Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

Cennet Gökova’nın tam ortasında bulunan Mazı Köyü’nde yaşayan, bahçesinde her türlü sebzesini, rakısı için kavununu, karpuzunu kendisi yetiştiren, kitap okuyan, yazı yazan, fotoğraf çeken, yaşamı ve yaşama dair her şeyi seven, insana, dostluğa değer veren kendi halinde bir emekliyim.

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Atatürk'ün kızları çağladı Çağlayan'da dün...

Bu tarihi buluşmayı örgütleyen Atatürk kızlarına teşekkür ederiz.Ama biz onların eşleri,babaları,oğulları,torunları olarak ta oradaydık ve onları yalnız bırakmadık...Tıpkı yaşamda ve Kurtuluş Savaşı'ında olduğu gibi.Selam,sevgi ve saygılarımla.

01 Mayıs 2007 09:14
Hrant Dink Malatya'lıydı..

Merhaba Neşe Hanım, Hrant Dink'in eşi Rakel'in sesi ve sözleri hala kulaklarımda çınlıyor. Biz o sesi ve acıyı yüreğimizde duyan azınlıklardanız. Mağdurların unutulup hatta suçlandığı buna karşılık katillerin kahramanlar gibi karşılandığı,birlikte fotoğraf çektirildiği,gurur duyulduğu ülkemizde korkarım ki Malatya'ya benzer daha nice acılar yaşayacağız... Aynı konuda bir yerel gazetede ve burada yayınladığım son yazımda siyah çerçeveden ibaret bir fotoğraf koymuştum.Blogun teknik koşulları nedeniyle yayınlanamadı. Geçmişte düşüncelerinden çok etkilendiğim L.Trotsky'nin bir makalesinin adıydı: "YA SOZYALİZM YA BARBARİZM !" Ne yazık ki insanlık sosyalizmi kuramadı barbarizme doğru koşar adım gidiyor... Sizinle çok ortak yönümüz olduğunu görüyorum.Aynı fakülteden mezun- belki de aynı yıllarda- meslektaşız.Yazılarımızda çığlıklar,galerilerimizde çiçekler var. Bu karabasan dünyasına karşı çözüm galiba bizim gibi insanların çığlıklarımızı birleştirmemizden geçiyor.Selamlar.

25 Nisan 2007 19:29
Orhan Pamuk'la gurur duymak

Merhaba İsmet Bey, Dürüstlük,doğruluk,insan olmanın erdemi işte bu...Ömründe Orhan Pamuk'tan bir cümle okumayanlar onun hakkında basında yazılar yazarak,televizyonlarda konuşmalar yaparak,internette binlerce sayfalık küfürler ederek ölüme mahkum ettiler...100 yıldır hiç bir dalda Nobel alamayan Türkiye'ye bir nobel sevincini bile çok gördüler...Nobel'in ne olduğunu bilmeyenler bu ödülün sadece Türkiye'yi karalayanlar ödül vermek için kurulmuş bir örgüt diye tanımlayanlara bile rastladım. Cevdet Bey ve Oğulları'ndan beri Orhan Pamuk okuruyum. İznik DOĞUŞ Gazetesi'nde Nobel ve Orhan Pamuk isimli iki yazı yazdığımda tehdit mesajları aldım...En yakın dostlarım hiç Orhan Pamuk okumadan beni yalanlamaya çalıştılar.İznik'ten Orhan Pamuk'a hakkını veren (kendimi saymıyorum) Hüseyin Fıçıcıoğlu'ndan sonra siz oldunuz.Yazınızı çok beğendim.Sizi yürekten kutlarım. Hüseyin AY

25 Nisan 2007 16:09
 
Toplam blog
: 30
Toplam yorum
: 8
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 1053
Kayıt tarihi
: 11.03.07
 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster