Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ağustos '07

 
Kategori
Aile
Okunma Sayısı
371
 

Anne iyisin değil mi?

Anne iyisin değil mi?
 

Candan canı gönülden birini bulmak, ne kadar zor değil mi? Hayat hepimize farklı roller vermiş, ister kabul et ister etme oynayacaksın, çare yok...

Hepimiz hayata pembe gözlüklere bakarız çokça, ama bakarız ki kimimize kavun sunar, kimimize kelek, kimimize de babannemin deyimi ile hamşalak..

Kimi zaman sımsıkı basarız yere, ben kuvvetliyim deriz, başederim tüm olumsuzluklarla, edersin de ama öyle çoklar ki üstüne gelenler, iyiler durun yapmayın, , ilişmeyin dedikçe kötüler kalabalıktan istifade yıllardır unutamadığım o film karesindeki gibi "vurun kahbeye " filmindeki gibi fırsattan istifade içindeki zehiri boşaltma çabasında..

Televizyon da izliyorum suç işlerken yakalanan kişilere ne denli kahramanca!! davrandığımızı, ötelerden kopup gelip uçan tekme atanımı görürsün, yaradana sığınıp elindeki taş sopa ne varsa fırlatanı mı?

Hepimiz o anda bir savcı bir hakim olur cezasını keseriz, beklemeyiz yargılanmasını bile...

Yaşadığım yerde gözlemlediğim insanlar, beyler pek bir havalı hepside turizm'e soyunmuş...onlarında beklentisi bir hatun düşürsem de bir hoşluk yaşasam pek çoğuda yaşına başına bakmadan ak saçlarını uzatıp küçük bir kuyruk yapıp, en çiçeklisinden bir şort üstünde delikanlıların bile giymediği havada bir tişort..sanırsın George Clooney ..

Hanımlar, onlar kendi dünyasın da düzenin çarkına uymuş gidiyorlar..çevremde güveneceğim arkadaş aradım, her seferinde ayrı bir hüsran yaşadım, Sonrasın da güzel bir insan tanıdım üçüncü bebeğini doğuran, hayatla barışkın, asla çocuklarından şikayetçi olmayan, en son onu gördüğümde arabanın arka koltuğunda iki küçük kızı ve onların abisi ile kocaman bir gülümseme ..özlediğim bu işte.

Böyle anlarda uzaklardaki askerim paşam geliyor aklıma içimi bir sevinç dolduruyor, ulaşabilirsem sesini duyuyorum sesimden anlıyor paşa oğlum "anne iyi misin " diyor öyle sıcak ki sesi her derde deva ..işte diyorum gerçek sevgi karşılıksız saf katışıksız..hergün işyerime gidince kalan şafakları yazıyor üzerine notlar düşüyorum en son düştüğüm not;

Annem, Sea paşam kanım canım, gücüm sesine soluğuna kurban annen hadi be kuzum gel artık, şafak mı; 38 yatcak kalkcaz, yatcaz kalkcaz ......anne kurban size..

Bir numaram kelebeğim seni unuturmuyum ben annenin kelebeğisin sen, güşüne kurban..

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 292
Toplam yorum
: 1601
Toplam mesaj
: 220
Ort. okunma sayısı
: 1037
Kayıt tarihi
: 08.03.07
 
 

Yazmaktan hoşlanan... Kelimeleri renklendiren bir sihirbazım ben.. Bodrum'da yaşamaktayım.. Sev..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster