Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

01 Ekim '21

 
Kategori
Astroloji
 

6 Ekim Terazi Yeniayı

Sürprizli Yeniay
6 Ekim’de gerçekleşecek Terazi Yeniayına Mars eşlik ederken, Uranüs de zorlu açısı ile olaya hareket katacak. Merkür’ün retro konumda olduğu bu yeniayda hayata bakış şeklimiz sarsılabilir ve beklemediğimiz alanlarda harekete geçebiliriz. Ağırlıklı konunun ilişkiler olduğu bu döneme ani verilen kararlar damgasını vuracak. Geçmişten gelen ilişki sorunları ya da bir yanı yarım kalmış ilişkiler tekrar gündeme gelebilir. Aslında acı verdiğimiz ya da acı çektiğimiz konuların tamamlanma zamanı olacak.
Karşılaşılan durumlarda konuyu odağından saptırma, haklı olmak için her yolu deneme tuzağına düşmemek gerekiyor. Aynı zamanda bu tarz ifadelere de kanmamaya dikkat edilmeli. Mevcut düşünceleri fanatik bir şekilde savunmaktan ziyade, dengeyi gözeten bir bakış açısına sahip olmak kazandıracak. Çok fazla şekilci olmadan, şablonlara takılmadan ilerlemek önemli.
Yeniay civarındaki günler özellikle yakın çevremizle kurduğumuz ilişkilerde zorlanmalar yaşayabiliriz. Herkesin kendine has adalet arayışı birbiriyle çarpışabilir. Yine bu günlerde bel ve böbrek sorunlarında artış yaşanabileceğinden hassasiyeti olanların daha dikkatli olmasında fayda var.
Terazi Yeniayından en çok öncü burçlar (Terazi, Oğlak, Koç, Yengeç), bu burçların 13 derece civarında önemli vurgusu olanlar etkilenecekler. Bilhassa 3-9 Ekim, 31 Aralık-6 Ocak, 31 Mart- 6 Nisan ve 2-8 Temmuz arasında doğanlar daha yoğun etki alacaklar.
Türkiye’yi de yakından ilgilendiren, gerilimli bir dönem olacak. Güvenlik sorunları ve gençleri ilgilendiren konular kamuoyunu meşgul edecek. Ekonomik olarak da borsada ve piyasalarda keskin değişimler yaşanabilir.
Yükselen burçlara göre alacağımız etkiler ise şu şekilde;
YÜKSELEN KOÇ
Bu yeniayın konusu ortaklıklar ve ikili ilişkiler olacak. Bu alanlarda ani gelişmelerle, rekabet içeren durumlarla karşılaşılabilir. Ortaya çıkan olayların sebebi daha çok maddi konulara dayanacak. Gizli saklı yapılan işlerin de gündeme geleceği bir dönem olabilir.
YÜKSELEN BOĞA
Bu yeniayın odağı sağlık süreçleriyle ve çalışma ortamıyla ilgili olacak. Bu konularda beklenmedik gelişmeler, fark edişler olabilir. Ortaya çıkan olayların sebebi daha çok kişisel seçimlere dayanacak. Bu dönemde bedeni çok zorlamamaya dikkat edilmeli.
YÜKSELEN İKİZLER
Yeniayın konusu kendinizi yaşam sahnesinde ortaya koyduğunuz alanlar ve aşk hayatınız olacak. Buralarda beklenmedik gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Gündeme gelecek olayların sebebi daha çok göz ardı edilen beklentilerle ilgili. Gündelik akışınızı yeniden belirlemek isteyebilirsiniz.
YÜKSELEN YENGEÇ
Yeniayın konusu aile ilişkileri ve evi ilgilendiren durumlar olacak.  Bu alanlarda tahmin edilmeyen gelişmeler yaşanabilir. Ortaya çıkan olayların sebebi gereğinden fazla iyimser olmak ya da gerçekçi düşünmemek olabilir.  6 Ekim civarında ikili ilişkilerde de gerginlikler yaşanabileceğinden ani karar vermemek önemli olacak.
YÜKSELEN ASLAN
Bu yeniayın konusu kardeşlerle, kuzenlerle olan ilişkiler ve geliştirilen yeni fikirler olacak. Bu alanlarda beklenmedik farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Ortaya çıkan olayların sebebi daha çok işinizle, sorumluluklarınızla ilgili konular olacak. Gündelik düzeniniz etkileneceğinden ilk anda sert tepki vermeye yatkınsınız, ani karar almamaya çalışın. 
YÜKSELEN BAŞAK
Yeniayın konusu mevcut yeteneklerle ilgili süreçler ve kazançlar olacak. Bu alanlarda ani gelişen durumlar olabilir. Ortaya çıkan olaylar daha çok fikir ayrılıklarından dolayı gündeme gelecek. Ticari konularda öngörülmeyen durumlar yaşanabilir.
YÜKSELEN TERAZİ
Sizler için önemli olan bu yeniayın konusu hayatınıza yön vermek istediğiniz alanlarda alacağınız kararlar olacak. Beklenmedik krizli gelişmeler yaşanabilir. Ortaya çıkan olayların temeli daha çok sizi engelleyen korkulara dayanacak. 6 Ekim civarında bel ve böbrek sorunlarında artış yaşanabileceğinden hassasiyeti olanların daha dikkatli olmasında fayda var.
YÜKSELEN AKREP
Bu yeniayın odağı bilinçaltına itilmiş konular ve korkular olacak. Ani gelişmeler sebebiyle ötelediğiniz bazı yüzleşmeler yaşayabilirsiniz. Bu konular da daha çok ikili ilişkiler üzerinden ortaya çıkacak. Bu dönemde zihni çok zorlamamaya dikkat edilmeli.
YÜKSELEN YAY
Yeniayın konusu gruplar içindeki iletişim, arkadaşlarla olan ilişkiler ve gelecek planları olacak. Bu konularda şaşırtan ani gelişmeler yaşanabilir. Ortaya çıkan olayların sebebi daha çok günlük düzeninizi ilgilendiren konulara dayanacak. Finansal sebeplerden dolayı planlarda aksamalar olabilir. 
YÜKSELEN OĞLAK
Yeniayın odağı kariyer hayatı olacak. İşinizle ilgili yeni sorumluluklar gündeme gelebilir. Bu alanda daha hırslı yaklaşımlarınız olabilir. Maddi baskı sebebiyle acele karar vermemeye, yeni durumu etraflıca düşünerek ilerlemeye gayret etmenizde fayda var. Çocuklarla ilgili de planda olmayan konularla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. 
YÜKSELEN KOVA
Yeniayın odağı uzaklardaki işler ve ticari konularla ilgili olacak. Bu alanlarda planda olmayan gelişmeler yaşanabilir. Ortaya çıkan olayların sebebi daha çok ailevi konulara dayanacak. Yurt dışı bağlantılı işlerde ya da hukuki süreçlerde yeni kararlar alınabilir.
YÜKSELEN BALIK
Yeniayın konusu gelir-gider dengesi ve kriz yaratan konular olacak. Bu alanlarda beklenmedik gelişmeler yaşanabilir. Ortaya çıkan olayların sebebi daha çok iletişim sorunlarına dayanacak. Zihnin biraz daha dağınık olduğu bu dönemde ani karar vermeye çalışılmalı. 
Hepimize denge kurabileceğimiz bir yeniay süreci olması dileğimle sevgiler,
Aslıhan Doktoroğlu
Astroloji ile ilgili bireysel danışmanlık için;
www.astrolojihan.com
Facebook / Instagram / Twitter @astrolojihan
 
Toplam blog
: 132
: 78
Kayıt tarihi
: 22.11.19
 
 

Astroloji konusunda düzenli yazılar paylaşıp, söyleşiler yapıp bir yandan da bireysel astroloji dan..