Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Eylül '06

 
Kategori
Okullar
Okunma Sayısı
457
 

Yaşasın okul açılıyor

Yaşasın okul açılıyor
 

Öğrencilik hayatımı saymazsak tam otuz iki yıldır bu günlerde içim kıpır kıpır olur. Evet, hala olur... Yeni öğretim yılı yeni heyecanlar demektir. Hiç tanımadığınız yüzler oturacak karşınıza... Kimisi daha ilk derste sabrınızı, hoşgörünüzü, bilginizi sınamaya kalkacak. Siz, bir yandan onların bu oyunlarını anlamamış gibi bütün ciddiyetinizle dersi toparlamaya çalışacaksınız. Ama eğlenmeyi seven bir öğretmenseniz damarlarına basıp (onları korkutarak, kızdırarak, şaşırtarak) için için çok eğleneceksiniz.

Öğretim yılının açılışı biz öğretmenlerin sahne almaya başlaması demektir. İstediğimiz rolü kapmışsak ve iyi hazırlanmışsak heyecanımız artar. Yok eğer meslek yaşamımızda baş rolü başkaları oynamış; biz, sahnede kaldığımız süreyi kan ter içinde geçiştirmeye çalışmışsak, rolümüzü tam anlayamamışsak korkularımız büyür. Bu günlerde bazılarımız bu yüzden uyumakta güçlük çekiyordur. Şimdiden çalışma takviminde tatilleri hesaplayıp bunalan meslektaşlarım var, biliyorum.

Kimi meslektaşlarımsa sınıfa girmek için gün sayıyorlar. Sistem arzuladığımız kadar mükemmel olmasa da inanılmaz işler başaran öğretmenlerimiz var. Ücra bir kasabada Sokrates ya da Comenius projelerine onlarca proje gönderen öğretmenler, çocuklarını korumak için kucakladığı sobayla yanan öğretmenler, karla kaplı yollardan köyüne ulaşmaya çalışırken donarak ölen öğretmenler, aylarca dış dünyayla bağlantı kuramadan yaşayan öğretmenler hepinize selam olsun...

Bir de en güzel koşullarda çalışıp, buna rağmen bir şey üretemediği için bunalan öğretmenler size de selam olsun. Öğretim yılımız hayırlı olsun...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Başlığı görünce bunu bir öğrenci mi yazdı diye merak ettim hemen:) Çok güzel bir yazı olmuş. Siz öğretmenlerin hakkını ödemek çok zordur. Sizlere de selam olsun, saygıyla eğiliyorum. Elinize sağlık.

Hasan ARSLAN 
 24.12.2006 15:41
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 11
Toplam yorum
: 18
Toplam mesaj
: 8
Ort. okunma sayısı
: 1838
Kayıt tarihi
: 27.08.06
 
 

Edebiyat öğretmeniyim. Sanırım iki oğlum var :)) Evden o kadar uzun ayrı kaldılar ki nasıl büyüdükle..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster