Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 
 

Mahmut Ekrem Muhalefet demokrasiye geliştirir

http://blog.milliyet.com.tr/profilimaspx

05 Aralık '13

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
1976
 

"Atatürk'ü deccal'lıkla suçlayan takiyyeci zihniyet", ıslak imzalarla başı dertte!

"Atatürk'ü deccal'lıkla suçlayan takiyyeci zihniyet", ıslak imzalarla başı dertte!
 

Başbakan Erdoğan'ın dilinin şirazesinin olmadığını biliyoruz. Eline verdikleri bir metinle, Osmanlı'dan başlar, Cumhuriyet döneminden çıkar. En ağır eleştirileri dile getirir. Ecdat'ımız der, atamız der lakin Atatürk'ü ağzına aldığını duymazsınız..   

İleri demokrasi olduğu söylenir, medya patronlarına yapılan baskı neticesinde muhalif yazarlar işlerinden atılırlar. Son örnek; Ruhat Mengi'nin Vatan'dan atıldığı gibi. Bir taraftan muhalefet susturulurken, diğer taraftan da renktaş olarak yola çıkılan insanların, cemaatlerin kuyusunun kazıldığını görüyoruz.  

MGK'nın  Ağustos,2004 yılında, yaptığı toplantıda Gülen Cemaatini bitirme planına imza koyan Erdoğan ve AKP'li bakanların ıslak imzalarının mürekkebi hala kurumadı. Ne kadar takiyye yapsalarda, gerçek olan, cemaatin gözünü açtığıdır.

Netekim; Fettullah Gülen'in 29 Kasım 2013''te yaptığı açıklamada ''Sahte CD ve virüs yükleyen mümin değildir'' açıklaması, akla Ergenekon, Balyoz ve OdaTv gibi davalarda ortaya çıkan bu sahte delilleri kimlerin ürettiği akla gelmeketedir.  ABD'mi? Cemaat mi? AKP'mi? Veya ABD,Cemaat mi? ABD, AKP'mi? Yoksa ABD her ikisinide kullanmış olabilir mi?

Erdoğan'ın şu sözleri cemaat, AKP ilişkilerinin derecesini göstermesi bakımından önemli '' Cemaat bugüne kadar ne istedide vermedik''  diyen Erdoğan, kendini güçlü görmeye başlamasıyla cemaatten de kurtulma arzusunun ağır bastığı anlaşılıyor.

Bu haksızlığı Gülen şu sözleriyle karşılıyor; '' Kuvvet hakta olmalı, hak kuvvette değil. Kuvvet hakka tabi olmalı. Kuvvetin en önemli derinliği, hakkı temsil etmesine bağlıdır. ''Kuvvet bende'' ''Ben herşeyi yaparım'' söylemi insanı çok defa yanlış yollara sevkeder.''  

İnkar politikaları, siyasetin içine işlemiş, her yolun mübah olduğu kirli bir oyun malesef ülkemiz siyasetini ele geçirmiş durumda,  hissediyoruz, görüp izliyoruz! Yoktan var edilen bir ülke Kurtuluş savaşını vermiş ''Çanakkale'de-Anafartalar'da, Sakarya'da, 1.2. İnönü savaşlarında, Conk Bayırında Başkomutan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarıyla destanlar yazarak, Cumhuriyet'i kurmuşlar Türk Gençliğine  (Türk'ü, Çerkez'i, Kürd'ü, Laz'ı, Gürcü'sü vs.) emanet etmişlerdir.  

Dini siyasete alet edenler, dincilikle insanları sömürenler, Cumhuriyet'i ve Atatürk'ü inkar politikalarına 90 yıldır alet etmekten geri durmamışlardır.

Erdoğan'ın ''İki ayyaşın yaptığı yasa sizler için mutber oluyorda' diye başlıyan cümlesi hala Türk Milletinin belleklerinde yerini muhafaza etmesi bir yana, Atatürk'ü yıllarca ''Deccal'lıkla suclamaktan geri kalmadılar.

- Deccal nedir; İslam inancına göre ahir zamanda, Mesih'in ikinci kez yeryüzüne gelmesinden önce insanları dini inançlarından saptırarak kötülüğe ve sapkınlığa yönelteceğine inanılan ve şeytanı temsil eden varlıktır.

- Arapca (decl) kökünden türemiş bir sıfat olup, birşeyi örtmek, boyamak, yaldızlamak manasına gelirki- çok yalancı, aldatıcı hilekar demektir'.

Yaşar Nuri Öztürk, Allah İle Aldatanlar Kitabında bundan şöyle bahsediyor, '' İslam'ı, horlattığı cahiliye şirk şuuraltıyla yozlaştıran emeviler, İmam-ı Azam'a yönelttikleri itham'lar arasına 'deccal' ithamınıda koydular. Bu ithamı öne çıkarırken yandaşları ulemayı kullandılar. Batılılar ve onlarla işbirliği yapan ''müslüman'' yaftalı hainlerde  Hz. Peygamber'in kader savaşı, Bedir'ê benzeyen  savaşlarıyla- Kelimei Şehadetin esir edilmesini engelleyen Gazi Mustafa Kemal'e deccal dediler.'' 

'' Emperyalist Batı için Cenabı Muhammed Mustafa deccaldir, Emperyelist Batı ile işbirliği yapanlar içinse Gazi Mustafa Kemal deccaldir. Evet, tarih ve talih, İslam'ın muazzez Peygamber'ine deccal diyenlerle onun dininin mabetlerine Haç takmak istiyenlere engel olan Gazi Mustafa Kemal'e deccal diyenleri  bir çıkar noktasında birleştirdi ve yıkıcı bir işbirliğiyle Türkiye'nin ve Müslümanların başına musallat etti.. Ve Türkiye'nin tahribi için sistemli, organize, proğramlı bir biçimde dinin kullanılması devam ediyor.''

Son söz: ''Tarihin diyalektiği; 'Hz. Muhammed- İmam-ı Azam- Mustafa Kemal üçlüsünden zulme karşı bir birlik çıkarmıştı, Kelimei Şahedet düşmanlarıyla ''Müslüman'' kimlikli hainler bu birliği emperyalizme destek veren bir teslise dönüştürdüler''.

Teslis: (Üçleme, kutsal üçlük- Üç ilahi varlığı içerenakideleri tanımlıyan bir ifadedir.)

SAHAFÇA, Ayrıntıda gezinmek bu blog'u önerdi.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Yaşar Nuri’yi nereye koyalım acaba?Mason localarına bağlı,(onların televizyonlarında konuşuyor ve Müslümanlara hakaret ediyor) Masonlar ise İngiliz ve İskoç localarına dolayısıyla dünya Yahudilerine ve sermayesine bağlı.Eğer takiyyeciler hainse, Yahudi sermayesine hizmet ediyorsa KOÇ ve TÜSİAD ailesi niçin halkın da hazır oyunu almış birileri/takiyyeciler varken niçin Sayın Sarıgül’ü parti olarak AK partiyi yakalayamayacak olan CHP’nin adayı olarak önümüze sürüyorlar yani niçin kaybedecek bir atı yarışa sürsünler ki.Yahudiler kaybetmeyi sevmez ki.Niçin KOÇ ailesi ve TÜSİAD Amerika’daki Yahudi sermayesine sayın Sarıgül’ü takdim ediyor ve onay alıyorlar.Sermayelerinin asıl sahibi İngiliz ve Amerikan Yahudileri yani global sermaye iken onlara kaybedecekleri bir suni lider,parti başkanı ve geleceği olmayan birisini teklif ediyorlar ki.

ibrahim emin 
 12.12.2013 22:06
Cevap :
Yaptığınız yorum için teşekkürler..  15.12.2013 12:13
 

Merhaba...Bloğunuz için bir "bilgi notu" düşeyim...Atatürk'e ilk olarak "deccal" yakıştırması yapan kişi, başlangıçta Atatürk'ün takdirini kazanmış ve Lozan Konferansı'na temsilci olarak seçilen heyette bulunun Dr. Rıza Nur'dur. Rıza Nur, aynı zamanda BMM'ne saltanatın kaldırılması için önerge veren kişidir...Sonra, Atatürk'le arası açılmış ve yayın tarihi olarak 1968 yılı gösterilen "Hayat ve hatıratım"(bir süre bu kitap yasaklanmıştır)kitabında,kısa bir piyes kurgulamış ve bu piyeste Atatürk'e dolaylı olarak "Deccal" yakıştırması yapmıştır...Bloğunuza tarihsel bir katkı olsun istedim...Selamlar..

cdenizkent 
 07.12.2013 12:37
Cevap :
Bloğuma yaptığınız yorum ve katgılarınızdan dolayı teşekkür ederim. Saygılarımla..  07.12.2013 20:44
 

Mustafa Kemal iliklerimize işlemiş. Attıkları hiçbir çamur onu bizim nezdimizde küçültemez aksine yüceltir. Bu da onları delirtiyor. Yaptıklarının hesabını er geç verecekler bu millete. Saygılarımla

Ayrıntıda gezinmek 
 07.12.2013 0:32
Cevap :
Hiç şüphe yok, teşekkür ederim. Saygılarımla..  07.12.2013 20:46
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 147
Toplam yorum
: 101
Toplam mesaj
: 19
Ort. okunma sayısı
: 637
Kayıt tarihi
: 13.05.08
 
 

Hızla kirlenen dünyamızda, üstümüze düşen görevi yerine getirmek için çalışmak, gelecek kuşaklara..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster