Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

10 Eylül '19

 
Kategori
Magazin
 

Ajda Pekkan Harbiye'yi Oynattı

Ajda Pekkan Harbiye seyircisinin gönlünü aldı.

Geçtiğimiz yaz Harbiye'de konser veren Ajda Pekkan, ses sisteminin azizliğine uğramış ve arka taraflara ses gitmemesi yüzünden birçok kişi konseri terketmişti. Lakin Ajda Pekkan dün akşam verdiği konserde Harbiye seyircisinin gönlünü aldı.

Önceki akşam Halkbank ve Poll Prodüksiyon organizasyonuyla Demirören TV medya sponsorluğunda gerçekleşen 'Paraf Halkın Yıldızları' konserlerinde sahne sırası Ajda Pekkan'daydı. Bu sefer bir ilki gerçekleştiren Pekkan, konserlerinde hiç söylemediği(Bir Gece Sahnede, Affetmem Asla Seni, Sevgide Seni Seçtim) eski şarkılarını seslendirdi. Spente Le Stelle şarkısı ile konsere başlayan Pekkan, Yakar Geçerim, Son Yolcu, Bambaşka Biri, Farkın Bu, Düşünme Hiç, Üç Kalp, Seninleyim, Olanlar Oldu Bana, Sana Bana Yeter, Dile Kolay, Hancı, Ya Sonra, Aynen Öyle, Canın Sağ Olsun, Sen İste, Yaz Yaz Yaz, Her Yaşın Ayrı Bir Güzelliği Var, Mutlu Bütün Şarkılar gibi hit olmuş parçalarını seslendirdi. Kendi şarkılarının yanı sıra meslektaşlarının da eserlerine repertuvarında yer veren Pekkan, arabeskde de ne kadar başarılı olduğunu ispatladı. Orhan Gencebay'ın Bir Teselli Ver, Kaderimin Oyunu eserlerini seslendirirken Harbiye'de alkış kıyameti koparan Ajda Pekkan, Yıldız Tilbe'nin Haberi Olsun ve La Case De Papel dizisiyle gündeme gelen son günlerin çok konuşulan parçası Çav Bella'yı da okudu.

Seyircilerin arasındaki Şehrazat'a seslenen Pekkan, Şehrazat'ın seneler önce kendisi için yazdığı 'Aşklayalım' şarkısını seslendirmediği için pişman olduğunu şu sözlerle dile getirdi: "Şehrazat'ın tribüte albümünde ben de varım. Seneler önce 'Aşklayalım' şarkısını benim için yazmıştı. O zaman hangi tribal haldeysem olmuyor galiba söylemeyeceğim dedim. Sonra pişman oldum. Çok özel bir şarkı. Umarım siz de beğenirsiniz." Ardından Pekkan şarkıyı 2 defa seslendirdi.

Pekkan'a eşlik eden 4 kişilik vokal grubunda ise ünlü vokalist Murat Aziret, Ezgi Ayçe Kızıldere, Feyyaz Şerifoğlu ve Sezen Aksu'nun son keşfi Okay Barış vardı.

2 ayrı kıyafet değiştiren Pekkan güzelliğiyle göz kamaştırdı. Taşlarla bezeli ilk kıyafeti Züleyha Kuru tasarımıyken ikinci kıyafeti ise Nur Yerlitaş imzası taşıyordu.

Pekkan her konserinde olduğu gibi hayranlarını kırmayarak yine bis yaptı ve Resim, Harika gibi şarkılarını söyledi. Ancak Pekkan'ın Arada Sırada, Kimler Geldi Kimler Geçti, Hür Doğdum Hür Yaşarım, Hoşgör Sen, Seveceğim Gezeceğim gibi hitlerini seslendirmemesi dikkatlerden kaçmadı.

Ajda Pekkan'ı izlemeye gelenler arasında Demet Sabancı, Halit Ergenç ve Bergüzar Korel çifti, sunucu Saba Tümer, fenomen Nilgün Bodur, DMC'nin Genel Müdür Yardımcısı Özden Bora, Pervin Ersoy, söz yazarı Sadettin Dayıoğlu, modacı Nur Yerlitaş ve Semih Doğruer, Aslışah Alkoçlar, Behzat Gerçeker, Şehrazat ve Hülya Koçyiğit gibi cemiyet ve sanat dünyasının ünlü simaları vardı.

 

 
Toplam blog
: 25
: 149
Kayıt tarihi
: 21.07.17
 
 

"Ünlülerle röportaj yapan, röportajları yerel gazetelerde ve dergilerde yayınlanan, gazeteci olma..