Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

"Uzun ince bir yoldayım" diye tarif etmiş hayatını Ozan Aşık Veysel. Yazdığı bu sözlerinde beni en çok etkileyen dizesi "bilmiyorum ne haldeyim" kısmıdır. Ozanın derdi benim de derdim. Her anımda farkındalıkla yolda olmaya çalışıyorum.

 
 

Yazdığım Kategoriler

 
Jean-Paul Sartre'nin saflığı

Sayın yazar, David Beckham gibi bir vucuda sahip olma düşüncesi özgür iradenin bir seçimidir. En azından böyle bir düşünceye sahip olmak kendinden memnuniyetsizliği gösterir ki, insanın kendinde değiştirmek istediği bir şeylerin işaretini verir. Sartre'nin "Özgürlük seçeneklerimizin olmasıdır" diye bir sözü de vardır. Özgür irade kendini gerçekleştirme olanağıdır. Sartre'nin yürüyemez oluşu elbette tercih edeceği bir durum değildir ama gerçekten de onun seçimlerinin bir sonucudur. Ancak bu durum onun özgür olmadığını değil seçimleriyle belirlenmiş bir hayat sürdüğünü gösterir.

21 Şubat 2012 09:28
Bilgi ve bilmek üzerine...

Bu yazının altına ben de imzamı atarım. Yüreğinize sağlık harika ifade etmişsiniz, Çok beğendim. İnsanın bilgisini sorgulamaya başlamasıyla kendisine doğru olan yolculuğu da başlıyor. Hepimize iyi yolculuklar, harika keşifler...

03 Şubat 2012 11:56
Parçalanan kimlikleri taşımak ya da kendin olabilmek

Ötekileştirerek toplum dışına atmanın en yalın ifadesi cinsiyet ile ortaya çıkıyor. "İnsan olmanın" yalnızca belirlenmiş kalıplar çerçevesinde algılanması siyah beyaz tonların hakim olduğu bir mozaik yaratıyor. Yaşamın renklerinin yerini bulması için maalesef bazılarımıza daha ağır yükler düşüyor. Nefis bir röportaj olmuş, elinize sağlık.

02 Şubat 2012 16:15
 
Toplam blog
: 58
: 536
Kayıt tarihi
: 14.09.11