Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

29 Aralık '12

 
Kategori
Yılbaşı
Okunma Sayısı
977
 

Yeni yılınız kutlu olsun...

Yeni yılınız kutlu olsun...
 

Zamanın akışına dur demek mümkün değil ama zamanı yaşamak elimizde. İşte bir yılı daha geride bıraktık. Günahıyla, sevabıyla bir yıl daha geçip gidiverdi yaşamımızdan.

Geçmiş senelerin aksine artık anı yaşamanın önemli olduğunu kavradım. Geçmiş geri gelmiyor, gelecek zaten gelecek. Ne getireceğini çok da bilemiyoruz. Öyleyse şimdi şu an var ve içinde olduğumuz anı ne kadar dolu yaşarsak o kadar iyi. Yani yaşam anlardan ibaret.

Pişmanlıklar fayda etmiyor, zaman hızla geçip gidiyor, geç kalınmışlıklar ve yaşanmamışlıklar yaşamda birer kayıp. Onlar yaşanmamış zamanlar olarak harcanmış ve bir kenara atılmış zaman parçaları. O kadar hızlı akıyor ki yıllar tutamıyoruz. Bir bakmışız bir yıl daha geçip gidivermiş, bir yıl daha eskimişiz.

Yeni yıldan beklentilerimi durduralı epey zaman oldu. Keşke her beklentimi gerçekleşmiş gibi görebilseydim, ama hayat kendi gerçeklerini getirip dayıyor insanın önüne. Ne yaşanması gerekiyorsa onu yaşamak zorunda kalıyoruz. Ne yaparsak yapalım her şey kendiliğinden oluşup önümüze çıkıyor.

O zaman hiç beklentiye girme dedim kendi kendime, içinde bulunduğun anın keyfini çıkar, gerçekleri gör, onları şekillendir ama hep daha ilerisini düşünerek yaşamaktan vazgeçme. Harcadığın fırsatları, hayal kırıklıklarını, kırgınlıkları, sıkıntıları, geri çevirdiğin imkânları, yaşanmamışlıkları bir kalemde unut, elinde ne kaldıysa onunla yetin ve güzel günlere yelken aç.

Oysa herkes, yeni yılda yeni bir umudun ve sevinçlerin sıcaklığını duymak ister ve eski yılın bütün sıkıntıları alıp götüreceğine inanmak işine gelir.

Soframızda ne varsa onu yiyeceğimiz kesin ve şu da var ki su akıyor ve yolunu buluyor.

Umutları yeni yıllara ertelemeyelim. Zamanımızı yapamayacağımız şeyleri isteyerek tüketmeyelim.

Hemen hemen iki yıldır bu blog mahallesinde yazıyorum. Bu mahalle sayesinde tanıdığım, tanıştığım birçok arkadaşım ve dostum oldu. Yüzünü görmediğim ama iyi tanıdığımı hissettiğim, sevdiğim, değer verdiğim, yorumlaştığım birçok değerli yazar ve şair arkadaşlarım da oldu. Hepsini ayrı ayrı sevdiğimi ve onlarla bu platformda olmaktan son derece mutlu olduğumu belirtmek istiyorum.

Tüm blogdaşlarımın yeni yıllarını kutluyor, sevdikleri ile birlikte mutlu ve huzurlu bir yıl geçirmelerini, yeni yılda tüm hedeflerinin gerçekleşmesini diliyorum.

Ülkem için tek dileğim huzur ve barış dolu, savaşsız bir dünya. Gözyaşının ve savaşların olmadığı barışın ve kardeşliğin yeşerdiği bir yılı görebilmeyi umuyorum… Belki… Neden olmasın…

Hayatı kaçırmamanızı ve keşkelerden arınmanızı dilerim dostlar.

Mutlu yıllar.

Şükran Okyay Demirtaş

Cemile Torun bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Sanki yazıda bir veda yazısı burukluğu var gibi. Bir yılın seni yaşlandırdığını düşünüp "ömrümüz tükeniyor" burukluğuna düşmüşsen önce aynaya bak derim. Yaşayamadığımız yıllar nedeniyle telaşa kapılıyoruz.Hayal kuracak zamanımız kalmadı sanki.Bende de var bu evhamlar.Evet anı yaşamalıyız.

Kerim Korkut 
 30.12.2012 23:36
Cevap :
Ne diyeyim, gören göz satır aralarını da görüyor. Söylenmeyenleri de bulup çıkarıyor. Diyecek bir şey yok. Teşekkürler.  31.12.2012 12:58
 

Bu güzel resmin üzerindeki yazıyı yazıyorum. MUTLU YILLAR SEVGİLİ ŞÜKRAN HANIMCIĞIM. Sevgiler Kıbrıs'tan.

Göksel47 
 30.12.2012 19:44
Cevap :
Mutlu yıllar değerli arkadaşım, gönülden sevgilerimle...  30.12.2012 20:24
 

Size de mutlu yıllar arkadaşıııımm...Hiç bir şeyi ertelemeden, fazla beklentiye girmeden...Selamlar, mutlu kalın...

Ayşegül HAYVAR 
 30.12.2012 16:19
Cevap :
Evet, ille de ertelemeden :)) Ayşegül Hanımcım teşekkürler, mutlu, sağlıklı yıllara, sevgiyle...  30.12.2012 17:57
 

Şükran'cım bitanem... Aynı dilekleri sana diliyor sıcacık sevgimle kucaklıyorum canım...

Sema Sener 
 30.12.2012 14:30
Cevap :
Teşekkürler Sema'cım, hep birlikte mutlu yıllara canım, sevgiyle. Öptümm çok...  30.12.2012 18:00
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 249
Toplam yorum
: 1563
Toplam mesaj
: 40
Ort. okunma sayısı
: 2862
Kayıt tarihi
: 19.03.11
 
 

Doğup büyüdüğüm şehirde, İstanbul'da yaşıyorum. Emekliyim. Gezmeyi, görmeyi, keşfetmeyi sevdiğim ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster