Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

21 Ocak '08

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
1497
 

Aile toplantısı

Aile toplantısı
 

(soldan sağa)Mustafa Karaali ve iki toru,Yusuf Karaali, Ekrem Kızıltaş, İbrahim Bozkurt, S.Bozkurt


AKRABA DÜĞÜNÜ

Bazı akrabalar bir araya gelmek için organizasyonlar tertip ediyorlar, dernekler, vakıflar kuruyorlar aslında bu tüzel kurumların sosyal amaçlara ulaşmada etkili olduğu veya ne derece etkili olduğu yönünde esaslı kaygılarım bulunuyor. Bence akrabaları bir araya getirmenin en etkili yolu veya çözümü geniş katılımlı akraba düğünleridir.

Dün gece (20 Ocak 2008) akşamdan sonra, sevgili yeğenimiz Seçil 'in Kadıköy Evlendirme Dairesindeki törenindeydik, güzel bir gece oldu. Halamın torunununun nikah ve evlilik merasiminin birlikte yapıldığı bu gecede, uzun bir zamandır bir araya gelmeyi düşlediğimiz akrabalarımızla bir arada bulunmanın keyfini çıkardık. Biz ailece veya yalnız, zaman zaman İstanbul'da bir çok davet, merasim, seminer ve benzeri toplantılara katılırız, bu toplantılar mesleki nedenlerle olduğunda, seneler öncesinden kurmuş olduğumuz dostlukların tazelendiği bir hüviyete bürünür, ancak, akraba toplantıların özgünlüğünü, riyasızlığını, beklentisizliğini, gerçek sevginin tezahür ve temeyyüzünü hiç farkettiğiniz oldu mu?

Ailenin, kadını, erkeği, çocuğu, genci, yaşlısı, rütbelisi, rütbesizi, bürokratı, aristokratı, hepsinin göz göze, yürek yüreğe olduğunu gördüm. Başka neyi gördüm? yaşlandığımızı, çocuklarımızın büyüdüğünü ve de genetik kodlarımızı devr alan yeni neslin bazı özelliklerinin büyüklerimizin benzer özellikleri ile çakıştığını. Yani şunu demek istiyorum; rahmetli sevgili halamın teni, kaşı, gözü, burnu vb. irsen ablama geçerken aynı kalıtımsal özelliğini başka bir torununda da görmek mümkün.

Bil cümle akrabalarımızla oluşturduğumuz sevgi çemberinin o toplulukta olmayan akrabalarımızın başkaca fertleri ile daha geniş bir ortamda bir araya gelmeyi çok istiyorum. İstanbul da ve bütün Türkiye'de dağılmış olan aile fertlerimizin gerek evlilik ve sair nedenler ile tertipleyecekleri veya ortaya koyacakları toplantılara davet edilenlerin bigane kalmaması, davet edenlerinde davetlerinde tüm akrabaların katılımına imkan sağlayacak bir düzenleme yapmalarını ve geniş yüreklilik temenni ediyorum.

Aynı gece, eniştemiz Ekrem KIZILTAŞ'ta düğünün davetlisi idi. Eniştelerimiz içinde en medyatik olanıdır. Gazeteci, yazar, TV5 haber programı sunucusu... On parmağında on marifet vardır.

Gece boyu, ayak üstü siyasetin güncel konularını konuştuk, ayrıca Refahın geleceğine, hükümetin ekonomik açılımlarını değerlendirdik gecenin anısına birde yukarıdaki fotoğrafı çektirdik, e-mail adresime gönderdi, teşekkür ederim.

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Hemen günce sayfalarında bir ilki başlatıp, günce yazan yeterince akraba olmama olasılığına karşı, aynı yöre insanlarını bir araya getirmek için bir gece yapabilirsiniz.:) Ama bildiğiniz hani " Ne zaman büyüdün sen" diyen ve yaşınıza bakmadan yanağınızı sıkıştıran kadınların; halaların olduğu bir topluluk müthiş keyiflidir de resimde hiç "hala" yok:) Bir fıkra yazayım aklıma gelmişken; Uçakta sigara içen Dursun'u hostes defalarca uyarır ama bir türlü sigarayı söndürmesini sağlayamaz. Sonra pilota yansır olay ve pilot gelip Dursun'un kulağına bir şey söyler. Dursun sigarayı söndürür. Hostes şaşkın, merakla sorar Dursun'a, "ne dedi de söndürdünüz" Dursun gayet sakin; "Sigarayı söndürür müsünüz" dedi, der, hostes dayanamaz, "Ben de defalarca söyledim söndürmediniz" deyince, Dursun; "Biz de kadın sözü dinleyecek göz mü var "der.:)) Damadın, gelinin sözünü dinlemesi dileğiyle, mutluluklar onların olsun; gönüllerinin renklerinde. Sevgiler, maviyle.

derinmavi.. 
 08.04.2008 21:33
 

evlenen yeni çiftlere sonsuz mutluluklar diliyorum,sevgiler,,,

Alyoşa-Sevmek Güzeldir. 
 23.01.2008 19:25
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 136
Toplam yorum
: 133
Toplam mesaj
: 41
Ort. okunma sayısı
: 1305
Kayıt tarihi
: 29.09.07
 
 

Ali Emir KARAALİ, Rize Doğumlu, 1978 Rize Lisesi Mezunu, (1988)T.C. Anodolu Üniversitesi   'İşlet..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster