Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

14 Ağustos '17

 
Kategori
Güncel
Okunma Sayısı
5371
 

Yüzük parmağı işaret parmağından uzun olanlar cinsel yönden daha aktifmiş

Yüzük parmağı işaret parmağından uzun olanlar cinsel yönden daha aktifmiş
 

Bu benim elim (Değil ama fotoğrafı çektim birebir aynı, yükleyemedim)


Oxford ve Northumria üniversitelerinden bilim insanlarının araştırması, kadın ve erkeklerin işaret parmağının yüzük parmağına göre uzunluğunun "sadakat ölçüsü" olabileceğini gösterdi.

Araştırmaya 1314 kadın ve erkek katıldı. Katılımcıların el şekli ve ilişkideki davranışları incelendi.

İşaret ve yüzük parmakları eşit boyda olanların daha sadık olduğu sonucuna varıldı. Yüzük parmağı daha uzun olanların ise daha az seçici olabileceği görüldü.

Testosteron hormonunun seviyesinin parmak uzunluklarını belirlediğini vurgulayan bilim insanları, işaret parmağının yüzük parmağından daha kısa olmasının bu kişinin anne karnında bu hormona daha fazla maruz kaldığı anlamına geldiğine dikkati çekti.

Ancak bilim insanları, bunun sadece bir araştırma olduğunu hatırlattı.

Kişilerin davranışlarını etkileyen çevre, deneyim gibi birçok etken bulunduğunu belirten bilim insanlarından Robin Dunbar, anne karnında maruz kalınan testosteronun ise ilişkiler gibi karmaşık bir konuda davranışlara etkisinin çok az olduğunu vurguladı.

Araştırmanın sonuçları "Biology Letters" dergisinde yayımlandı. Daha önce söz konusu iki parmağın uzunluğu birçok araştırmaya konu olmuştu. Bir araştırma yüzük parmağı işaret parmağından ne kadar uzunsa bir erkeğin o kadar zengin olabileceğini göstermişti.(internetten alıntı)

Yüzük parmağı işaret parmağından resimdeki benim elim gibi farklı şekilde uzunsa arıza var. Birincisi testosteron hormonu yüksek yani cinsel bakımdan aktif. İkincisi yine aynı nedenle sadık değil, eşini aldatır.

Ya siz şimdi delirdiniz mi ya, kim bu araştırmayı yaptı; ne güzel masum masum yaşıyorduk! Saçlarım da bu nedenle dökülmüş Allah kahretsin, şehvet kurbanı Şevket gibi kaldık orta yerde. Gerçeği söyleyeceğimi beklemeyin tabii ki inkâr edeceğim, bir parmakla nasıl hakkımızda karar verebiliyorsunuz?

Cinsellikte aktiflik kötü bir şey değil ama bizim toplumumuzda bu sapıklık olarak görülüyor. Gerçi görünen köy kılavuz istemez ama yine de yok canım öyle bir şey diyorduk. Ta ki bilimsel olarak kanıtlanıncaya kadar.

İşin esprisi bir yana böyle parmak hesabıyla bu işler anlaşılır mı ki. Fakat ilgili kişilerde birebir isabet etmesi insanın canını sıkıyor. Parmağın uzun diye aktif demek değilsin tabii ki, aktif olmak için güç gerekiyor. İşaret parmağı uzun olanların da östrojen hormonu yüksekmiş. Örneğin küpe takanlar deniliyor. Yok canım, bu iş bu kadar basit değildir.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Artik anladim doktorum bana kafayi takmis, len senin su yuzuk parmagini keselimde biraz kuculsun dyoooo...!

Newyorker 
 15.08.2017 1:21
Cevap :
Tüüüvbe tüüüvbe!  16.08.2017 12:16
 

An itibariyle 192 kişi parmaklarını ölçtü Korkut..Sorsan herkes yüzük parmağım uzun der.. Acaba öyle mi..:) Selamlar

ali açıköz 
 14.08.2017 23:09
Cevap :
Yorumunuz beni gülümsetti...  16.08.2017 12:31
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 5496
Toplam yorum
: 14071
Toplam mesaj
: 282
Ort. okunma sayısı
: 650
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster