Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

12 Ocak '10

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
344
 

Yalan, yalan, yalaaaaaaan!...

Yalan, yalan, yalaaaaaaan!...
 

Sanırdık ki, küresel çete, sadece az gelişmiş veya geri kalmış ülkelerin insanlarını politikacılarını kandırır, parmağında oynatır. Oysa görüyoruz ki, çıkarları söz konusu olunca babalarını bile aldatmaktan hiç imtina etmiyorlar.

Şu domuz gribi salgını örneği.

Avrupa Konseyi Sağlık Komitesi Başkanı Wolfgang Wodarg domuz gribi kampanyasının yüzyılın en büyük sağlık skandallarından olduğunu ileri sürerek soruşturma açılmasını önerdi. Parlamenterler Meclisi acil toplantı kararı aldı.

Hatırlanacaktır, dünyada ABD kaynaklı ekonomik kriz baş gösterince, hemen ardından “domuz gribi” salgını ortaya çıktı. Hem de ne çıkış. Sanırsınız dünya uzaylıların istilasına uğradı. Oysa bazı aklı başında doktorlar, bu salgının normal bir grip salgını olduğunu, hatta onun kadar bile öldürücü olmadığını savunmuşlar, ancak sesleri gürültü kirliliği içinde duyulmamıştı bile.

Benim gibi birkaç kuşkucu bunun ekonomik krizi örtmek için uydurulmuş bir mizansen olabileceği kuşkusunu dile getirdiğinde çoğunluk gülüp geçmişti.

Oysa gündemi takip edenler bilir ki, özellikle bizim ülkemizde, suni gündem yaratmak için her yola başvurulur.

Aşı olma konusunda başbakan ve sağlık bakanının karşıt açıklamaları da bu işin içinde bir bit yeniği olduğunu ima eder nitelikteydi. Daha da ilginç olan sağlık bakanının aşı konusunda tehditkâr bir tutum takınması idi.

Şimdi sorulması gereken sorular şunlar.

Bu aşılar üzerinde dünyadaki çeşitli bilim adamlarının yaptığı incelemeler sonucu ortaya attıkları kötü iddialar ne kadar araştırıldı? Aşı olanların ilerde bundan zarar görme riski var mı? Aşı ithali mercek altına alınacak mı?

Bu sorulara şimdilik kimsenin cevap vereceğini sanmıyorum. Ama günü geldiğinde bu sorular kesin sorulacak ve birileri cevaplayacak.

İlgili link, http://www.milliyet.com.tr/Yasam/HaberDetay.aspx?aType=HaberDetay&KategoriID=5&ArticleID=1184898&Date=12.01.2010&b=Domuz%20gribi%20yuzyilin%20salgini%20mi, %20skandali%20mi

12 Oca. 10

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Osman Bey, Başbakan oltaya takılmadığını söylüyordu. Sankı Sağlık Bakanı benim emrimdeymiş gibi!.. Selamlar...

Mesut KARİP 
 13.01.2010 9:33
Cevap :
Merhaba, Aaaaaaaa değilmiydi? Gülmek için gerçektem yeterince komik bunlar. Saygı ve selamlar...  13.01.2010 19:41
 

MHP'li Eski sağlık bakanı Osman Durmuş Domuz gribinin abartıldığını , ilaç firmalarının ounu olduğunu, domuz gribinin normal gripten çok farklı olmadığını söyledi diye adamın faşistliği ırkçılığı felan kalmamıştı.

yadaosman 
 12.01.2010 20:50
Cevap :
Merhaba, Adam bilmeden güzel bir ranta taş koyuyordu. Tabii derler. Saygı ve selamlar...  13.01.2010 19:43
 

Domuz gribi rahatsızlığı ve onunla ilgili aşıların tamamen çıkar amaçlı, tuzak ve manipülasyon hareketleri olduğunu hissetmiştik. Genelde İsrail laboratuvarlarında tezgahlanıyor. Biz zaten inanmamıştık, ve ailece aşı olmamıştık. Gelecek sene, mesela, at gribi, önce aşısını yaparlar, sonra hastalıkla ilgili virüs yayma çalışmaları. Osman bey zamanla insan, geleceği görmede ustalaşıyor. Selamlar gönderiyorum Antalya'dan...Gül Alkan.

Yurdagül Alkan 
 12.01.2010 14:35
Cevap :
Merhaba, Evet. Halkın çoğu hissetti durumu. Hele başbakan ve ailesi olmayınca. Olan zavallı yakalanan memurlara oldu. Onlar aşılandı. İnşallah zararlı birşey değildir. Saygı ve selamlar...  12.01.2010 18:15
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 1508
Toplam yorum
: 5843
Toplam mesaj
: 265
Ort. okunma sayısı
: 1646
Kayıt tarihi
: 16.07.08
 
 

Yetmişiki yaşında iki çocuk ve iki torun sahibi bir erkeğim.. Lise mezunuyum. Uzun yıllar esnaflı..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster