Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

16 Şubat '12

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
87
 

Tutuklamalar

Tutuklamalar
 

Bir ülkenin eski Genel Kurmay başkanının darbeye teşebbüs suçuyla ithaf etmek ve 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile iddianame hazırlamak...

Bu eskiden olsaydı bu kişi idam edilecek demekti. Peki ya yasa gereği -eski darbelerden ağzı yanan bir millet olarak-darbeyi engelleme amaçlı genel kurmay başkanları 2 yıl süreyle seçiliyorlar ve hatta 2 hatta 3 sonraki başkana kadar biliniyordu. E peki madem böyle birşey var neden bu iddia görevdeyken dile getirilemiyor? Vakti zamanında idam edilen Adnan Menderes'e sahip çıkan -ki o zaman ki yasalara gore idam cezası verilmişti-şimdi ki genel kurmay başkanına neden çıkamıyor? İlla üstünden 50 sene mi geçmesi lazım.

Hadi diyelim ki gerçekten planladı ama yapamadı bunu neden vakti zamanında ortaya çıkaramadın demezler mi adamı yada onun hocası konumundakı Büyükanıt paşaya neden hiç bir suçlama yapılmamaktadır?

Bu kadar suçlama ve itham halkın ve medyanın önünde yapılarak TSK'nın güvenini sarsmaktadır. Eğer halk ordusuna güvenemez duruma gelirse sonumuz Ortadoğu ülkeri gibi olur.Belki 100 belki 200 yıl sonra ama kaçınılmaz son bu olur. Ha bu demek değildir ki bu adamlar istediği gibi at koştursun?  

Özel yetkili savcı,özel yetkili mahkeme, gizli tanık,mitçilere ayrımcılık.....

Ya çocuklar bile anlar bunu. Böyle yaparak demek istenilen şey:Biz istediğimizi yaparız bizimle iyi geçinin.Bir savcıya ve mahkemeye özel yetki veriliyor.Hemen kim ve ne olduğunu sadece o savcının(!) bildiği bir gizli tanık bulunuyor ve hemen karşıt bir isim gözaltına alınıyor. Şimdi soruyorum size neden karşıtı olmayan biri gözaltına alınmıyor hepsı sütten çıkmış ak kaşık mı? Ha bir sefer alınacak oldu onda da savcı görevden alındı ve adamlar için özel yasa çıkartıldı. Bunun ne demek olduğu ortada değil mi? 

Gerçi ben kime neyi anlatmaya calışıyorum ki nasıl olsa 2 kişiden biri bu yazıyı eleştirecek :)

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Adam diyor ki 10 yıl boyunca hiçbir sağcı suç işlememiş. Madımak zaman aşımına uğratılmış. Deniz Feneri’nin üzeri örtülmüş. İnsanları yakanları affetmişsin. Niye? Sağcı diye. Keza Deniz Feneri’de aynı. Sayın yargı, Kerim Korkut’un sana saygısı kalmamışsa Türkiye’de hiç kimsenin saygısı kalmaz. Ben içeri attıklarınıza bir şey demiyorum. Cezaları varsa mahkûm edin. Adaletin taraflı hareket ettiği konusunda şüphe duyuyorum. Benim derdim bu. Bu nasıl iş ya! 10 yıl içinde yüzlerce solcuyu hapse doldur, sağ cenahtan bir kişi bile yok. Adalete karşı boynumuz kıldan ince. Türk adaletine güvenmeyeceğim de kime güveneceğim? Ama Ak Parti hükümetinin yandaşlığı şeklinde nitelenebilecek bir durum var ortada.

Kerim Korkut 
 15.07.2012 6:51
Cevap :
kerım bey yazılarıma yaptıgınız butun yorumlar ıcın tesekkur ederım ozgur dusunce baskasından öç almaya çalışmadıkça hep var olsun. sevgi ve saygıyla..  16.07.2012 20:26
 

Ergenekon, Balyoz, Oda TV, İzmir Belediyesi ve diğerleri… Hepsi de Türk adaletinin önünden geçmelidir. Hatta Mustafa Kemal’i de yargılayabilirsiniz. Ben birileri gibi Silivri’ye toplama kampı da demiyorum. Ergenekon’a avukat falan da olmam. Gandi Kemal bağırsın dursun. Benim derdim başka. Sayın yargı, CHP’liler Ak Parti iktidarında tutuklanan, hapse atılan kişiler içinde bir tane bile sağ görüşlünün bulunmadığını söylüyorlar. Adamları sevmiyorum ama galiba doğru söylüyorlar. Böyle bir şey olabilir mi? Sen Türkiye’nin yargısısın. Herkesi soruşturacaksın. Bu işin sağcısı solcusu olmaz. Ben camiden adam götürmem diyorsan ben de diyorum ki bu ülkenin vatandaşı olarak seni tanımam. Görüntü böyle. Açık bir şekilde, üstelik siyasi intikam duygusuyla belli bir kesime hükümet ve yargı eliyle kıyım yapılıyor.

Kerim Korkut 
 15.07.2012 6:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
 
Toplam blog
: 54
Toplam yorum
: 26
Toplam mesaj
: 1
Ort. okunma sayısı
: 934
Kayıt tarihi
: 10.02.12
 
 

Artvin- Hopa doğumluyum.elektrik-elektronik mühendisiyim. İşten fırsat buldukça kendimce yazdığım..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster