Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

09 Haziran '07

 
Kategori
Blog
Okunma Sayısı
711
 

"Güvenilmeyen yazar" olmak

"Güvenilmeyen yazar" olmak
 

Tam tamına dört ay olmuş üye olalı, henüz "tık" yok! Ne Milliyet Blog’tan bir teklif geldi "güvenilir üye" olma konusunda, ne de Avrupa Milliyet’ten bir yazı önerisi. O kadar da kendimizi yırtmıştık halbuki, didinip durmuştuk. Heyhat!

Solohan’a da akıl danıştım tabii… "Ağabey seni kovmadıklarına dua et" dedi ve moralimi de iyice bozdu. Ali Gülcü halden anlar, "Ağabey ben sana güveniyorum" dedi ve beni biraz avuttu işte. Sağ olsun, iyi çocuktur Ali.

Bazen kendi kendime soruyorum tabii, "Evladım sen güvenilir bir yazar mısın" diye… Açıkça söyleyeyim ki ben pek güvenilir bir yazar değilim. Eğri oturup doğru konuşalım şimdi. Bu durumda değerli editörlerimiz de haklı yani.

Sağım solum belli olmaz ki benim. Katıra "cilve yap" demişler, o da tutmuş çifte atmış. O hesap işte. Bana bugün "Güvenilir yazar" teklifi gelse en çok iki gün sabrederim, ondan sonra da yazarım yazacağımı. Bir çuval inciri de berbat ederim.

Kerem Oğuz kardeşim taktikler verip duruyor… "Yazılarını sil ağabey, biraz nazlan işte" diye ama benim gözüm yemiyor nedense. Ya çektiğim resti görürlerse? "Biz size yeni yazım hayatınızda başarılar dileriz" diye bir yorum alırsam editörlerden, ne yaparım ben?

İşin yoksa Kerem Oğuz’u ara İstanbul sokaklarında, gırtlağına sarılmak için…

Ablama da (Alev Meisel) açtım meseleyi tabii… Neden ben güvenilir üye değilim , diye… "Editörlerden borç para isteme gibi bir niyetin yoktur inşallah" dedi ve beni susturdu.

İlkokul birinci sınıfına giderken de ilk bana takılmıştı "kırmızı kordela"… İyi okuyorum diye… Ama ne halt karıştırdıysam, iki gün sonra da geri almıştı öğretmenim o kordelayı. Hiç de üzülmemiştim doğrusu… Ne o öyle kırmızı kırmızı, kız mıyım ben, diye sevinmiştim üstelik.

Aldığım duyumlara göre, bir de "Mimli yazarlar" varmış blogda ve ilk sırada da bu satırların güvenilmeyen yazarı varmış… Tevatür işte! Ben şahsen inanmıyorum ama olmaz olmaz dememeli pek.

Yok yani, hiç olmazsa "kıstaslarını" bilsem "güvenilir yazar" olmanın, klavyemi ona göre ayar edeceğim ama bilmiyorum ki! Öyle bir istiyorum ki, "Dün bana da editörlerimizden güvenilir yazar teklifi geldi" diye bir yazı yazmak… O kadar olur işte.

Blogtaki "güvenilir yazarlara" değildir elbette sözüm. Onlar alınmasın lütfen. Benimkisi merak işte. Güvenilmeyen bir "yazan" olduğumu ben de biliyorum.

Hem sonra o yazıları da ben yazmıyorum.

İçimde bir velet var.

Sümüklühaylazelisapanlı.

O yazıyor işte.

Ona ben güveniyorum.

Siz de güvenin.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

bilmiyorum ama neye göre oluyor hala anlamadım, bana da pek güvenmiyorlar 1 yıl oldu nerdeyse:)) içimdeki çatlak obez çocuktan korkuyorlar sanırım ne yapacağı belli olmaz diye :))))

Dilek Fuçucı 
 30.07.2008 18:00
 

Haylaza da, ben hiç duymadım güvenilir yazar diye hay Allah ben hep geç kalıyorum galiba, yada siz yine kafa buluyorsunuz bizimle SEVGİLİ MİT BEY. SAYGILAR...

Mavi Ruh 
 13.06.2007 13:06
Cevap :
İnanın benim de pek malumatım yok bu konuda. Yazıp duruyorum işte. Siz bana bakmayın lütfen. Selamlar, sevgiler.  13.06.2007 21:57
 

yetmez mi? bir de, statlarda şeref tribünleri var biliyorsunuz, oranın dışındakiler şeref vermiyorlar mı yani stata? ben de ona kızarım hep. k.

Kerem Oğuz 
 12.06.2007 15:15
Cevap :
İnan Kerem, ben hiç kızmam. "Marangoz hatası" der geçerim. kale arkasını tercih ederim. Oralardan daha gür ses çıkar, bilirsin. Her şey gönlünce olsun. Mutlukal.:))  12.06.2007 21:32
 

"Güvenilir yazar" kriterleri size uymaz... Dar gelir... İki gün değil... İki dakika bile uyamazsınız...Duramazsınız oralarda. Böyle ve mutlukalın:))

madamex 
 12.06.2007 2:43
Cevap :
Peki, olar. Siz öyle diyorsanız öyledir, siz de Mutlukalın:)))  12.06.2007 21:26
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 312
Toplam yorum
: 4634
Toplam mesaj
: 24
Ort. okunma sayısı
: 1650
Kayıt tarihi
: 10.02.07
 
 

Önceleri konuşurdu insanlar, "yazmak", sonraların işi... Duygu ve düşüncelerimizin yanı sıra gözl..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster