Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Kasım '07

 
Kategori
Cinsel Sağlık
Okunma Sayısı
1954
 

Yılda 100 kere olacakmış

Yılda 100 kere olacakmış
 

Prof. Dr. Mehmet Öz’ün bir sloganı galiba önümüzdeki haftaya damgasını vuracak gibi duruyor.

Neydi o slogan?

“Yılda 100 kere seks yapın, genç kalın”

İşte muhteşem cümle budur.


Önce slogana bazı ünlüler ne demiş? Ona bakalım sonra kendi yorum ve düşüncemi yazacağım. Hadi başlayalım.

Seray Sever: Genç kalmak için yılda 100 kere seks evli insanlar için iyi bir öneri. Ama hayatında biri olmayan insanlar ne yapsın?

Kadir Çöpdemir: Haftada iki kez seks yapmak sadece yaşlılar için değil, genci için de iyi bir rakam.

Selahattin Duman: Bu öneri yılda yüz gün kapuska yemek gibi bir şey.. Batı’nın adetidir.. Her şeyi kalıpların içine sokmayı, kategorize etmeyi severler.. Neden yılda yüz adet seks? Niye iki yüz veya on beş değil de illa ki yüz sayısı?

Dilek Önder: Gençlikte yapılan haftada 5’ler, ileriki yıllara devrediyor mu?
Sonuç ne olursa olsun, o seksten sayılacak mı? Taklitlerden puan kırılıyor mu? Öylesine haftada iki olacağına, tutkuyla ayda bir olsa... Olur mu?
Tek başına yapılanlar, en azından bonus kazandırıyor mu?
Ayşegül Aldinç: Yatak odamıza tebeşirli bir tahta koyacağız demek ki... Her seviştiğimizde işaretleriz. Aslına bakarsanız tüm dünyada sekssizliğe doğru bir eğilim var. Bu yüzden Mehmet Öz’ün söyledikleri sevindirici.
Haydar Dümen: Bu öneriden sonra çiftlerin yatak odalarında bir not defteri bulundurmaları gerekecek. 70 yaşını geçmiş birinin bu öneriye kulak asmaması gerekir.
Selçuk Ural: Yaşantıya, spor yapmaya, beslenmeye ve alkol tüketimine bağlı.

Levent Kırca: Bir hikaye vardır, “Adam ve karısı at çiftliğinde dolaşırken, seyis atların ne kadar sıklıkla çiftleştiğinden bahsetmeye başlamış. Kadın dayanamayıp kocasına dönmüş ve ‘Bu atlar kadar olamadın’ demiş. Adam seyise dönüp ‘Peki bu atlar hep aynı kısrakla mı birlikte olur’ diye sorduğunda adam da ‘Olur mu öyle şey, farklı kısraklar olmak zorunda’ yanıtını vermiş.” Artık uzun yaşamak için nasıl bir yöntem uygulanacağı önemli.


Haber-yorum:

1. Bir kere bu hesaplamadan bir şey anlamadım. Yılda 52 hafta var ve yılda 100 kez dediğine göre haftada 2 kez olması gerekiyor. 15 yaşından 65 yaşına kadar 50 yıl ortalama ömür sayalım. Ne yaptı? 5.000 (beş bin) kez yapıyor, değil mi?

Hayret bir şey! İnsanı rakam manyağı yapacaklar.

Neyse konumuza devam edersek; araştırmama göre sağlıklı bir erkek ömrü boyunca 3.500 ile 5.000 kez yapabiliyormuş.

Hadi bakalım! Nasıl çıkılacak bu hesabın içinden?

Hayır, SAYIN Profesörümüz niye 100 rakamına kafayı takmış onu anlamadım. 80 var, 90 var, bilemedin 50 var. Neden illada 100?

Kısaca bu rakam 3 ayağının üstünde sağlam durmuyor.


2. Diğer bir konu; ne bu arkadaş! Otomatiği bağlanmış makine mi?

hani seri üretim yapan özellikle konfeksiyon fabrikalarında ne yapılıyor? Program düğmesine bas, yılda 100 kez yaz, enter yap ve işlem tamam. Yani olur mu hiç böyle bir şey?


3. Aklıma PLAYBOY'UN 80 Yaşındaki patronu HUGH HEFNER geldi. Yanında yeni sevgilisi 27 yaşındaki HOLLY MADISON ile ilişkisini anlatırken; ‘’Henüz evlilik hakkında kesin bir karara varamadık’’ diyor.

Playboy patronu olduğu için bu sevgilisinin sıralaması 90 ncı falan gözüküyor. Yani 80 yaşında ancak 90 sevgili değiştirmiş. Eh şimdi Bay Hugh için yukarıdaki 100 rakamı olabilir, değil mi? Başka türlü mümkün gözüküyor mu? bilemiyorum ve son kararı size bırakıyorum.


Saygılarımla.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Bir gün dinlenmek, bir gün sonra mutlaka sevişmek gerekir. Arada bir gün fazladan ara verilse haftada üç kez normaldir bence. Yılda 100 çok az gibi geldi. İnsaın yapısına ve doyuruculuğuna göre değişir. Yaşamın bütün dekorlarını kullanarak ve partnerinin ruh halini dört mevsim havasına sokabilirsen haftalık haklarını bir geceye de sığdırabilirsin. Bu yaşam şartlarında sevişmelerin çoğu alelacele yapıldığı için, senede 200 kere yapsan ne olur, hergün yapsan ne olur. Sevgilerimle

Metin Özkaya 
 25.11.2007 16:53
Cevap :
Metin bey, Yani neden rakamlara bağlıyoruz, değil mi? Bunu anlatmaya çalıştım. Katkılarınız için teşekürler.  26.11.2007 10:24
 

Dul bir baba ile oğlu evlenmeye karar vermişler. İkisi de yaşlarına ve gönüllerine uygun birer kadın bulmuşlar. Bir arada da düğün yapmışlar. (Süreyi hafta olarak benimsersek), bir hafta sonra baba ile oğul sohbet ederken oğul sormuş, Baba benim 5, senin ki kaç? Baba demiş oğlum bir. Zaman geçmiş yine buluşup sohbette oğul yine sormuş Baba benim 3, senin kaç? Baba demiş bir böyle devam etmiş. Gel zaman, git zaman oğlundan ses çıkmayınca baba merak etmiş; Hayrola oğlum nasılsın, benim bir senin kaç? Oğul demiş baba tık yok. Çıkan sonuç her şeyin aşırısı zarardır. Selam ve saygılar.

akar 
 25.11.2007 12:19
Cevap :
Hoş bir hikayedir. Yorum ve paylaşım için teşekürler.  25.11.2007 12:58
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 690
Toplam yorum
: 3569
Toplam mesaj
: 343
Ort. okunma sayısı
: 2360
Kayıt tarihi
: 17.01.07
 
 

 2007 yılından beri Milliyet Blog'da yazarım. 2009 yılında 'Normal Ötesi Aşk' ve 'Normal Ötesi Aş..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster