Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Ekim '08

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
483
 

Yuvaya dönüş

Yuvaya dönüş
 

Polat tarafı


Milliyet Blog camiasından ayrılıp, yazmayı bıraktıktan sonra, kendimi öksüz bir çocuk gibi hissetmeye başladım. Her ne kadar Blog Habercime gelen blogları okuyor ve yorum yapıyorsam da düşüncelerimi ifade edebilme imkânından kendimi mahrum bırakışım bir hayli üzüntü vermekteydi bana.

Beni bu camiada yazmaktan uzaklaştıran nedenlerin başında: Bazı blog yazarlarının, okuyanlarla düşüncelerini paylaşmak, onlara eserlerini sunmak, anılarını anlatmak, birikimlerinden yararlandırmak, bazı konularda fikir alışverişlerinde bulunmak yerine; birbirleriyle kişisel kalem kavgalarına girip tatsız sataşmalarda bulunmaları ve can sıkıcı durumlara yol açmaları idi.

Sevdiğim ve saygı duyduğum, kuvvetli kalem sahibi bazı arkadaşlarımızın da bu dalaşmalara katılmış olmaları beni üzmüş ve bir süre yazmama kararına varmıştım.

Ancak insanın ilgi duyduğu konular üzerinde bir şeyler söylemek isteyip de; kendi kendisini bundan mahrum bırakması; hüzün verici oldu ve fazla sık olmasa da, bazı konularda düşüncelerimi yazma kararına vardım ve çok sevdiğim Milliyet Blog camiasına tekrar döndüm.

Beni bu dönüşe sevk eden nedenlerden biri de; RTE ye inat, ŞEKER Bayramı olarak nitelendireceğim, hasretleri kavuşturan, küskünleri barıştıran bu bayram oldu.

Biz bu bayramı hiç ummadığımız derecede çok büyük bir mutluluk içinde geçirdik. Herkese tavsiye ederim.

Polat ailesinden geriye kalan, ailenin en büyük iki ferdi olarak; abla kardeş; yeğenlerden birinin organizasyonu ile reklâm olmasın diye adını vermeyeceğim beş yıldızlı bir otelde buluştuk.

Orada abla tarafının kızları, damatları, torunları, torunların çocukları, damat tarafının anneleri kardeşleri, dünürleri, dünürlerin çocukları, Polat tarafının kızları damatları, torunları, tam 52 kişilik bir gurup bir araya toplandık.

Aramızda o güne kadar birbirini hiç görmemiş olan gelinler, damatlar, torunlar, teyzeler, halalar, yengeler, amcalar, dayılar ve kuzenler de vardı.

Onların birbirleriyle tanışmaları, kaynaşmaları, eskiden beri tanışmakta olup da uzun süreden beri birbirlerini görmemiş olanların, seneler sonra bir araya gelip eskilerden söz etmeleri, çocukluk günlerini hatırlamaları, çoktan toprak olmuş ana ve babaların yâd edilmeleri, doğup büyünen yerlerin hatırlanıp o günlerin tekrar yaşanması anlatılamayacak kadar güzeldi.

Bu güzelliklerin yanı sıra havanın da güzel olup denizden yararlanma fırsatı bulunması ayrı bir güzellik verdi topluluğumuza.

Dokuz günlük tatilin iki gece, üç gündüzünü; hısım akraba bir arada geçirmek büyük bir mutluluk verdi hepimize.

Özellikle çocuklarla torunların birbirlerini ilk defa görüp kaynaşmaları büyükler için çok zevkli olmuştu.

Bu zevkler arasında Milliyet blog ailesini de hatırlayıp onlarla tekrar bir arada olma arzusu doğdu içime ve tekrar yazmaya başladım.

Bu yazım yuvaya dönüşün bir başlangıcı oldu.

Öyle ümit ediyorum ki: Bundan böyle, Milliyet Blog camiasında şahsi polemikler yaşanmaz, editörlerimiz de bu tip polemiklerin yayınlanmasına izin vermeyerek bu camiayı güzelliklerin paylaşıldığı bir mekân olarak devam ettiririz…

Yarından itibaren manzum hayat hikayemi yayınlayarak yeniden doğmuş gibi hissedeceğim kendimi. 3 Ekim 2008

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

İyi ki aramızdasınız, sizsiz bu blogların tadı olmaz. Bu vesile ile geçmiş bayramınızı kutluyor sevgi ve saygılarımla esenlikler diliyorum. Tekrar hoşgeldiniz.

Erdoğan Şahin 
 08.10.2008 21:22
Cevap :
Sağ olun var olun. sizlerin destekleriyle tekrar aranızda olmaktan mutluyum. Selamlar ve sevgiler  08.10.2008 23:11
 

Sizi tekrar aramızda görmek ne büyük mutluluk...Saygılarımla...=))

Tunay 
 08.10.2008 17:03
Cevap :
Sağ olun var olun. Asıl mutluluğu sizlerin destekleriyle aranızda olmakla ben yaşıyorum. Saygı ve sevgilerimle  08.10.2008 23:15
 

Elbette yazılara hoş geldiniz çünkü MB zaten vardınız... Düşünce ve anılarınızdan yansıyan ve de çiçek gibi açan nice bloglara diyorum. Saygılarımla...

Ömer ÖZDAMAR 
 05.10.2008 20:19
Cevap :
Sağ olun var olun. Sizlerin destekleri sayesinda tekrar aranızda olmaktan çok mutluyum. Saygı ve sevgilerimle  06.10.2008 14:27
 

Nedeni ne olursa olsun,bir kez bu blokta yazılarınızı okudukça,sizi hiç ayrılmış düşünemeyiz.olmasanız bile bize verdiğiniz güzel örnekler,dilekler,selamlar,öneriler,fikirleriniz bakidir efendim.Siz istesenizde gidemezsiniz okurlarınızdan.Ve daima mutlu haberleri duymak isteriz,sizin hayatıınızdan ve tara

ütopik 
 04.10.2008 22:19
Cevap :
Bu güzel düşünceleriniz için nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum. Bu zamana kadar yazdıkdıklarımla okuyucularım üzerinde bir iz bırakabilmişsem ne mutlu bana. Sizlerden aldığım bu destekle elimden geldiğince yazmaya devam edeceğimi bildirir. Saygı ve sevgilerimi sunarım.  04.10.2008 22:48
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 104
Toplam yorum
: 334
Toplam mesaj
: 77
Ort. okunma sayısı
: 709
Kayıt tarihi
: 11.04.07
 
 

6 Mayıs 1927 Simav doğumlu, İstanbul Yıldız Teknik Okulu’nun ( Bu günkü Yıldız Üniversitesi) son sın..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster