Mlliyet Milliyet Blog Milliyet Blog
 
Facebook Connect
Blog Kategorileri
 

04 Ekim '07

 
Kategori
Aşk - Evlilik
Okunma Sayısı
696
 

Aşkınıza sahip çıkın....

Aşkınıza sahip çıkın....
 

Sevgilinizle, kız arkadaşlarınızdan daha az konuşuyor ya da evdeyken pijamadan başka bir şey giymiyorsanız onunla aşk yaşadığınızı hatırlayın!

Düşündüğünüz zaman en az ilgiyi erkek arkadaşımıza gösteriyoruz. İş arkadaşlarımızla, okul arkadaşlarımızla, patronumuzla hatta kuru temizlemecideki adamla bile zaman zaman daha ilgili sohbet ediyoruz. Böyle durumlarda izlememiz gereken yollar var. İş yerimizde ki arkadaşlarımızla sevdiğimiz kişiden daha çok görüşüyoruz, aşık olduğumuz, sevdiğimiz kişiyle daha iyi daha kaliteli zaman geçirmeliyiz, İşte size rehberlik edecek yolların listesi...

Ona arkadaşlarınızdan daha özenli davranın
Arkadaşlarınızın kaprislerini zaman zaman çekiyorsunuz öyle değil mi? Ancak iş evdeki nazlanmayı çekmeye geldiğinde yazık ki daha sinirli davranıyorsunuz. ilk zamanlar onun için giyiniyor, işlerinizi ona göre ayarlıyor, belki de onu etkiyebilmek için daha çok okuyordunuz. Unutmayın ki ilişkinizin buna hala ihtiyacı var.

Tüm dedikoduyu kız arkadaşlara harcamayın.
Uzun ilişkilerde zamanla konuşacaklarınızın azaldığını fark etmeye başlarsınız. Sohbet edebilmek için dinlemek gerektiğini unutmayın. Onun anlattıklarını her zaman dinleyin, bu onu sevindirecek ve size yaşadıklarını anlatmak için onu cesaretlendirecektir.

Dışarıya çıkmak için bahaneler yaratın
Sürekli televizyon karşısında pineklemeyi bırakın! Hoş sürprizli geceler organize etmesini ondan mı bekliyorsunuz, peki ne zamandır? O organizasyon konusunda belki de sizin kadar iyi değildir, ama sizin düzenlediğiniz bir geceden kesinlikle keyif alacaktır.

Ona daha özenli davranın
Evinizin dekorasyonunu baştan düzenleyin. Evinizi iş yerinizi gibi yapın demiyoruz elbette ki, mutfağınızı toplantı salonuna benzetemezsiniz. Ancak ilişkinizi için keyif verici ayrıntılarla donatabilirsiniz çevrenizi.

Tepki vermeden önce düşünün
Çalışırken iş yerindeyken çoğunlukla yüzümüzde bir maske taşırız. Evde olduğumuzdan faklı bir davranış modeli sergileriz. Ancak evdeki kişi de işteki kişi de biziz. Dolayısıyla zaman zaman işte nasıl davrandığınızı evdeyken kendinize örnek alın. Mesela iş yerinizde karar vermeniz gerektiği zamanlarda duygusal olmaktan kaçınırsınız. Bunu nedene erkek arkadaşınıza da uygulamıyorsunuz. Söylediği şeylere tepki vermeden önce düşünün. Sizi aramayı mı unuttu, sakin davranın. Onu dinleyerek sorunlarınızı çözün.

Başarı için giyinin
Evde pijamalarla do¬laşmanız elbette ki doğal. Tüm gün iş ye¬rinde topuklu ayakkabıların üstündesiniz ve eve gelince yumuşak pofuduk terlikleri hak ettiniz. Ancak kişiler giydikleri kıyafetlerle fark etmeden de olsa karşısında ki insana saygısını ifade eder. Bu nedenle cenaze, düğün ve bayramlara özel kıyafetlerimiz vardır. Evde tabii ki inci küpeler ve yüksek ökçelerle dolaşmanız gerekmiyor, ama eşofmanlarınıza bile özen gösterebilirsiniz. Pijama mı giyiyorsunuz, onun sevdiği renklerde bir geceliğe ne dersiniz?

Ona nazik davranın
İlk günlerin büyüsü zamanla ortadan kalkar. Yatağa beraber girmeye ve her sabah beraber uyanmaya başlayınca heyecan yavaş yavaş azalmaya başlayacaktır. Eğer eskisi kadar iyi iletişim kuramıyorsanız her şeyi bir kenara bırakın ve tekrar iletişi kurmaya çalışın!

Bırakın küstah sizi de tanısın
İlk tanıştığınızda gösterdiğiniz kendine güvenin yerini başka bir tutumun almasına izin vermeyin. Unutmayın o, ayakları üzerinde durabilen özgür kıza aşık oldu. Şov için en iyi zamanla onun yakın arkadaşıyla buluştuğunuz gündür. Güçlü kadın olun ve bırakın karşınızdakiler sizin için uğraşsın.

Her daim nazik ve kibar olun
Birbirinize nazik ve kibar olmak için birbirinizi fazla iyi tanıdığınızı mı düşünüyorsunuz kesinlikle yanılıyorsunuz. Denerseniz, kendiniz de sonuçlarını hemen göreceksiniz. Size su getirirse ona mutlaka teşekkür edin. Ona her zaman aynı şeyi onun için sizin de yapabileceğinizi hissettirin. "Aşk ve Gurur" romanını tekrar okuyun. Kaybettiğiniz romantizmi bulmanıza yardımcı olacaktır.
kaynak. hürriyet.com

AŞKINIZA SAHİP ÇIKINNN......

Önerilerine Ekle Beğendiğiniz blogları önerin, herkes okusun.

 
Tıklayın, siz de blog yazarı olun! Aklınızdan geçenleri paylaşın!
 
 

Ben mesala bu yazıyı şimdi okudum ya.Size mesaj atmasam.Sizin ne gibi şeylerden hoşlandığınızı daha iyi bildiğim için sizinle tanışmak anlaşmak çok kolay olurdu.Bütün kopyayı vermişsiniz.Şimdi yazınızı okuyup.Sizin coğrafyaya yakın yakışıklı çapkın erkekler gelir.Nabzınıza göre şerbet verir.Sonra üzülürsünüz.Hele böyle güzel formüller veren birinin üzülmesini hiç istemem.Biraz kurnaz olun lütfen ama; Saygı ve sevgilerimle...

SİZ ve ben 
 08.10.2007 3:18
Cevap :
DEĞERLİ SİZ VE BEN Anlayamadım ne demek istediğinizi ama, neyse bu da sizin görüşünüz. SAYGILAR...  08.10.2007 10:30
 

Ya bu aşk ne güzel bir şey,yazıdaki açılımına bakınca hiçde acı sızı karamsarlık yok..kolay işte nesi zormuşki her kesin yapa bilecegi seyler:) kısaca iyi beslemek lazım olay bu.eline saglık guzeldi.

griadam 
 06.10.2007 1:23
Cevap :
DEĞERLİ ALİ BEY Aşk güzeldir yaşamasını bilene aşkın her halinin tadını çıkarılması gerektiğini düşünüyorum. ÇOK TEŞEKKÜRLER...  06.10.2007 12:13
 

Aşk iki kşinin hissettikleri ve her iki tarafta üstüne düşeni yapmalı bence..sizde gerçekten güzel anlatmışsınız,kaleminize sağlık.saygılarımla..

Mehmet EREN 
 05.10.2007 17:38
Cevap :
DEĞERLİ MEHMET BEY Aşk yerini bir süre sonra sevgiye bırakıyor, kişiden kişiye değişen bir durum, aşkımıza bakalım ki solmasın yorumunuz için ÇOK TEŞŞEKÜR EDERİM...  05.10.2007 17:43
 

unutuyoruz kendimizi bazen.Hayatın koşturmacasına kapılıyoruz.Güzel bir hatırlatma yazısı olmuş canısım.Şöyle bir silkelenmek lazım.Sevgilerimle..

 
 04.10.2007 11:52
Cevap :
HAKLISIN CANIM Aşkımızı unutmamak gerekiyor, bakalım ki dağ olmasın bağ gibi çiçek gibi olsun dimi TEŞEKKÜR EDERİM KUCAK DOLUSU SEVGİLER...  04.10.2007 13:02
 
Facebook hesabınızla yorum yapın, daha çabuk onaylansın!
 
Toplam blog
: 110
Toplam yorum
: 293
Toplam mesaj
: 36
Ort. okunma sayısı
: 4486
Kayıt tarihi
: 10.03.07
 
 

Muhasebeciyim. Hep yazmak istedim fakat içimdekileri yazıya dökemiyorum. Bu ana kadar hiç denemed..

 
 
Yazarı paylaş
  • Tümünü göster