Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Eylül '08

 
Kategori
Değerleme
Okunma Sayısı
9482
 

Via Port açıldı

Via Port açıldı
 

Avrupa’nın ‘’en büyük’’ outlet merkezi 29 Temmuz 2008 de kapılarını ziyaretçilerine açtı.

Biz de, madem Avrupa’nın en büyüğü burnumuzun dibinde açılmış, bu güzellikten mahrum kalmayalım diye, biraz alışveriş için, daha da çok merakımızı (!) gidermek için bu hafta sonu Via Port’taydık.

TEM otoyolu Kurtköy Sabiha Gökçen gişeleri çıkışında bulunan Via Port’ un bağlantı yoluna girdiğimiz de trafikte aşırı bir yoğunluk göze çarpıyordu. Otopark sorunundan sanırım diye düşünürken, ilerledikçe tüm ana yollar ve ara sokaklar gözünüzün alabildiğince sağlı sollu araçların park ettiğini, kimilerinin park yeri aradığını görüyorduk, yanılmamıştık, korkunç bir manzara oluşturuyordu olanlar.

Avrupa’nın ‘’en büyük outlet’’ i yapılmış fakat buna uygun büyüklükte otopark yapmayı atlamışlardı sanırım yetkililer...

Tabi bu durum hoş değildi… Dünya çapında yapılacak büyük organizasyonlar düşünülünce bu sorunun ivedilikle çözülmesi gerektiğini düşünüyorsunuz.

Aracınızla alış veriş merkezi arasında km ler var. Akıl ve mantığın kabul edeceği bir durum değil. Gerçi 2500 araç kapasiteli otoparkının olduğu söyleniyor ama sonuç o an fiyaskoydu..O günkü bu düzensizliğin sebebi, ya organizasyon eksikliğinden kaynaklı, ya da 2500 araçtan fazlası gelmişti.

Avrupa’nın ‘’en büyük’’ (!) ünün bu eksi yönünü anlattıktan sonra geçelim güzelliklerine.

Mimarisi ferah, rahatlatıcı, bunalmadan, kalabalık sizi yormadan dolaşabiliyorsunuz. Çocuklar için yine en büyük eğlence alanları burada mevcut. Atv parkuru, go kart alanı, pony atlarının olduğu çiftlik çocukların ve gençlerin zevkle vakit geçirebileceği alanlar.

Mısır çarşısı'nı ve Kapalı çarşıyı andıran, biraz daha moderni olarak tasarlanmış Bedesten Çarşısı bulunmakta. Kuyumcular, baharatçılar burada yer almakta. Bedesten çarşısın da Şam tatlılarının tadına bakmayı ihmal etmeyiniz.

Via Port’ta bilindik tüm ünlü markalara ait 150 mağaza bulunmakta. Fiyatların gerçekten piyasanın altında olduğunu söyleyebilirim.

Ayrıca Tesco Kipa, Elektro World mağazaları da ziyaretçilerinin hizmetinde.

5 yıldızlı otel, fuar ve kongre hizmetlerinin 2009 yılının ilk yarısında faaliyete geçerek dünyaca ünlü bir merkez haline geleceği söylenmekte.

Yemek bölümlerini, eğlence parkurunun hemen ön tarafına sıralamışlar. Burada suni bir göl yaratılarak teras gibi, veranda gibi bölümler yapılıp masalar buralara yerleştirilmiş. Yemeğinizi göl manzarası ve dinlendirici yeşilliğe karşı yiyebiliyorsunuz. Bu kısmını çok beğendim.

Bayraktar İnşaat tarafından yapılan bu projenin yetkilileri, bu merkezin Avrupa’nın en önemli alış veriş, fuar, kongre merkezi haline geleceğini söyleyerek ünlülerin, sanatçıların alışveriş için artık yurt dışına çıkmaktan vazgeçip burayı tercih edeceklerini söylüyor. Yetkililer daha şimdiden beklenen hedef kitleden, daha üst gelir grubunun akın ettiğini ve alış veriş yaptığını açıklıyor.

Yetkililerin bu açıklamaları pembe gözlüklerle yapılmış açıklamalar gibi geliyor bana.. Bunlardan önce henüz düzene girmemiş aksaklıkları bir an önce ’’en büyük’’ adına yaraşır şekilde düzene sokmalarını diliyorum.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

değerleme diyince:)) demek blog değerlemesi de böyle oluyormuş:))

Ruksan İLDAN 
 08.09.2008 23:49
Cevap :
yine mi kategoriyi beğendiremedik arkadaşım:)  09.09.2008 10:54
 

Guzel anlatmıssınız ama viaport tamamlanmadı daha otopark tamamda geliş yolları cok kalabalık,üst taraftaki araziyi Emin otomotiv iç etmiş resmen konmuş ve üst tarfataki inşaat barakaları kötü bir görüntü veriyor yetkililer ilgilenmeli daha tam acılmadan adı kötüye cıkmasın

AHMET NUMAN KARATAS 
 03.09.2008 23:59
Cevap :
Karalamak veya kötülemek için yazmadım zaten Ahmet bey...Otopark sorunundan başka bir handikap olduğunu dile getirmedim ve zaten gözüme de çarpmadı....Onu da yazma amacım adının büyüklüğüne yaraşır şekilde sorunun en kısa zamanda giderilmesi açısından.O bölge zaten trendi yeni yükselen bir bölge olduğu için çoğu yerler inşaat aşamasında ve görüntü kirliliğide bu sebeplerden.Sanırım en kısa zamanda yaşam standardı yüksek yerleri aratmayacak yerlere dönüşecek oralar..benim tahminim böyle:)..Tşk ler selamlar  04.09.2008 0:40
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 529
Toplam yorum
: 2369
Toplam mesaj
: 481
Ort. okunma sayısı
: 3683
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

İstanbul'da doğmuşum... Dünyalar tatlısı bir kızım var... Herkesi kolay kolay sevemem... ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster