Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

30 Nisan '07

 
Kategori
Psikoloji
Okunma Sayısı
311
 

Yine yeniden...

Yine yeniden...
 

Yine yeniden geçtim bilgisayarın başına... Aslında burda yine yeniden aldım kalemi elime demek isterdim ama eh teknoloji işte :) -

Çook uzun zaman oldu birşeyler yazamadım. Yazılarımı denk gelip okuyanlardan da, takip edenlerden de özür dilerim. Gerçekten isteyerek olmadı :)

Hayat insanı öyle bir hale sokuyor ki bazen insan çok sevdiği ve yaptığında huzur bulduğu olayları bile gerçekleştiremiyor. Blog yazmak -daha doğrusu sadece yazmak- inanılmaz bir rahatlık "duygu"su serpiştiriyor içime. Ama hayat bu içime iyi duygular serpiştirmeme konusunda yarışıyor benimle.Geçen günler, kafa karışıklıkları, acaba depresyonamıyım düşünceleri ile geçen zamanda insanın aladığı yagane şey şu oluyor;

Sen depresyondasın! Burdaki Sen'e dikkat çekmek istiyorum. Çünkü depresyona giren kişinin kendisiyse, çıkması da kendi ellerinde.Ciddi anlamda uğraşlar da verilmesi sözkonusu belki ama sonuç olarak insan öyle bir varlık ki, en güzel gününü mahşer gününe, en kötü gününü bir partiye çevirebiliyor. Dolayısıyla kendime depresyonamısın diye sormaktansa, depresyonda değilsin demek daha bir etkili oldu sanırım :)

Uzun zaman oldu yazmayalı ama en azından sebebinin tembellik ya da içten gelmemesi olmadığını bilmek huzur veriyor. Sadece yaşanması gereken bir hayat var ve bu hayatı yaşarken bazen durup soluklanmak istiyor insan. Belki de böyle bir dinlenme molasıydı -yazcak şey bulamamak değil, çok şey var yazcak çookk :) -

Bu zamanda olanları kişiselleştirmeme uğruna yazamıyorum. Ama güzel şeyler olduğunu biliyorum:)
Önce kendime, hayata, herkese küsüverdim bi sabah...Ağladım geçti:)Şimdi barıştım kendimle, hayata da bir şans verdim umarım herkes barışma teklifimi kabul eder :)

(Bu arada resmin kaynağının tek kardeşim Pınar'ın koluma yaptırmak istediğim dövme üzerine yaptığı çeviri olduğunu belirtmek isterim :) )

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

birgün geri döneceğini bildiğimden, hissettiğimden belki de haber blog cumdan silmedim seni. doğru da yapmışım...hoş geldin ve biraz geç de olsa geçmiş olsun (bir operasyon geçirdiğini hatırlamaktayım da)

beenmaya 
 02.05.2007 14:31
Cevap :
Teşekkürler,gelen youmlarda beni okuyanları görmek çok sevindiriyor beni...Çok teşekkürler...  02.05.2007 17:20
 

Ben de yazmak isteyip yazamadığım ya da yazmadığım için kendimi kötü hissedenlerdenim. Arada küsmeler olur. Gelir geçer. Seninki de geçmiş işte. Hoşgeldin. Sevgiler..

Gülün içinden 
 02.05.2007 0:32
Cevap :
İşte şu bazen küsmeler olmasa daha iyi olcak ama yinede insanın silkinmesini sağlıyor...Teşekkürler yorumunuz için hoşbuldum :)  02.05.2007 10:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 34
Toplam yorum
: 42
Toplam mesaj
: 13
Ort. okunma sayısı
: 980
Kayıt tarihi
: 15.01.07
 
 

Yoktur hakkımızda söylenecek söz... Hakkımız da yoktur, hakkımızda birşey söylemeye zaten... Bir eli..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster