Melih Korukçu: İçindeki Gerçek Seni Keşfet, Fotoğraf SanatçısıŞahin Tuhan: Oyuncunun Objektifle Buluşması,oyuncu Koçu Celal Eldeniz: Beden-Nefes-Ses Uyumu, Yazar ve Yönetmen Handan Öztürk: Oyuncu ve Senaryosu, Dr. Erkan Sarıyıldız: Yaşamda Merkezini Bulma, AvukatEsra Kırımlı: Sözleşme Hakları, Kenan Doğru: Kamera Teknikleri, Emel Hoca Nacar: 2Kişi 1İlişki, Dilhun Gökçe Gültekin: Sosyal Medya Yönetimi, Serpil Parlak: Aile Dizimi İlişkiler ve Grup Terapisi, Zeynep Öcal: “Stil ve İmaj” eğitimleri verecek.

TÜMAY ÖZOKUR ATÖLYE, MEZUNLARIYLA SEKTÖRDE FARK YARATIYOR

Tümay Özokur Atölye kurulduğu 2014 yılının Ocak ayından bu yana çalışmalarını aynı kararlılık ve heyecanla sürdürüyor. Bu süreçte mezunlarıyla fark yaratan Atölye’nin, sektörün beğenilerek izlenen ve takip edilen yapımlarına gün geçtikçe kazandırdığı oyuncu sayısı da artıyor.

TÜMAY ÖZOKUR ATÖLYENİN PARLAYAN YILDIZLARININ BİR KISMI…

Cem Coşkun Aksakal - “AMMAR 2” sinema filmi, “TURK TELEKOM” reklam filmi, Zeynep Utku - “DÖNERSE SENİNDİR” sinema filmi Aralık 2016’da vizyonda, Emir Aydoğan - “VODAFONE” reklam filmi, Muazzez Naldemir - “VODAFONE” reklam filmi, Elif İşgören -  “VODAFONE” reklam filmi, Emrah Diker -– “GARANTİ BANKASI” reklam filmi, Muazzez Serap Naldemir - “KANIT” dizisi, Merdan Kardan - “ŞEVKAT YERİMDAR” dizisi, Nazlı Topaloğlu - “PARAMPARÇA” dizisi, Emre Baltaişlemez - “PARAMPARÇA” dizisi, Atakan Işıktutan - “PARAMPARÇA” dizisi, Simge Uluer - “ŞEVKAT YERİMDAR” dizisi, Melis Cingöz - “VODAFONE BEŞİKTAŞ” reklam filmi, İlayda Çengel- “HAYAT BAZEN TATLIDIR” dizisi, Muazzez Serap Naldemir – “PARAMPARÇA” dizisi, Celal Sezgin - “ARKA SOKAKLAR” dizisi, Mehmet Aygüzel – “ŞEVKAT YERİMDAR” dizisi…

TÜMAY ÖZOKUR ATÖLYE hakkında:

Setlere kişisel ve sektörel gelişimini artırarak bilinçli oyuncu yetiştirmeyi amaçlayan atölye, temel oyunculuk dersleri, deneme çekimlerini geçebilmek için neler yapılmalı, set koşulları ve adabı ve daha birçok önemli konuyu, oyuncu adaylarına uzman kadrosuyla anlatıyor.

Tümay Özokur Atölye’de yalnızca teorik dersler değil, uygulamaya da geniş ölçüde yer veriliyor. Her atölye programı sonunda, oyuncu adayları kendilerine verilen oyunları sergiliyor. Performanslar, uzman kadrodan oluşan bir kurul tarafından değerlendirilerek, katılımcılara geri bildirimde bulunuluyor. Umut vaat eden oyuncu adayları ise seçilerek, Tümay Özokur Atölye Yetenekli Gençler Grubu’na seçilmeye hak kazanıyor. Oyuncu adayları yalnızca performansları ile değil, aynı zamanda etik ve ahlaki konular doğrultusunda duyarlılıklarıyla da değerlendiriliyor.

http://www.tumayozokuratolye.com.tr/

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 550
Toplam yorum
: 1
Toplam mesaj
: 0
Ort. okunma sayısı
: 161
Kayıt tarihi
: 28.02.16
 
 

1991 yılında Show Haber'de stajyer muhabir olarak başladım. Daha sonra, İlker Yasin yönetimindeki..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster