Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

27 Mart '14

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
361
 

Youtube kapatmak amatörlüğü örtmez...

Youtube kapatmak amatörlüğü örtmez...
 

Suriye ile ilgili devletin üst düzey yöneticilerinin yaptığı görüşme youtube’a düştü! Görüşmenin içeriğine bakıldığında Suriye’ye saldırma gerekçesi yaratmak için “Gerekirse Suriye'ye dört adam gönderirim. Türkiye'ye 8 füze attırıp savaş gerekçesi üretirim..”dediği öne sürülen MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın söylediği  sözlere bakıp dehşete kapılmamak elde değil. Ancak asıl dehşet verici olan devletin üst düzey yöneticilerinin bir araya geldiği toplantı ile ilgili dinleme veya izlemeye dair önlem almaktan yoksun amatör kafaların ülke yönetiminde söz sahibi olmaları!

Devleti casusluk şebekelerinin önünde çıplak bırakan amatörlüğün hesabını birileri mutlaka vermeli! Ciddi bir devlette konuşmaların içeriği ortalığa saçıldıktan sonra dinlemeye takılanların toplumda yarattıkları güvensizlikten ötürü bir dakika dahi oturdukları koltuklarda durmamaları gerekir.

 İktidar tarafından yapılan açıklamalar, youtube’un kapatılması devleti acze düşüren skandalı ört(e)mez.

Çok değil, daha iki ay önce kaleme aldığım yazıda sanki bugün olacakların ipuçlarını vermiştim. Aynen alıyorum,  “Devlette liyakatin değil aidiyetinyandaşlığın iş gördüğü, kapıları açtığı ve ekonomik ve siyasi istikbal vaat ettiği günümüzde; devletin siyasi parti örgütü gibi yönetilmesi zaten başka bir yola/sona çık(a)mazdı.

Sıvı gibi, çıkarları ve kişisel istikbali için her dönem her kalıba giren, şekil/tutum/biçim alan bireylerin el üstünde tutulduğu siyasi iklimde, kaçınılmaz olarak ortak akıldevlet aklı firar eder.

Böylesi bir siyasi fotoğrafta, Türkiye’nin kurumlarının döküldüğünü, freni boşalmış tır/kamyon gibi uçuruma doğru sürüklendiğimizi söylemek  fazla iddialı bir tespit olmaz…(21 Ocak2014 Radikalve MB’da yayımlandı.)”

“Türkiye’nin kurumlarının döküldüğünü, freni boşalmış tır/kamyon gibi uçuruma doğru sürüklendiğimizi söylemek  fazla iddialı bir tespit olmaz…” derken, olan biten de budur özetle; uçuruma sürükleniyoruz, nokta...

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

Bu blog Editör'den Öneriler alanında yayınlanmıştır

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 1114
Toplam yorum
: 2289
Toplam mesaj
: 135
Ort. okunma sayısı
: 824
Kayıt tarihi
: 28.09.06
 
 

Ankara'da yaşar, dünyalı,aynadaki görüntüsüne muhalif, vicdan hesapları yapmaktan yorgun, yaşanıl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster