Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

06 Mart '08

 
Kategori
Eğitim
Okunma Sayısı
443
 

Uyuşturucu ve sağlık

Uyuşturucu ve sağlık
 

alıntı


1-Alkollü içki ve uyuşturcunun zararlarını bilmeyen yoktur. Ama ne yazık ki insanlar ginede bilinçsis bir şekilde bunları tüketirler.
2-Çeşitli sivil toplum kuruluşları bu maddelere karşı mücadele vermektedir. Oysa bakiyoruz ki okullarda sokakta ve barlarda bumaddeler ekmek, peynir gibi satılmaktadır.
3-Sağlıklı bir insanın bu maddelere yaklaşması düşünülemez. Uyuşturcu kullanmanın sonu ölüm olduğunu hepimiz biliyoruz. Çıkarılan yasalarla bunlara karşı başarı sağlamak mümkün değildir. Verilen cezaların caydırcı olması
gerekir. Bunun için insan olarak mücadele vermeliyiz.
4-Karanlık işleri yürüten insanlara karşı sert tetbirlerin alınması gerekir. Her yıl yüzlerce trafik kazaları meydana gelmektedir. Bu kazaların yaklaşık olarak yüzde elisi içkili araç kullanmaktan dolayı meydana gelmektedir.
5-Bu kötü maddelerin kullanmasıyla her yıl yüzlerce ailenin dağılmasına neden olmaktadır. Uyuşturcunun zararları beyin, kalp, mide ve akciğer gibi organlarımızı etkilenmektedir.
6-Ne yazık ki sigara toplumumuzda yaygın olarak içilen bir maddedir. Sigara içen insanları ömürlerinin bir bölümünü bu canavarın eline teslim etmiş olurlar.
7-Sağlığımızı etkileyen her türlü maddeden uzak durmak temel görevimiz olmalıdır. Yöneticilerin ve yetkili kurumların gerekli olan tetbirlerin bir an önce alması gerekir. Okullarda , barlarda ve otellerde sıkı denetimler
yapılmalıdır.
8-Çocukların ve gençlerimizi uyuşturcu tuzaklarına düşmeden korumalıyız. İşsisliği ve yoksulluğu ortadan kaldırmalıyız. Eğitim kalitesini yükseltmelıyız. Toplumu aydınlatmalıyız. Kuralları ve davranışları öğretmeliyiz.
9- Bütün duyarlı insanların bunlara yardımcı olması gerekir. Yatırımların hızlı bir şekilde yürürlüğe sokulması gerekir.

CAFER AKIN 06/03/2008 SAYGILARIMLA

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

yazılarınız çok kötü olmuş

Cafer Akın 
 24.04.2008 18:47
 

"İÇKİ ÖLDÜRÜR,KUMAR SÖNDÜRÜR,İLLAHİDE SPOR-İLLAHİDE SPOR..! " KÖTÜ ALIŞKANLIKLARI " S P O R " ile YENMELİYİZ...! BALIKESİR'e SEVGİ ve SELAMLAR....! NECİP KÖNİ - ADANA/TR

Necip Köni - Adana / TR 
 08.03.2008 23:28
Cevap :
yorumlarınıza katılıyorum. daha çok yurumlar yazmak dileğiyle saygılarımı sunarım.  09.03.2008 11:39
 

tüm Dünya milletleri için çok önemli bir sorundur. Teşekkürler, paylaşım için. Selamlar...

Yalnıztürk 
 07.03.2008 19:04
Cevap :
yazınız okudum çok güzel yorumlar yamışsın yazıların devamını dilerim  08.03.2008 9:13
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 24
Toplam yorum
: 57
Toplam mesaj
: 15
Ort. okunma sayısı
: 510
Kayıt tarihi
: 04.02.08
 
 

Balıkesirde yaşıyorum. Adıyaman iline bağlı çok güzel bir dağ köyünde dünyaya geldim. Mesleğim gereğ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster