Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

25 Aralık '07

 
Kategori
Yılbaşı
 

2008' e merhaba derken.....

2008' e merhaba derken.....
 

YENİ YILINIZ KUTLU OLSUN.....


Belki çok klasik bir başlık oldu... "2008'e merhaba derken...".

Bunu her sene yazmak ya da bu başlık altında yeni yılın insanlara daha iyi, daha mutlu, daha sağlıklı, daha paralı, daha.......dahalı şeyler getirmesini dilemek ve mevcut daha doğrusu miyadı dolmuş yılın olumlu ve bazen de olumsuzluklarından bahsetmek....

Ne garip, bu durum aynı başlık altında insanlara, hayvanlara, doğaya, şirketlere ve hatta ülkelere bile uyarlanabilir. Mesela;

"2007 yılında şirketimizin yıllık cirosu $ ...... aştı. 2008 yılında ise hedefimiz $......... ulaşmak" (Bravooo, ya ödediğiniz vergilerde ulaştığınız rakamlar???)

ya da

"Türkiye 2007 yılında AB'ye uyum sürecinde önemli bir yol almıştır. 2008 yılında hedefimiz bu süreci kısaltacak yeni stratejilerin belirlenmesidir." (Acaba Sarkozy ne der????)

Bu da güzel.... Peki ya biten yıllarda hep iyi şeyler mi olur? ya da hep kazanım mı vardır???? Tabi ki HAYIR...


"Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 2007 yılı "su kıtlığı ile mücadele" yılı olarak ilan edilmiştir." (Su kıtlığına kalıcı bir çözüm bulunamadığı için 2008 dahil önümüzdeki 10 yılın da "su kıtlığı ile mücadele" yılı ilan edilmesi kararlaştırılmıştır.)

Aslında ben yeni yılınızı kutlamak için bu yazıyı kaleme almıştım ama benim yeni yıl kutlamam üst tarafta gördüğünüz resimden ibaret. Az ve öz konuşmak hep tercihim olmuştur.

MUTLU YILLAR............


 
Toplam blog
: 2
: 769
Kayıt tarihi
: 25.12.07
 
 

Çankaya Üniversitesi İİBF İşletme Bölümü'nde öğretim elemanı olarak görev yapmaktayım. İşletme ve ek..