Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

13 Şubat '22

 
Kategori
Astroloji
 

16 Şubat Aslan Dolunayı

Egonun Direnişi
16 Şubat Çarşamba, İstanbul saatiyle 19:56’da Aslan burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Bu dolunay, 19 Kasım’da yaşadığımız Boğa Ay Tutulmasının etkilerini tekrar gündeme getiren bir dolunay olacak.
Güvenlik ihtiyacımızın önemini, sahip olduklarımızın değerini anlamamız için ortaya çıkan krizli durumlar karşısında dürtülerimizi kontrol edebildik mi, onlara rağmen doğru olanı yapabildik mi? Dolunay sürecinde biraz daha bu konular üzerine odaklanacağız. Dolunayların ve yeniayların etkisi 2 hafta devam eder. Fakat ilk 3 gün etki daha yoğun olur. Bu dönemde görmezden geldiğimiz konular daha belirgin ve fark edilir hale gelebilir. Olayları egomuzu nasıl kullandığımıza bağlı olarak yaşayacağız. İnattan, hırstan ve kıskançlıktan uzak durmaya gayret edelim. Belirsiz ve gizli kalan pek çok konu bu sıralar gün yüzüne çıkacak. Özellikle ikili ilişkilerde olaylara daha geniş bakmaya çalışmak uzun vadede bize faydalı olacak. 
Aslında 19 Kasım’dan bu yana fevri çıkışlar yerine sağduyumuzu kullanarak hareket edebildiysek olumlu sonuçlar da alabileceğimiz bir dolunay. Duygusal iniş çıkışlarımızı kontrol altına alıp mantık odaklı davranmaya gayret edelim. Özellikle onaylanmama korkumuzun bizi yönlendirmesine de izin vermeyelim.
Türkiye’nin aldığı etkilere baktığımızda ana konunun yine ekonomini olduğunu görüyoruz. Muhalefeti kamuoyunda daha aktifleştiren bu dolunay dini inançlarla ilgili konuları da gündeme getirecek. 
Herkes etki alırken daha yoğun etkiyi, doğum haritalarında sabit burçların (Aslan-Akrep-Kova-Boğa) 27 derece civarında önemli vurgusu olanlar ve 14-18 Şubat, 16-20 Mayıs, 18-22 Ağustos, 18-22 Kasım doğumlular alacaklar.
Yükselen burçlara göre alacağımız etkiler ise şu şekilde;
YÜKSELEN KOÇ
Maddi konular ve bunlara yüklediğiniz anlamlar üzerinden son üç aydır yaşadıklarınız tekrar gündeme gelebilir. İleri dönük hedefleriniz sebebiyle bugünü kaçırdığınızı fark edebilirsiniz. Daha çok keyif aldığınız alanlara yönelmek, bu konularda farklı bir adım atmak isteyebilirsiniz. Aşk hayatınız ya da çocuklarınızla ilgili konular öncelik kazanacak. Dolunay sürecinde üstlendiğiniz sorumlulukların ne kadar hakkını verdiğinizin geri dönüşünü alacaksınız. Eğer ihmal edilen noktalar varsa bunu telafi etmeye önem verin.
YÜKSELEN BOĞA
19 Kasım tutulması ile hayatınızın tüm alanlarını ilgilendiren konular gündeme gelmişti. Mümkün olduğu kadar merkezinize kendinizi alarak karar vermeniz gereken bu süreçteki olaylarla tekrar karşılaşabilirsiniz. Ailenizle ve yuvanızla ilgili konular öne çıkabilir. İnandığınız doğrulara öncelik verip, bitmesi gerekenler konusunda inat etmediyseniz daha az zorlanacağınız bir dönem olacak. Atladığınız noktaları da şimdi telafi etmek durumunda kalacaksınız.
YÜKSELEN İKİZLER
Son üç aydır inançlarınızı sorguladınız. Hayata bakışınızdaki değişim ile tekrar yüzleşebilirsiniz. Yapılan iç muhasebelerde, psikolojik süreçlerle ilgili fark edilenlerle değişim yaşanmadıysa bu dolunayda bazı iletişim krizleri ile karşılaşılabilir. Özellikle yakın çevreyle olan ilişkileriniz ön planda olacak. Önyargılı bakış geliştirdiğiniz alanlarda yumuşamaya gayret edebilirsiniz.
YÜKSELEN YENGEÇ
İleri dönük planlarınız için yapmanız gerekenler tekrar gündeminize gelebilir. Kazançlarınıza, yeteneklerinize odaklanacağınız bir dönem olacak. Kendinizi bu noktalarda daha çok göstermek isteyeceksiniz. İlişkilerinizden aldığınız desteğin hakkını veremediyseniz, ilişkilerinizde bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu dolunay sürecinde sahip olduklarınızın değerini bilmeniz önemli olacak.
YÜKSELEN ASLAN
Son üç aydır iş hayatınızla ve üstlendiğiniz sorumluluklarla ilgili konular gündeminizdeydi. Aynı zamanda ikili ilişkilerde denge kurmakta zorlandığınız bir dönem olmuştu. Eğer olaylara daha uzlaşmacı yaklaşabildiyseniz bu dolunayda kendinizi daha net ortaya koyma fırsatı bulacaksınız. Aynı zamanda sağlıkla ilgili konularda da daha temkinli olmanız önemli. Kemiklerle ya da kalple ilgili hassasiyetler olabilir.
YÜKSELEN BAŞAK
19 Kasım tutulması ile gündeme gelen hayatı sorgulatan, inançlar konusunda düşünmeyi sağlayan olaylarla tekrar yüzleşebilirsiniz. Olaylara çok fazla eleştirel yaklaşmamaya, takıntı yapmamaya dikkat ettiyseniz bu dönemi daha rahat geçireceksiniz. Çalışma hayatınızda bazı tamamlanmalar olabilir. Korkularınız ve psikolojik süreçler bu dönemde öne çıkabilir. Aşk hayatınızda da özgürlüklere önem vermediyseniz bu süreçte ilişkinizde engelleme ve engellenmelerden uzak durmaya gayret etmeniz gerekebilir.
YÜKSELEN TERAZİ
Son üç aydır tutunup bırakamadığınız ama vazgeçmeniz gereken krizli konularla tekrar karşılaşabilirsiniz. Maddi dengeleri korumaya çalışacaksınız. Sosyal hayatınız, arkadaşlık ilişkileriniz gündeminizde olacak. Aşk hayatınız ve duyguları coşkulu yaşama hali sizi zorlayabilir. Mümkün olduğunca değişime açık olmak, uzun vadeli hedeflerinize ulaşmaya yardımcı olacak. 
YÜKSELEN AKREP
19 Kasım tutulması ile ikili ilişkiler üzerinden yoğun etki aldınız. İlişkilerinizde bir türlü vazgeçemediğiniz ama size iyi hissettirmeyen alanlarla yüzleştiğiniz olaylar gündeme geldi.  Şimdi bu tarz olaylarla tekrar karşılaşabilirsiniz. Fark etmeniz gerekenleri görebildiyseniz bu süreci daha rahat geçireceksiniz. Kariyer hayatınız ve üstlendiğiniz sorumluluklar da ön planda olacak. Odağınızı daha çok toplumsal konumunuza yönlendireceksiniz.
YÜKSELEN YAY
Birlikte çalıştığınız kişilerle, gündelik düzeninizle ve sağlıkla ilgili konular son dönemde gündeminizi oluşturmuştu. Bu dolunayda yine bu tarz olaylarla karşılaşabilirsiniz. Bağımlılık geliştirdiğiniz alanlardan kurtulamadıysanız, hayata bakış şeklinizi değiştirmeniz gereken bir dönem olacak.  Önyargılarınızdan uzaklaşmamak sizi maddi kayba da uğratabilir. Daha iyimser ve geniş düşünmeye gayret edin. 
YÜKSELEN OĞLAK
Son üç aydır daha çok aşk hayatının ya da çocuklarla ilgili konuların öne çıktığı olayları yaşamıştınız. Bu dolunayda bu konularla tekrar karşılaşabilirsiniz. Gerekiyorsa bir şeye tutunup kalmamak, ondan vazgeçmek gerektiğini deneyimleyeceksiniz. Kazalara karşı dikkatli olmanız gereken bir dönem. Riskli hareketlerden uzak durun.
YÜKSELEN KOVA
19 Kasım tutulmasında aile hayatınızı, kariyer hayatınızın gölgesinden çıkarmakla, daha öncelikli yapmakla ilgili olaylar gündeminizdeydi. Bu dolunayda ise ikili ilişkileriniz öne çıkacak. Bir türlü sonlandıramadığınız konular ikili ilişkilerinizde sorun yaratabilir. Odağınızı daha çok evinize, ilişkilerinize vermek size iyi gelecek.
YÜKSELEN BALIK
Son üç aydır özellikle yakın çevrenizde, düşüncelerinizi ve iletişim şeklinizi sorgulatan olaylar gündeminize gelmişti. Bu dolunayda da yakın çevrenizle yaşadıklarınızla tekrar karşılaşabilirsiniz. Daha çok çalışma hayatınıza ve günlük düzeninize odaklanacaksınız. Bazı planlarınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Sağlığınızla da daha fazla ilgilenmeniz gerekebilir.
 
Egomuza takılmadan ilerleyebilceğimiz bir dolunay süreci olması dileğimle sevgiler.
Aslıhan Doktoroğlu
Astroloji ile ilgili bireysel danışmanlık için;
www.astrolojihan.com
Instagram/Facebook/Twitter @astrolojihan
 
Toplam blog
: 132
: 78
Kayıt tarihi
: 22.11.19
 
 

Astroloji konusunda düzenli yazılar paylaşıp, söyleşiler yapıp bir yandan da bireysel astroloji dan..