Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

24 Ağustos '06

 
Kategori
Otomobil
Okunma Sayısı
2134
 

Vosvos sahibi olmak

Vosvos sahibi olmak
 

Vosvos sahibi olmak, vazgeçilmez olandır, dosttur, bir yaşam tarzıdır...

Volkswagen kaplumbağa olarak da bilinen vosvos birçok açıdan diğer otomobillerden ayırılır. Hitler, Porsce'dan hem dayanıklı hem de maliyeti ucuz bir araba yaratmasını istedi. Böylece yeni doğacak olan bu halk arabasını(Volks-halk wagen-araba) her Alman satın alabilecekti. Ve sonuçta, her türlü çevre şartlarına dayanıklı, kaliteli, uzun ömürlü bir otomobik üretildi.

Bir diğer özelliği de bu otomobilin, su soğutmalı olmadığından, sudan kaynaklanacak problemlerin bu otomobil için geçerli olmamasıdır. Bunun sebebi ise Hitler'in Rusyadaki soğuğun suyu dondurup arabayı işlevsiz bırakmaması için tasarlanmış olmasıdır. Tabi, su problemi yüzünden yolda kalmış son model bir otomobilin yanından geçmek ise ayrı bir duygudur.

Son üretilen ülke olan Meksika'da 21 milyon kullanıcısı olan ve artık bu ülkede de üretilmeyen vosvos; görüntü, ışık ve tasarım farkıyla diğer otomobillerden sıyrılır. Sadece kendisine ait olan motor sesini uzaktan duysanız ve otomobili görmemiş olsanız bile, bu otomobilin vosvos olma ihtimali çok yüksektir.

Son model arabalardaki teknolojiden uzak olan vosvos, diğer otomobillerden farklı olarak kullanıcısıyla özdeşleşmiştir. Bir milyon satış rakamını geçmiş olan bu sevimli araç, insanlarda öylesine bir tutkuya dönüşmüştür ki, vosvosun en son modeli olan "Volkswagen Beetle" adı altında tekrar piyasaya sürülmüştür.

Vosvos sürücüsü , diğerlerinden birçok açıdan farklıdır. Yolda seyreden bir vosvos, yoldaki başka bir vosvos ile korna yardımıyla "selamlaşır". Zira önemli olan, diğer vosvostaki sürücüyü tanımak değildir, önemli olan o sürücünün otomobilinin de vosvos olmasıdır. Vosvos şenliklerinde yoldan geçen çeşitli renk ve modeldeki vosvosların yarattığı renk cümbüşü seyretmek de ayrı bir zevktir, o vosvoslarının içinde olmak da ayrı bir zevktir.

Kısacası, vosvos sahibi olmak, son model otomobillerde olmayan bir çok olmayan duyguyu size tattırır. Bu yüzden de, vosvos sahibi olmak, bir ayrıcalıktır.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

çok güzel bir yazı hazırlamışsınız tebrik ederim, vosvosun motor sesini dinlemek varken mp3 dinleyenlerin aklına şaşayım :)))

Ersag Mikhajlovic 
 23.11.2006 10:23
Cevap :
Çok haklısın, mp3 mü?, o da ne:)))  05.12.2006 0:51
 

Benden büyük Otto'm vosvosum bir kez bile yolda bırakmadı beni...Güven verir vosvos gerçekten güzeldir..

sözyazi 
 28.08.2006 23:20
Cevap :
Kesinlikle. Vosvos da diğer otomobiller gibi bakımı yapıldığında, yolda bırakmaz asla. İşte bu gibi nedenlerden dolayı halen kullanılmaktadır. Yorumunuz için teşekkürler...  29.08.2006 17:41
 

super bir arac yaa:)hayatım boyunca en buyuk dilegim ulaşılması guc olmadıgı icin caba sarfetmiyorum yalnız ilk arabam bir vosvos olucak.seni şimdiden buradan selamlıyorum bu arada yazıların icin seni tebrik ederim

Seda Karagülmez 
 26.08.2006 0:10
Cevap :
Selamlar. Yazılarım hakkındaki iyi dileklerin için teşekkür ederim. Umarım hayaline bir gün kavuşursun. Yorumda bulunduğun için teşekkür eder, başarılar dilerim.  29.08.2006 2:27
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 112
Toplam yorum
: 142
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 3570
Kayıt tarihi
: 22.07.06
 
 

İstanbul'da doğdum. Metalurji ve Malzeme Mühendisliği mezunuyum. Felsefe, sanat tarihi, müzik özel i..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster