Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Şubat '18

 
Kategori
Blog
 

Blog Açmadan Önce Neler Yapılmalı?

Blog Açmadan Önce Neler Yapılmalı?
 

blog açmak


  Dünyanın gelişmesi ile teknoloji çok ileri noktalara gelmiş bulunmaktadır. Özellikle internet neredeyse her insanın cebine yani cep telefonuna kadar girmiş bulunmaktadır. Bu da demek oluyor ki insanlar istedikleri her an, her yerden anında internete bağlanıp o sırada dünyada neler meydana gelmekte, neler gelişme olduğunu izleyip takip edebilmektedir.

  İnsanları belli başlıklarda belli alanlarda bir yerde birleştirmek için, örneğin aynı rengi sevenleri kırmızı rengi diye bir blog açarak bu rengi sevenleri burada daha rahat toplayabilmekte ve daha rahat bu rengi sevenler birbirleri ile iletişime geçebilmektedir. Bu yüzden bloglar daha rahat internette dolaşılmasını ve bilgi alışverişi olmasını sağlamaktadır. Bu yaygınlığı blog açarak değerlendirmek isteyenlerin de dikkat etmesi gereken bazı konular olacaktır, örneğin;

-Blog açacağı konuyu iyi belirlemek. Blogger, blogunu açmadan insanlar daha çok hangi konuyu merak ediyor, hangi konuda daha çok ziyaret oluyor, belki de blog açarken en önemli şey bu olacaktır ve konuyu çok iyi belirlemelidir. Eğer konu dandik ve ya ziyaretçinin hiç ilgisini çekemeyeceği bir başlık olursa blog asla ziyaret edilmeyecek ve varlığından dahi kimsenin haberi olmayacaktır. Bu yüzden konu çok iyi belirlenip sonraki aşamalara geçilmelidir.

-Tasarımın kolay ve güzel olması. Blogger, blogunun tasarımını çok titiz şekilde ve ara yüzünü kolay ve anlaşılır olarak tasarlamalıdır. Çünkü blogu ziyaret eden birisi, site içinde kolayca gezebilmeli, başlıkları, linkleri ve kısımları kolaylıkla bulmalı ve linkler arasından kolayca anlayabileceği şekilde gezinebilmelidir.

-Blog oluştururken başlıkları düzgün şekilde oluşturma. Blogger, blog oluştururken konu ile ilgili başlıkları güzel bir şekilde alt alta ya da yan yana koyarak ziyaretçilerin başlıkları aynı hizada buluşmasını rahatça sağlayacak bir ana sayfa oluşturmalıdır.

-Hangi başlık altında blog oluşturacaksa hitap edeceği kesime uygun ana sayfa ve başlıklar oluşturmalıdır. Örneğin moda için oluşturulan bir blog sayfasında modaya hitap edecek bir tema kullanılması daha hoş ve çekici duracaktır.

  Bu yüzden blog oluşturulmadan önce bu tarz başlıklar iyice düşünülüp uygulanarak daha aktif bir çalışma elde edilebilir. 
 

 

 https://www.blogacmak.com

 
Toplam blog
: 6
: 219
Kayıt tarihi
: 04.02.18
 
 

10 yıldan beridir bilişim sektöründe çalışıyorum. Blog ve web site yönetimi üzerine uzmanlaştım. ..