Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

03 Nisan '09

 
Kategori
Siyaset
Okunma Sayısı
537
 

Adam gibi adam olmak, dik durabilmek

Adam gibi adam olmak, dik durabilmek
 

Evet bir haber okudum. Kocaelinde bir müşahidi CHP nin oylarını 100 lira karşılığında yaktıklarını söylüyordu. Şimdi vicdan azabı çektiğini onun için konuştuğunu hatta yaktıkları yeri gösteriyordu. Haber çok ilginçti acaba gerçek miydi? Ama bir de başka yerden yayınlanan habere göre tamamen uydurma olduğu ortaya çıkıyor. Bu habere konu olan müşahit 3000 TL karşılığında İzmit adayı Fethi TOKER'in oyununa alet olduğunu söylüyor. Buyurun kime inanıyorsanız inanın. Acaba kim yalancı...

CHP'nin foyası meydana çıktı

İzmit'te, AK Parti'nin verdiği 100 TL karşılığında CHP'nin oylarını yaktığı iddiası fos çıktı.

İzmit'te, AK Parti'nin verdiği 100 TL karşılığında CHP'nin oylarını yaktığını iddia eden Yüksel Akçay, bugün, "CHP İzmit adayı Fikret Toker bana 3 bin TL vererek senaryoyu uygulattırdı." dedi.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü'ne giderek ifade veren Akçay, CHP İzmit Adayı Fikret Toker'in kendisine 3 milyar sözü vermesi üzerine yalan açıklamalarda bulunduğunu söyledi.

AK Parti'nin sandık müşahidi olmadığı ortaya çıkan Metin, yolda yürürken dün yanına iki kişinin geldiğini ve otele Toker'in yanına götürdüğü söyledi.

Metin, CHP tarafından kendisine sunulan senaryoyu şu şekilde açıkladı: "Otel odasında Toker ile yalnız kaldık. Toker, 'sana bir şey söyleyeceğim sen de tamam diyeceksin' dedi. Sonra bana 'senin maddi durumun kötüymüş, biz sana bakacağız' dedi. Bana 3 bin TL teklif etti. 'Söylediklerimi aynen gazetecilere açıklayacaksın' dedi.

Benim de maddi durumun kötü olduğu için kabul ettim. Beni bir tepeye götürdüler. 'AK Parti İzmit adayı Nevzat Doğan'ın, sana iş sözü karşılığında CHP'nin oyalarını yaktırdığını söyleyeceksin' dediler. Dört gazeteciyi getirdiler oraya. Ben de bana söylenenleri gazetecilere açıkladım.

Gazeteciler gittikten sonra Toker bana kartını verdi. 'Arkanda CHP var, sakın çekinme. Biz sana bakarız' dedi. Beni yine Otel Asya'nın oraya indirdiler. Sadece 50 TL verdiler. 'Seni yarın göreceğiz' dediler. Ben de can güvenliğimden korkarak polise gidip gerçekleri anlattım." şeklinde konuştu.

CHP'nin İzmit Seçim Kurulu'na yaptığı itirazın reddedilmesinin ardından dün akşam Yüksel Akçay, bir açıklama yaparak para karşılığı CHP'nin oylarını yaktığını söylemişti.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
Toplam blog
: 196
Toplam yorum
: 114
Toplam mesaj
: 29
Ort. okunma sayısı
: 491
Kayıt tarihi
: 28.06.07
 
 

Doğayı seviyorum. Onun içinde yaşamayı ve güzelliklerini tatmayı seviyorum. Yaşamayı ve hatta ölü..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster