Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ağustos '16

 
Kategori
Gündelik Yaşam
Okunma Sayısı
629
 

“Bu hayat bana göre değil” diyenler haklı, herkese göre bir hayat olması lazım

“Bu hayat bana göre değil” diyenler haklı, herkese göre bir hayat olması lazım
 

Yani hayatın herkese göre bir yönü olmalı. Dünya geniş ama sanki hayat dar. Tabii ki bunda yaşamı dizayn edenlerin sorumluluğu var. Okyanusta balıklar şu kötü, bu yanlış, o günah diye soruyorlar mı? Sen de dünyada balıksın.

Utanmasan yedi milyar insanı Japon yapıştırıcıyla yapıştırıp bir tek insan yapacak, sonra da Arap çöllerinde kum tepelerine şükreden mübarek haline getireceksin.

Bu hayat bana göre değil diyenlere çok üzülüyorum, kendi hayatlarını kurma şansı verilmiyor. Bildik bir hayat var, onu yaşayacaksın deniliyor. Ekmek bir yana yaşam tarzı bakımından dünya fakir. Ev ocak çarşı pazar düğün dernekle sınırlı kaplumbağalarınkine benzer bir hayatımız var.

Milyonlar “Bu hayat bana göre değil” diye bas bas bağırıyor. Hatta sıkılıp intihar edenler var. İçine… çtığınız dünyadan vazgeçtik yaşam diye sunduğunuz şeyler de beş para etmez!

E ne yapalım?

Vatana millete faydalı bilmem ne, nedir bunlar ya, eğitim sisteminde insanlara kendi hayatlarını nasıl kuracaklarını öğreteceksin. Bana Patagonya’yı anlatıyorsun, napayım dağı taşı, yaşamaya değer şeyler var mı onları öğret, TV’deki en anlamlı program gurme.

Hayata göre ben değil, bana göre hayat. Dünya işte bu nedenle beş para etmez. Hani kavgalar, savaşlar olmasa da bu hayatı sevmezdik. Herkes dağlara kaçıyor, neden acaba?

 

 

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Herkes kendi (bilgi ve becerisine) profiline göre yaşamın akışında pozisyon alır. BANA göre değil dediği hayat arzularıyla pozisyonunun eşit olmadığı durumdur ki; arzularıyla becerileri örtüşmüyor demektir...

Kadri KANPAK 
 02.08.2016 4:42
Cevap :
Düşüncelerimiz birbirine yakın. Tek siz böyle yorum yaptınız.  02.08.2016 20:24
 

“Bu hayat bana göre değil.” diyenler düşünmezler ki acaba hayat onu kendisine uygun bulmakta mıdır! “Hayat mı fertlerini seçmektedir yoksa fertler mi hayatını?” sorusunun cevabı da bellidir. Elbette ki bizi seçen hayat, onu beğenmeyen de bizlerizdir. Selam ve sevgiyle.

Ata Kemal Şahin 
 01.08.2016 17:09
Cevap :
Ev sahibi dünya, biz misafiriz; o nedenle dediniz galiba.Ben hayata göre yaşamak zorunda olabilirim ama akıl bende para bende. Ve ayrıca çok uzun zamandır dünyadayız, sanırım ev sahibi olmuşuzdur.  02.08.2016 19:50
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 6297
Toplam yorum
: 15355
Toplam mesaj
: 283
Ort. okunma sayısı
: 632
Kayıt tarihi
: 21.09.08
 
 

Sadece sayfalarda kalan yazılar şaheser olsalar bile önemsiz ve anlamsızdır. İnsanlara ulaşan ve ..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster