Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Aralık '06

 
Kategori
Aşk - Evlilik
 

Aşk yaşanmadığı müddetçe sürer...

Aşk yaşanmadığı müddetçe sürer...
 

Aslında bu konu hakkında yazmak istemiyorum fakat ara sıra aklıma takılanlar oluyor.. Aşk ne kadar sürer... Bu konu hakkında uzmanlar en baba aşkın üç yıl sürdüğünü yazıyor... Kimine göre doğrudur kimine göre yanlış..

Aşk ne kadar mı sürer... Bana göre aşk yaşanmadığı müddetçe sürer.. Kavuşulmadığı müddetçe sürer.. Nasılki özlemlerimiz kavuşulan ana dek sürüyor kavuşulunca özlem de sona eriyor.. Aşk da böyle aşkı yaşamadığın müddetçe onun sevgisi onun aşkı sürüyor... Fakat rahatlık içinde aşkı yaşamaya başladığında büyüsü bozulup kaçış için fırsatlar aranıyor..

Destan olan aşkları hepimiz biliyoruz. Kerem ile aslı,Leyla ile mecnun. Kavuşmak için biri çöllere düşmüş biri dağları delmeye kalkmış.. Fakat kavuşamamışlar aşklarını kavuşamama üzerine yaşamışlar ve ortaya aşk destanları çıkmış.. Bu şekilde yaşanmasaydı günümüze kadar aşk hikayeleri sürmezdi.

Herkes aşık olduğunda ve aşkını yaşamaya başladığında sonsuza kadar süreceğini sanır... Fakat ne illetse belli bir noktadan sonra aşk terketmeye başlar.... Aşk yaşanmaya başlandığında nereye gider, neden gider, kim kızdırır, kim küstürür bilinmez... Alır başını gider..

Sonsuza kadar sürecek aşklar yaşanmamış veya yarım kalmış aşklardır.. Bunun acısına, özlemine, ızdırabına dayanacak gücü olan varsa aşkı böyle yaşasın...

sevgilerimle

 
Toplam blog
: 529
: 3765
Kayıt tarihi
: 29.08.06
 
 

İstanbul'da doğmuşum... Dünyalar tatlısı bir kızım var... Herkesi kolay kolay sevemem... ..