Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Necip Köni - Adana / TR

http://blog.milliyet.com.tr/necipkoni

15 Temmuz '07

 
Kategori
Otomotiv
Okunma Sayısı
23850
 

Vos Vos * Volkswagen * Tosbağa - 1967

Vos Vos * Volkswagen * Tosbağa - 1967
 

YIL-1967 Rahmetli babam, Istanbul -Topkapı gümrügünden 40.000-TL`ye Adapazar`lı olan ve Almanya`da çalışan bir Türk işcisine ait Volkswagen otomobili satın aldığında ben sevincimden havalara uçtuğumu sanki dün gibi hatırlıyorum.Türkiye'mizde halk arasında Vos Vos veya Tosbağa olarak bilinen bu arabalar hala günümüzde dahi çok zevkle kullanılmaktadır. Hatta malumlarınızca "Vosvos info Club" dahi kurulmuştur.

“Merhaba VosVos Tutkunu VosDost.
Vosvos tutkunu dostların netteki buluşma noktasına hoşgeldin. Sitemiz sadece hava soğutmalı Volkswagen'ler ile ilgili bir site olup kesinlikle Su ve Antifreeze gibi maddeler içermez. Sitemizin amacı hiç bir maddi gelir elde etmeden VosVos (vw beetle, karmann, bus, buggy, vs) tutkunlarının iletişim kurmalarını, bilgi paylaşımını ve birbirlerini tanımalarına olanak sağlamaktır. Eminim sende VosVos ( beetle ) sitemizi bu amaçla ziyaret ediyorsun. O zaman kapımızı çalmaya gerek yok her zaman kapımız açık buyur gir ve kendin gibi VosDost’ larla tanış.”
Böylede Vos vos sevdalılarına internetten de güzel bir davetiye sunmuşlardır...

Volkswagen, Alman otomobil üreticisi firmadır. Şirketin adı Almancada halkın arabası anlamına gelmektedir. Kurulduğu yıl, 1937.

İlk otomobilleri, Hitler'in her Alman ailesini bir otomobil sahibi yapma düşüncesi doğrultusunda, Porsche firması tarafından tasarlanıp üretilmeye başlanmıştır. Oldukça ekonomik ve kullanışlı olan, Türkiye'de tosbağa olarak bilinen (İngilizcede Beetle, yani böcek) modeli ile ünü tüm dünyaya yayılmıştır. Tüm dünyada 20 milyondan fazla üretilmiş olan bu modelin üretimi 2003 yılına kadar sürdürülmüştür. Volkswagen, bugün birçok modeliyle dünya pazarında söz sahibi olan önemli bir otomobil firmasıdır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

* B u T i K G a Z e T e * * &&& *** OLTAMA TAKILANLAR *** KONUMUZ Sayi - 57 - Vos Vos - Volkswagen - Tosbağa - 1967 *** Link = * intsangaz.tr.gg/Sayi-_-57-_-Vos-Vos-_-Volkswagen-_-Tosba%26%23287%3Ba-_-1967.htm *

Necip Köni - Adana / TR 
 26.09.2009 23:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 298
Toplam yorum
: 2320
Toplam mesaj
: 392
Ort. okunma sayısı
: 8414
Kayıt tarihi
: 07.06.07
 
 

Necip KÖNİ - İnşaat Mühendisi olup, güzel sanatlar onun bir hobisidir. Resim yapmak (karakalem çalış..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster