Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

28 Mart '22

 
Kategori
Astroloji
 

1 Nisan Koç Yeniayı

Acı mı, Şifa mı?
 
1 Nisan Cuma, sabah saatlerinde Koç burcunda bir yeniay gerçekleşecek. Yeniaylar her zaman başlatma enerjileri taşırlar. Koç burcunun girişimci doğası ile bu yeniay, bizlere pek çok alanda yeni adım atma isteği verecek. Hepimiz daha hareketli ve aktif olacağız.
Yeniaya eşlik eden Merkür ve Chiron, bu dönemde duyduklarımızın, söylediklerimizin daha sonrası için önemli olacağını ifade ediyor.
 
Astrolojide Chiron yaralı şifacıdır. Hem acıyı hem de acıya çare olmayı ifade eder. Yaralarımızın etrafında dolaşacağımız bu dönemde zihnimiz oldukça aktif olacak. 
Galeyana gelip aklımıza ilk geleni mi söyleyeceğiz, yoksa gerçek sorunla yüzleşme cesaretinde mi olacağız? İşte bu, yeniayın kilit noktası.
 
Canımız yanıyor diye saldırgan davranma potansiyelimiz var. Ama içimizdeki o ateşli enerjiyi esas sorunu çözmek için kullanmayı seçmemiz gerekiyor.
Güvende hissetmek için uğraştığımız konularda bazı fırsatlarla karşılaşmak ya da farkındalıklar geliştirmemiz mümkün. Aklımızdakini, kalbimizdeki ortaya koymaya istekliyiz.
Koç’un gölgesi olan sabırsızlık ve bencilliğe yenik düşmemenin önemli olacağı 2 haftadayız. Aynı zamanda Koç burcu ateşi, patlamaları, tartışmaları da ifade eder. Çevremizdeki gerilimi yüksek tonda hissedebiliriz. Enerjimizi mümkün olduğunca somut bir değer kazanmaya odaklamak bize iyi gelecek.
 
Bu dönemde baş bölgesi ile ilgili sorunlar, baş ağrıları artabilir.
Yeniayda sert ifadelerden, fevri çıkışlardan uzak durmaya özen gösterelim ki 16 Nisan’daki Terazi Dolunayında, bu dönem attığımız adımların olumlu sonuçlarını alalım.
Koç Yeniayı 29 Mart-5 Nisan, 30 Haziran-6 Temmuz, 1-8 Ekim, 30 Aralık-5 Ocak doğumluları ve öncü burçların (Koç, Yengeç, Terazi, Oğlak) 11 derece civarında önemli vurguları olanları daha fazla etkileyecek.
 
Yeniayın yükselen burçlara göre etkileri ise şu şekilde;
 
YÜKSELEN KOÇ
Sizin için kişisel olarak önemli olan konularda daha aktif olacaksınız. Fiziksel yaralanmalara dikkat edilmeli. Arkadaş çevresinde gerginlikler yaşanabilir. Sezgileriniz sizi destekleyeceğinden iç sesinizi duymaya çalışın.
YÜKSELEN BOĞA
Enerjinizi, engellendiğinizi düşündüğünüz alanlara yönelteceksiniz. Geçmiş konulara takılı kalmamaya dikkat edin. İş hayatında da bazı pürüzlerle uğraşmanız gerekebilir. Bu dönemde arkadaşlarınız, sosyal hayat içinde bulunmak size iyi gelecek.
YÜKSELEN İKİZLER
Sosyal hayatta daha aktif olacağınız bir dönem. İnançlarınız için mücadele vermeniz gerekebilir. Yine de gruplar içinde sert söylemlerde bulunmamaya dikkat edilmeli. Bu süreçte işinizle ilgili yarım kalmış konuları bitirebilirsiniz.
YÜKSELEN YENGEÇ
Meslek hayatında daha mücadeleci olunacak bir dönem. Stresi kontrol altında tutmaya ve sağlığa dikkat etmeye önem verilmeli. Harcamaları da düzenlemek gerekebilir. Arkadaşlarla fikir alışverişi yapmak iyi gelecek.
YÜKSELEN ASLAN
Yurt dışı bağlantılı işlerde, eğitim ya da tanıtım konularında yeni adımlar atmak isteyeceğiniz bir dönem. Korkularınızla yüzleşeceğiniz olaylar gündemde olabilir. İkili ilişkilerde kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Finansal olarak olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. 
YÜKSELEN BAŞAK
Bu yeniayda risk alma konusunda daha istekli olacaksınız. Arkadaş çevresinde kriz yaratabilecek diyaloglardan uzak durun. Sağlığınıza ve beslenmenize özen göstermeniz gerekebilir. İkili ilişkilerde şanslı olacağınız bir dönem.
YÜKSELEN TERAZİ
İkili ilişkilerde veya ortaklıklarla ilgili konularda yeni bir adım atmak isteyeceksiniz. Girişimlerinizde, yükleneceğiniz sorumlulukları iyi hesap etmeye gayret edin. Çocuklarla ilgili konularda zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Çalışma ortamında olumlu gelişmelerin yaşandığı bir dönem olacak.
YÜKSELEN AKREP
Gündelik hayatın hızlanıp, sağlık konularının gündemde olacağı bir yeniay. Bu alanlarda yeni girişimlerde bulunmak isteyeceksiniz. Bir yandan da ebeveynlerle ve ailevi konularla ilgileneceksiniz. Yaratıcılığın ve aşkın desteklendiği bir dönem olacak.
YÜKSELEN YAY
İkili ilişkilerde ve çocuklarla ilgili konularda sorunları çözme motivasyonunuz yüksek olacak. Özellikle kriz yaratan durumları sonlandırmak isteyeceksiniz. Bu dönemde iletişim konusunda zorlanabilirsiniz. Ailenizden destek almak size iyi gelecek.
YÜKSELEN OĞLAK
Evinizle, ailenizle ilgili yeni kararlar vereceğiniz bir yeniay süreci. Dengenin bozulduğu noktaları çözümlemek isteyeceksiniz. Maddi konular sizi baskı altında hissettirebilir. Yaratıcı fikirler üretebileceğiniz, iletişimi etkin kullanabileceğiniz bir dönemdesiniz.
YÜKSELEN KOVA
Yakın çevreyle olan iletişimin ya da eğitim konularının ön planda olacağı bir dönem. Bu alanlarda yeni bir düzen oluşturmak isteyebilirsiniz. Üstlendiğiniz sorumlulukların size fazla geldiğini hissedebilirsiniz. Kazançlarınızı geliştirecek bazı fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.
YÜKSELEN BALIK 
Yeniayla birlikte maddi konularda yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz. Girişimlerinizde risk almamaya dikkat edin. Sürüncemede kalmış konular size sıkıntı verebilir. Yakın çevrenizden alacağınız destek size iyi gelecek.
Sevgilerimle,
Aslıhan Doktoroğlu
Astroloji ile ilgili bireysel danışmanlık için;
www.astrolojihan.com
Instagram/Facebook/Twitter @astrolojihan
 
Toplam blog
: 132
: 78
Kayıt tarihi
: 22.11.19
 
 

Astroloji konusunda düzenli yazılar paylaşıp, söyleşiler yapıp bir yandan da bireysel astroloji dan..