Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

07 Ocak '14

 
Kategori
Gündelik Yaşam
 

34 Ölü! Suçlu yok! Allah(c.c) tan korkun, el insaf !

34 Ölü! Suçlu yok! Allah(c.c) tan korkun, el insaf !
 

resimler alıntıdr


İki yıl önce başladığım fakat tamamlayamadığım yazımın yayın zamanı geldi. Ben de yazıyı yayınlamaya karar verdim. Bugün medyada bir haber bomba gibi çalkandı. Askeri savcılık karar vermişti. 34 ölümde soruşturmaya gerek yoktu. Sonuç 34 ölü ve suçlu yok. Bir an her zaman yaptığım gibi mahşeri düşündüm. Bunun mahşerde cevabı yoktu. Önce 2 yıl önce başladığım yazıyla başlayayım ve olayları hatırlayarak yoruma gidelim .

İki yıl önceki yazım aşağıdadır:

“Şırnak’ın Irak sınırında bombalama sonucu 34 kişinin öldüğü basından öğrenmiş bulunuyoruz. Bu insanlık açısından çok acı. ölenlere Allah(c.c) tan rahmet diliyorum. Haberlerden öğrendiğimiz kadarıyla bölgede bulunan köylerdeki insanların olduğu ve bunların büyük çoğunluğu genç insanlardan oluştuğunu haberlerden öğrendik. Bunların mazot ve sigara kaçakçılığı yaptığıda haberlerden öğrendiğimiz bilgileri oluşturuyor. Aysbergin görünen yüzü bu kadar gibi. Şeytan ayrıntılarda gizlidir derler. Doğal olarak Aysbergin altına inmek gerekiyor. O zaman aşağıdaki sorular ortaya çıkıyor.

1- Bu kişiler kaçakçılık yapıyorsa ve kaçakçılık suç ise, bu işi nasıl yapıyorlar. görüntülerden birçok katır ve eşek var ve bu iş ilk yapılıyor gibi görülmüyor. Bir çok kez yapıldıysa bu kaçakçılıktan devlet ve istihbaratın haberi yok mudur. Yoksa bir vehamet, varsa daha büyük vehamet. Devlet suç olan bir işe göz yumamaz ve bunu önlemedi ise ve istihbarat bilgisi yetersiz kalmışsa yönetim sınıfta kalır.

2-İstihbarat konusu oldukça önemli. burada istihbarat nereden gelebilir. MİT ve Genelkurmay kaynaklı olacaktır veya birlikte olacaktır. İstihbarat hatası varsa iki kurumdan birinden kaynaklanabilir. Veya iki kurumda birliktedir. 34 insan ölümü küçümsenemez. Şayet istihbarat hatası var ise ilgili birim yöneticileri sorumludur. Hatalı birim yöneticisi istifa yolunu seçecek veya seçmesi istenecek midir.

3-Hükümet bu konuda sorumluluk kabul ediyor mu. Sorumluluk doğal olarak yürütmenin başındadır. 34 insanın canının sorumluluğu küçümsenemez. Siyaseten hata yapılmışsa siyaseten bedel ödenecek midir.

4- Basında bu konuyu bir parti grubunun provoke ettiğini görüyoruz. İstanbul’da milletvekili Tuncel’in toplantılarda gülmesi çok çirkin olduğunu ve olaya bakış açılarını göstermektedir. onlara göre insanların ölmesi önemsiz görünüyor , provokasyon için ortam çıktığı için sevinçlidirler. Görüntüler çok çirkindir.

5- Muhalefet konuşmaları sıkıntılıdır. Bu durumda prim yapmak önemli değildir. ülke menfaatleri her şeyin üzerindedir. Eleştiriler yapıcı olmalıdır.

Aysbergin altında görülen ana görüntü bu soruları ve görüntüleri oluşturuyor. Bu görüntü ve sorulara ilgililer cevap vermek durumundadır. Bu dünyada cevap olmaz ise biliyorum ki Mahşerde bu kadar basit sorular olmayacaktır. Onun için önce bu dünyada cevap vermek gerek diye düşünüyorum. Saygılar..”

İki yıl önce bu soruları sormuş ve cevap aramıştım. Sonuç ne diye baktığımızda özellikleri ne olursa olsun 34 Allah kulu yok edilmiş. Ve suçlusu yok. Ülke gündemine yeni bir söz oturdu."Kaçınılmaz hata". Bunun hesabını inanın 75 milyon olarak mahşerde veremeyiz. Çünkü mahşerde bunu da soracaklar. Bu haksızlığa neden karşı çıkmadın diye. Müslüman olduğunu söyleyen ülke insanım burada bu haksızlığa karşı çıkamazsan bil ki mahşerde hesabı olmaz. Tavsiyem bu konu kapatılmaması için hep bu konuyu gündemde tutun derim. Burada biz ilgililere sormaz isek Allah ilgili kişilere soracağı gibi inanın biz kullarına da soracak. Gelin tuzun kokmasına hep beraber karşı duralım ki mahşerde ilahi adalete sığınabilelim. Saygılarımla…

www.selcukefendi.com sayfasında yayınlanmıştır.

 
Toplam blog
: 81
: 1191
Kayıt tarihi
: 13.02.11
 
 

Ben kimim? Ben 55 yaşında hekimlik sanatını icra eden bir kişiyim. Adım Selçuk Şensöz. Bugün için..