Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

02 Şubat '11

 
Kategori
Anılar
Okunma Sayısı
698
 

Yol arkadaşım

Yol arkadaşım
 

yol arkadaşım


Döndüm geçmişe baktım, yine takıldım eski günlere... 

Henüz 28'in de iri ela gözlü güzel bir bayan belirdi gözümün önünde. İri mavi gözlü oğluyla uzun bir seyehate çıkmış. 

Yolcu otobüsünün en ön koltuğunda küçük çocuk heyecanla bakıyor etrafına, minik tombul elleriyle şöförün taklidini yaparak oynuyor kendi dünyasında. Daha rahat oturması için yastığı sırtına yerleştiriyor annesi. 

Bir yandan da minik elinde tutuğu sandviçini bir serçenin yem yemesi gibi minik minik atıyor ağzına , annesinin kanatları altında huzurlu güvende... 

İri ela gözlü kadın minik oğluna sarılıyor, kokluyor saçlarını okşuyor. Dünyanın tüm güzel kokularını içine çekiyor. Sarılmak güven, koklamak huzur veriyor iri ela gözlü kadına . 

Güvende olan insan, huzuru da yanıbaşında bulur . 

Bir annenin sıcaklığı sonsuz güven değil midir ! .Kendini sonsuz güvende hissetme duygusu değil midir.! Bir zamanlar iri ela gözlü kadın da annesinin yanında güvende hissederdi , ya şimdi! ne annesi ne de eşi yanıbaşında . Tek olmanın zorluğunu kalbinin derinliklerinde saklayarak daha bir sarıldı oğluna. 

Güvende olmak 

Bir yola çıktı kadın, seyahat miydi bu yoksa sil baştan başlamak mı hayata... İri ela gözlü kadın gülümseyerek baktı yeni başlayacak hayatına 

Her ne için çıktıysa yola içimden bir ses en doğrusunu yaptın der gibi tebessümle baktım iri ela gözlü kadına. Tek değilim der gibi baktı bana gülümseyerek .. 

Güven içinde olacağım bir yoldayım yanımda yol arkadaşımla... 

Verdigimiz kararlar yeniden başlamaktır hayata 

Güvendigin ve huzur bulduğun yol en doğru yoldur aslında .. 

Yanında yol arkadaşınla... 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hayatımızı sürdürürken hepimizin yol arkadaşlarına ihtiyacı var.. Aynı zevkleri paylaştığın arkadaşın ile ilerlemek birbirinin başarılarını takdir etmek ve hayatı paylaşmak güzel... Güzel bir konu ve düşündürücü... Emeğine sağlık canım, başarılar:))

Selma GÜRBEY TAŞDELEN 
 14.02.2011 14:50
Cevap :
teşekkür ederim güzel arkadaşım.bir dizi izledim çokk geçmiş zamanlarda ve düşündüm ..sonrasında yazdım sevgiyle..  14.02.2011 16:27
 

Güvendiğin, yanında huzur bulduğun, ona bakarken kendini gördüğün bir arkadaştan daha değerli ne olabilir ki? Yazınızı okurken, bütün "arkadaş" dediklerim ve dünyayı bile değiştireceğimize inandığım kişiler geçiverdi gözlerimin önünden. Şimdilerde nereye kayboldular o yol arkadaşları, bilmiyorum... Herşey gibi yol arkadaşlığı da ince hesapların girdabında yok olup gidiyor galiba. Sevgi ve sağlıcakla kal güzel yürekli arkadaşım.

hazandagüzeldir 
 04.02.2011 21:22
 

Güvendiğin ve huzur bulduğun yol en doğru yoldur, ne kadar güzel anlatmışsınız.. Kaygılarla dolu yaşamımızda yolumuzu değiştirmekten hep korkuyoruz.. Oysa ki yol arkadaşımızda varsa yanımızda hiç arkamıza bakmadan harekete geçmeliyiz, sonunda ışık gördüğümüz yola çıkmak için.

Ülkü 
 04.02.2011 12:47
Cevap :
eger yanında bir yol arkadaşın varsa hayata daha farklı bakıyorsun.çünki o yol arkadaşın seni hep dogru yola götürüyor. sevgilerimle  04.02.2011 20:24
 

Sevgi, güven hepsi birleşince mutluluk.İşte hayat budur.Sevgilerle.

Şennur Köseli 
 02.02.2011 18:52
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 63
Toplam yorum
: 127
Toplam mesaj
: 27
Ort. okunma sayısı
: 1929
Kayıt tarihi
: 15.01.10
 
 

Emine Zaimoğlu 21/12/1971 doğumlu. Nişantaşı Rüştü Uzel Kız Meslek Lisesi resim bölümünü okudu. R..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster