Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

15 Aralık '12

 
Kategori
Güncel
 

Amerika’daki okul katliamında son gelişme…

Amerika’daki okul katliamında son gelişme…
 

Polis bugün (Cumartesi) yaptığı açıklamada, silahlı saldırgan Adam Lanza’nın evinde bulunan kanıtların, bir ilkokulda 26 ölüm ile sonuçlanan katliamın motifi ile ilgili ipucu verebileceğini belirtti.

Polis şefi Paul Vance, elde edilen kanıtların detayları hakkında bilgi vermedi ancak “ bu delillerin bize resmin tamamını göstereceğinden umutluyuz” açıklamasını yaptı.

20 yaşındaki silahlı saldırgan Lanza, Cuma sabahı arabasıyla Sandy Hook İlkokulu’na giderek Amerikan tarihindeki en acımasız okul katliamlarından birini gerçekleştirmeden önce, annesi Nancy Lanza’yı evlerinde öldürdü.

Adam Lanza, elinde iki yarı otomatik silah olduğu halde, koridorlara ve sınıflara kurşun yağdırmaya başladı. Çoğu anaokulu öğrencisi olan 20 çocuk ve altı okul görevlisi saldırı sonucunda yaşamını yitirdi. Lanza, polislerin kendisini yakalamasından önce ise yaşamına son verdi.

Polis şefi Vace, cesetlerin gece yarısında okuldan çıkarılacağı açıklamasını yaptı. Bir tıbbi araştırma uzmanının ölenlerin isimlerini bugün içinde açıklaması bekleniyor.

Polis, her bir kurbanın ailesine nezaret etmek üzere birer memur görevlendirdi; muhabirlerden de ailelerin acılarına saygı göstermeleri ricasında bulundu.

Okul Müdürü Dawn Hochsprung ( 47) ile birinci sınıf öğretmeni Vicki Soto  ( 27)’nun cesetleri aileleri ve arkadaşları tarafından teşhis edildi. Her iki okul görevlisi de, öğrencileri ve meslektaşlarını korumak amacıyla kendilerini tehlikeye atmaları dolayısıyla kahraman ilân edildiler.

Yetkililer, Lanza’nın 100 ele yakın ateş ettiğinin düşünüldüğü katliamı açıklığa kavuşturacak araştırmanın iki gün daha zaman alacağını belirtiliyor.

Polis şefi Vace, “ bu, yavaş ve acı veren bir süreç olacak” dedi.

Kaynak: news.yahoo.com

Çeviren: Arzu Başlantı

arzubaslanti@yahoo.com

 
Toplam blog
: 230
: 1315
Kayıt tarihi
: 26.08.12
 
 

Doğum yeri: Berlin Siyasal Bilgiler Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu (Bölüm ve fakül..